התבקשתי לנתח את הביטוי "אסתי סוקולובסקי" שהיא כפי שאני מבין מתוצאות החיפוש בגוגל מאפרת או בעלת מכון יופי מהמגזר החרדי. על כך יעידו גם ביטויי ההשלמה של גוגל כגון אסתי סוקולובסקי מאפרת או אסתי סוקולובסקי איפור. נתחיל קודם כל בנפח החיפוש – הכלי של גוגל כמו גם כלים אחרים מצביעים על נפח חיפוש שנע בין מספר עשרות למספר מאות מחפשים בגוגל אך כפי שאפשר להבין מגוגל טרנדס – הנפח אינו קבוע ומשתנה כנראה בהתאם לפרסומים או חשיפה של אסתי בתקשורת.

קרדיט: יח"צ
קרדיט: יח"צ

 

מכיוון שאתי כנראה משקיעה את מירב מאמציה באינסטגרם ובפייסבוק דף התוצאות בגוגל מעניין בצורה חריגה – קודם כל בראש התוצאות מופיעות תמונות של אסתי ולאחריהם סרטונים. לאסתי אין אתר אישי מה שיוצר הזדמנויות למתחרים אחרים. גם דף ויקפדיה אינו קיים. מה שכן קיים ונדיר למצוא יחסית בראש תוצאות החיפוש בגוגל בעברית (תופעה שכנראה תלך ותתרחב) הוא סרטון טיקטוק של ערוץ 7 שעלה בתחילת ספטמבר. פעם ראשונה שאני נתקל בכזה וכנראה שסרטוני טיק טוק ילכו ויתחזקו בגוגל עם הזמן.

מרבית התוצאות בעמוד הראשון סובבות סביב הביטוי "אסתי סוקולובסקי" אך נראה כי לאף אחת מהן אין קישורים נכנסים או קישורים שנועדו לקדם אותם עבור הביטוי – מה שמצביע על תחרות יחסית חלשה. כלומר יש כאן בהחלט הזדמנות עבור אתרים שמעוניין לקחת את הטראפיק על הביטוי, לפחות עד שאסתי תחליט לעשות מעשה ולקחת אחריות על שם המותג שלה בגוגל. הרבה פעמים אנשי ציבור מסוגה נדרשים לנושא כשמפרסמים עליהם כתבה שלילית ואז הם נאלצים להתחיל עם ניהול מוניטין באינטרנט.

אילו אתרים יכולים להרוויח מקידום עבור הביטוי הנ"ל? סביר להניח שאתרי רכילויות שמעוניינים בטראפיק כדי למשוך מפרסמים, אתרי חדשות (ייתכן מהמגזר החרדי או הדתי) שמעוניינים בטראפיק מאותן סיבות. אולי מכוני יופי במגזר החרדי שמתחרים בה ומניחים כי מי שמחפש אותה בגוגל מעוניין בשירותיה. במקרה כזה יש צורך בתוכן מתוחכם יחסית שמצד אחד מטרגט את הביטוי מבלי לפגוע או להוריד ומצד שני "ממיר" את הגולשים לצרוך את שירותי מכון היופי המתחרה.

הניתוח נעשה על ידי ערן שיוביץ, מקדם אתרים בגוגל על בסיס כלים חיצוניים וללא גישה לסרץ' קונסול של אף אחד מהאתרים המתחרים בעמוד הראשון ולכן הניתוח מתבסס על הערכה ולא על מידע מדויק.

עדכונים אחרונים

קרדיט תמונה PEXELS

פירוק שיתוף במקרקעין: מדריך מקיף לניתוק קשרים קרקעיים

מציאות של שיתוף במקרקעין יכולה להיות מורכבת ובעייתית במקרים רבים. כאשר מספר בעלים חולקים…
קרדיט תמונה FREEPIK

השכרת רכב לטווח ארוך: הפתרון החכם לצרכים שלכם

רוב האנשים שזקוקים לרכב לתקופה ממושכת, בוחרים לרכוש לעצמם רכב פרטי, או לחילופין, לבחור…
קרדיט תמונה FREEPIK

3 טיפים לבחירת ספק החשמל המתאים עבורך

בחירת ספק חשמל פרטי היא צעד משמעותי שיכול להוביל לחיסכון משמעותי בעלויות החשמל, לשיפור…
קרדיט תמונה FREEPIK

הפלות חוזרות בתחילת הריון - חשוב שתדעו

אובדן הריון הוא בהחלט בשורה קשה לכל סוג, בהחלט במקרים בהם מדובר באובדן שמתרחש יותר מפעם…
קרדיט תמונה FREEPIK

קרטונים למעבר דירה וחשיבותם

א. הגדרה של קרטונים למעבר דירה קרטונים להובלה, הידועים גם כקופסאות הובלה, הם קופסאות…
קרדיט תמונה FREEPIK

ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ונהיגה בשכרות פעם שניה

האם המסע שלך להשבת זכויות הדרך שלך נתקל במחסום נוסף עם החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים…