יו"ר ההסתדרות ניסנקורן קורא לשר הדתות ולרב הראשי לישראל להסדיר את זכויות משגיחי הכשרות. לאחר שמועצת הרבנות הראשית החליטה לאמץ את מסקנות הצוות לבחינת מערך הכשרות, מתריע ניסנקורן כי יישום המסקנות ישפיע מהותית על תנאי העסקתם של המשגיחים.

כלים
יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור
יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

במכתב שנשלח לשר הדתות ולרב הראשי לישראל קורא להם יו"ר ההסתדרות להחל במו"מ להסדרת זכויות העובדים, אחרת ההסתדרות לא תהסס לנקוט באמצעים העומדים לרשותה לשם הגנה על המשגיחים

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן פנה לשר הדתות הרב דוד אזולאי ולרב הראשי לישראל דוד לאו בדרישה להסדיר בהקדם את זכויות משגיחי הכשרות.

זאת בעקבות ההחלטה על אימוץ מסקנות הצוות לבחינת מערך הכשרות.

מכתבו של ניסנקורן לאזולאי וללאו מגיע לאחר שלפני שבוע החליטה מועצת הרבנות הראשית לישראל לאמץ את מסקנות הצוות לבחינת מערך הכשרות במדינה. המסקנות נוגעות ישירות לתנאי ולמבנה העסקתם של כלל משגיחי הכשרות בארץ, ויש להן השלכות מהותיות גם על ביטחונם התעסוקתי.

בחינה של ההחלטה שהתקבלה על ידי מועצת הרבנות, מעלה כי אנשי המועצה מודעים להשפעת המסקנות - שמטלת יישומן כבר הועברה לצוות היגוי - על זכויות העובדים.

יו"ר ההסתדרות ניסנקורן קורא במכתבו לשר הדתות ולרב הראשי להיכנס למשא ומתן ענייני ובתום לב עם נציגי ההסתדרות וועד העובדים של משגיחי הכשרות, הנוגע בין היתר להסדרת ההשלכות של המסקנות וזכויות המשגיחים.

בסיום מכתבו מתריע ניסנקורן כי ההסתדרות והמשגיחים שומרים על זכותם "לנקוט בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותם לשם הגנה על זכויות העובדים במסגרת הרפורמה המתגבשת".