ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר את הקהילה היהודית בסינגפור ב"בית הכנסת מגן אבות". בכניסה ילדי הקהילה נופפו בדגלי שתי המדינות ושרו "הבאנו שלום עליכם". במקום הוקראה תפילה לשלום מדינת ישראל. ראש הממשלה אמר: "שלום לכם מירושלים, אני נושא עמי ברכות מבירתנו הנצחית ירושלים ואני מביא לכם ברכות מאומה תאומה. אני מרגיש שישראל וסינגפור הן אומות תאומות, ואני רואה בכך כבוד וזכות מיוחדת להיות ראש הממשלה הישראלי הראשון שעורך ביקור רשמי בסינגפור.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר את הקהילה היהודית בסינגפור בבית הכנסת מגן אבות
ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר את הקהילה היהודית בסינגפור בבית הכנסת מגן אבות
ביקורי זה בא בעקבות ביקורו של ראש הממשלה לי בישראל, ביקור רשמי ראשון של ראש ממשלה סינגפורי בישראל, וישנו בינינו קשר ברור, קשר שהולך וגדל. אם הייתם מסתכלים על ישראל ועל סינגפור, לא היה הרבה מה לראות, אולם כעת יש הרבה מה לראות, וזה לא מקרי ששתי מדינותינו כוננו קשר ייחודי ביניהן, כיוון ששנינו שואפים לעשות דברים, לתרום הרבה מעבר לגודלנו. ישראל היא אומת החדשנות. שנינו מוקדי יזמות. יש לנו כישרון מובנה ודחף עצום להצליח.

אני מאמין שמעצמות גדולות ברחבי העולם מסתכלות על ישראל וסינגפור היום ורואות הזדמנויות כלכליות אדירות. אדירות. ואחת הסיבות לכך היא שיש לנו רוח חסרת רסן, ואנו עושים בה שימוש. רוח זאת היא רוח שהוטמעה בעמינו במשך זמן רב מאוד. העם היהודי העביר את ערכי הלמידה מדור אחד לשני, את הלך הרוח החקרני והיכולת לייצר דברים חדשים.

אינני צריך לומר זאת לקהילה היהודית בסינגפור כיוון שאתם כאן כבר קרוב למאתיים שנה, ויש לכם את אותה רוח יזמית במשך דורות רבים ואני חושב שאתם משמשים גשר אנושי בין ישראל וסינגפור. אני יודע שמדינת ישראל חשובה לכם. אני יודע שהמסורות היהודיות חשובות לכם. המפגש הזה ממחיש את הזיקה הזאת ואת הלהט הזה.

אני רוצה לספר לכם גם שביקרתי לאחרונה בשתי מדינות מוסלמיות, האחת היא אזרבייג'ן והשנייה היא קזחסטאן. בקזחסטאן ביקרתי בבית כנסת, וילדים יהודים בקזחסטאן שרו שירים בעברית, כפי שהם שרו כאן, במדינה מוסלמית. זה משקף את העולם שהיינו רוצים לראות – עולם של סובלנות, עולם של גיוון, עולם שמתנגד לכוחות הברבריות והאי-סובלנות. זה מאבק על עתיד האנושות. העתיד הזה מיוצג בישראל, שגם היא חברה מגוונת, שגם בה חיים מיעוטים, שמכבדת אנשים, ואנו רואים אותו הכבוד כאן בסינגפור. אז זה לא רק שאנו מדינות חדשניות, זה לא רק שאנו עמים קטנים שקראו תיגר על מגבלות גודלם, אלא שאנו מחויבים לעולם טוב יותר – עולם של גיוון, עולם שמעלה על נס את הערכים המקודשים בעינינו כאומות במשך שנים רבות כל כך ובמשך עשורים רבים כל כך, למעשה במשך אלפי שנים.

לכן זהו כבוד גדול עבורי להיות כאן, ואני מבקש לשאול אתכם שאלה פשוטה – מי מכם לא ביקר בישראל? אף לא יד מורמת אחת? כולכם ביקרתם בישראל? אז יש לי בקשה אחת מכם. אני רוצה ביקור גומלין השנה. השנה בירושלים. אני מצפה לקבל את פניכם שם."