מנתח פלסטי ידוע נעצר בחשד כי העלים הכנסות של מיליוני שקלים מניתוחים שביצע בקליניקה הפרטית שבבעלותו. בית משפט השלום בתל אביב הורה על מעצרו ושחרורו בערבות של מנתח פלסטי ידוע בחשד כי העלים הכנסות של מיליוני שקלים מדיווחיו למע"מ. החשוד נחקר על ידי פקיד שומה חקירות ת"א.

כלים
צילום: אילוסטרציה
צילום: אילוסטרציה

כמפורט בבקשת המעצר, החשוד, יוסף בן שושן, הינו רופא אף אוזן גרון בכיר בבית החולים שיבא, ובנוסף מנהל קליניקה פרטית בביתו בתל אביב אליה מגיעים מטופלים. החקירה בעניינו של בן שושן החלה לאחר שבמשרד פקיד שומה ת"א 4 התקבלו דוחות ממשרד מע"מ ת"א 3 לפיהם, לאחר ביקורת שנערכו לבן שושן, עלה כי הוא העלים הכנסות של מיליוני שקלים בין השנים 2015-2011. מהממצאים עולה כי לחשוד יומני רופא המפרטים סכומים אשר גבה מדי יום ביומו, סיכום יומנים אלה עולה בהרבה על דיווחיו לרשות המסים.

אתמול (ב') הפכה החקירה לגלויה ונערכו חיפושים בביתו של החשוד לרבות בקליניקה שבבעלותו, והחשוד עוכב במשרדי היחידה החוקרת. בנוסף, נתפס חומר אצל רואה החשבון המייצג אותו ונגבתה ממנו עדות. מחומר החקירה עולה כי בן שושן פעל בשיטה זו עוד לפני שנות הביקורת שנבדקו במע"מ וכי סכום ההעלמה גבוה ממה שדווח לראשונה. לדוגמא, בשנת 2008 לבדה העלים החשוד הכנסות בסכום של למעלה מ- 380,000 ₪ ובשנת 2009 העלים הכנסות של כ- 260,000 ₪.

סכום העלמת ההכנסות הכולל, על פי החשד, עומד על כ- 3 מיליון ₪.