רשות המסים ערכה מבצע ביקורת ברחובות ובסביבה: יועץ מס' שלא דיווח על הכנסות של 103,000 ₪ "הייתי חולה, נעדרתי הרבה זמן ולא הספקתי לרשום" רשות המסים ערכה מבצע ביקורת ברחובות ובסביבה.

כלים
שכח לרשום הכנסות. צילום: אילוסטרציה
שכח לרשום הכנסות. צילום: אילוסטרציה

במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה רחובות, נערכו 186 ביקורות בעסקים בענפי המסחר, מתן שירותים, מסעדות ועוד. מהביקורות עולה כי 14% מהעסקים שנבדקו לא דיווחו על הכנסותיהם כדין.

בביקורת שערכו אנשי ניהול ספרים במשרדו של יועץ מס נמצאו צ'קים בסכום כולל של כ- 103,000 ₪ שלא נרשמו בספרי העסק. בתגובה לממצאים טען יועץ המס "הייתי חולה, נעדרתי הרבה זמן ולא הספקתי לרשום". במהלך ביקורת שנערכה במחסן עצים בראשון לציון נמצאו צ'קים לפיקדון בסכום של כ- 350,000 ₪ שלא נרשמו בספרי העסק. בעל המקום בתגובה "לא ידעתי שצריך להוציא קבלה על צ'קים לפיקדון". בביקורת בחנות רהיטים בעיר, מצאו מבקרי הרשות הזמנת רהיטים בסך 7,000 ₪ שבוצעה, אך זאת ללא כל רישום.

בעל החנות טען "אני רשמתי על דף נייר בכדי להוציא חשבונית ועדין לא רשמתי".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.