מחר יום שני, ה-14 לנובמבר ייערך בכנסת טקס חנוכת הבית וקביעת מזוזה לבית הכנסת המחודש. בית הכנסת המשופץ יחנך מחר בטקס שייערך בבית הכנסת שבמשכן הכנסת.

טקס חנוכת בית הכנסת המחודש, ייערך במעמד יושב-ראש הכנסת חה"כ יולי יואל אדלשטיין והרבנים הראשים לירושלים הרה"ג שלמה משה עמר והרה"ג אריה שטרן.

בית הכנסת פעיל ושוקק חיים. מידי יום מתפללים בו עשרות רבות של מתפללים ונערכים בו שיעורי תורה. נוכח ריבוי המתפללים והעומס הרב, יו"ר הכנסת הורה על הרחבתו והתאמתו למספר המתפללים.

בית הכנסת החדש שופץ והורחב. לפני השיפוץ, שטח בית הכנסת היה כ- 65 מ"ר, ולאחר ההרחבה, שטחו כ- 100 מ"ר. אולם הדיונים הסמוך לבית הכנסת, "אולם שפרינצק" חובר לבית הכנסת באמצעות מחיצות ניידות, ובעת הצורך, יהיה ניתן להגדיל את בית הכנסת עד כדי 230 מ"ר.

יצוין, כי לצד שיפוץ והרחבת בית הכנסת, כל התשתיות של קומת הוועדות שודרגו. התאורה הוחלפה לתאורה ירוקה וחסכונית, הותקנו מערכת התראה מפני שריפה ומערכת כיבוי אש אוטומטית (ספרינקלרים) וכן שופצו המסדרונות והמבואות שבקומה זו.

גם ארון הקודש המיוחד שבבית הכנסת שופץ - הארון עבר תהליך שימור ושיקום על ידי צוות מומחים לשיקום יצירות אמנות בעץ בראשות הרסטורטורית גב' אליצ'יה דיאס. הארון הינו ארון מיוחד במינו בעל ערך היסטורי רב והוא הובא לכנסת מהעיירה סוראניה שבצפון איטליה.

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין אמר "בית הכנסת הוא הנשמה והרוח של משכן הכנסת. אין ראוי מ"מקדש מעט" זה, שיהיה לא רק נאה ומכובד אלא גם יכיל בנוחות את הרבים הבאים בשעריו. לאחר שראיתי את הדוחק הרב כמעט מדי יום, נוכח העליה המתמדת במספר המתפללים ב"ה, סברתי כי כשם שבימי בית המקדש אמרו ש"מעולם לא אמר אדם: צר לי המקום"- חיוני שנאפשר גם אנו לכולם להיכנס ברווחה בשעריו ולא להסתפק בעמידה במפתן. אני שמח שההרחבה יצאה אל הפועל, לגברים ולנשים כאחד, כפי שראוי לבית הנבחרים הישראלי במדינת יהודית".