מחזירים את מיכּה הביתה: לאחר שאב מהדרום לא מצא את בתו וגרושתו, הודעה בטלפון גילתה כי בתו נחטפה על ידי האם לצרפת. כעת, לאחר כשנה ושני ביקורים בבית המשפט בצרפת, נראה כי הבת תחזור לישראל

עו"ד גיל שחף ועוזרת המנכ"ל, עו"ד מורן שחור
עו"ד גיל שחף ועוזרת המנכ"ל, עו"ד מורן שחור

בחודש יולי בקיץ שעבר הגיע ש' לבית גרושתו על מנת לראות את בתו במסגרת הסדרי הראייה. הבית היה ריק מאדם, וכל הטלפונים וההודעות לאם חזרו ריקם. רק לאחר שלושה ימים, חזרה האם לאב בהודעת טקסט שהיא נמצאת בצרפת עם הילדה. האב היה המום שבתו נלקחה לצרפת ללא ידיעתו או הסכמתו וניסה לשכנע את האם לחזור עם מיכּה, בתו, אך ללא הועיל.

ש' מיד הגיש תלונה במשטרת ישראל ופנה לעו"ד גיל שחף לשם הגשת תביעה להחזרת ילדים חטופים על פי חוק אמנת האג עליה חתומות ישראל וצרפת. האב ציפה שהאם תחזיר את הילדה לקראת פתיחת שנת הלימודים, וזאת משום שבטרם עזיבתה, נרשמה על ידי אמה לכיתה א' בישראל. לבסוף פנה האב למשרד שחף ושות'- חברת עורכי דין, המומחים לגירושין במטרה למצוא פתרון לעניין.

בחודש אפריל התקיים בביהמ"ש לענייני משפחה בצרפת דיון ראשוני בתביעה. ש', לאחר 7 חודשים, זכה לראות את מיכּה במפגש מרגש שנערך עמה. הילדה מסרה שהיא מתגעגעת לישראל, לשמש ולקציצות של סבתא. בשבוע שעבר טסו עו"ד גיל שחף ועוזרת המנכ"ל, עו"ד מורן שחור לביקור שני בצרפת שם השתתפו בדיון בבית המשפט לענייני משפחה. לדיון הצטרפה גם עורכת דין צרפתייה מקומית אשר נשכרה לצורך הייצוג ומתורגמן. ש', שטס יחד עם עורכי דינו, דרש לראות את מיכּה אך נמנע מכך הפעם.

מעו"ד גיל שחף נמסר "העלינו בשם האב טענות סביב חטיפת הילדה והבהרנו כי הילדה נחטפה מישראל לצרפת. ביקשנו מבית המשפט החלטה המורה על החזרתה המידית, הפקדת דרכון הילדה בידי האב או עורכת דינו הצרפתייה, וכן סנקציה כספית כנגד האם הנתבעת בגין הפרת ההוראה השיפוטית בגובה 500 יורו ליום".

בנוגע לטענות האם, מסר עו"ד שחף "לאם לא היו כל טענות הגנה ממשיות. יצאנו מבית המשפט עם תחושות טובות וכרגע אנו מחכים להחלטת השופטת. נשמור על אופטימיות ונחזיר את מיכּה הביתה" סיכם.