אלביט מערכות חושפת את IronVision - מערכת תצוגת קסדה חכמה ללוחמים ברכבים קרביים משוריינים. למערכת תהיה תצוגה פאנורמית של 360 מעלות שתאפשר לצוותים לראות"מבעד לשריון", בזמן אמיתי, את שדה הקרב עליו מוקרן גם השו"ב, גם במדפים סגורים ובכך לקבל תמונת מצב של שדה הקרב

לאחר שנים רבות של פיתוח טכנולוגיות מהפכניות בתחום הקסדות לשימוש טייסים, אלביט מערכות הודיעה על פיתוח חדשני נוסף, והפעם בתחום שדה הקרב היבשתי: IronVision- מערכת תצוגת קסדה לשימוש מפקדים ונהגים של כלי רק"מ הלוחמים במדפים סגורים.

מערכת התצוגה החדשה מבוססת על מערך חיישנים בדומה לאלו המוצגים על הקסדות החכמות של אלביט ונמצאות בשימוש טייסי מטוסי קרב ומסוקים של חילות אוויר מתקדמים ברחבי העולם. מערכת IronVisionמצוידת בטכנולוגית ראייה "מבעד לשריון", ומעניקה למשתמשים בה תמונה של העולם החיצון, תורמת להתמצאות הסביבתית וביחד עם תמונת השו"ב מאפשרת זיהוי ומעקב אחר כוחות אויב. יכולת זו מעניקה יתרון רב ביחוד בפעילות רב-זרועית ובלחימה בעצימות גבוהה.

קסדת ה-IronVision מציגה למשתמש תמונת עולם בצבע וברזולוציה גבוהה ב-360 מעלות, על גבי המשקף, בתנאי יום ולילה ובכל מזג אויר. הקסדה ממנפת את התשתיות הדיגיטליות של הרכב באמצעות חיבור "רואים עולם" עם מערכות התקשוב וההתראה הקיימות ומעניקות למפקד הרק"מ מצג פשוט המאפשר לו לקבל החלטות מכריעות בתוך חלקיקי שניות ומפחיתה הסחות הדעת של הנהג.

מערכת הקסדה המתקדמת אוספת נתונים ממקורות דיגיטליים שונים, בתוך ובסביבת הרכב, ומציגה ועוקבת אחר נושאי העניין, החל מאדם בודד העומד או זוחל במרחק של מספר מטרים מהרכב ועד רכב בתנועה הנמצא במרחק של כ-150-300 מטרים. הקסדה מאפשרת למשתמש חופש פעולה ותנועה, מקצרת את מעגל ה"רואה-יורה" וכל זאת תוך הגנה ושהייה של הצוות במדפים סגורים.

אודי ורד, מנכ"ל חטיבת יבשה ותקשוב, אמר: "פיתחנו טכנולוגיה חדשה של תצוגת קסדה המאפשרת לצוותי נגמ"שים וטנקים להשיג יכולת התמצאות סביבתית גבוהה בעידן של פעילות ההופכת מורכבת יותר ויותר. התמונה האיכותית המסופקת על ידי IronVisionתאפשר למפקדי הכוחות לקבל החלטות בצורה מהירה יותר, בטוחה יותר ובוודאות רבה יותר, באופן שישפר את תוצאות הפעילות המשימתית".