סתיו שפיר: "אנשים מפחדים ללכת ברחוב והממשלה מתנהלת על מי מנוחות". היום בצהריים (12.12.2015) השתתפה חה"כ סתיו שפיר בשבת תרבות בראשון לציון בהנחיית עורך גלובס חגי גולן והתייחסה לרצף הפיגועים שהתקיימו בישראל בחודשים האחרונים:

"הסטטוס קוו שנתניהו מתעקש כבר שנים לשמר הפך לסטטוס קוו של טרור. ישראלים מפחדים לצאת לרחובות, ובמקום לגלות מנהיגות ראש הממשלה וחבריו לקואליציה מתחבאים מאחורי אמירות מתלהמות ומסוכנות ולא מציגים מדיניות רצינית שתחזיר את הביטחון לרחובות.

כבר שנים שבימין במקום למצוא פתרונות, מאשימים את רבין שנרצח לפני 20 שנים ואת המחנה שלנו שלא נמצא בשלטון כמעט שני עשורים רצופים. זאת התכנית הבטחונית של נתניהו? להאשים אחרים בכשלונות שהוא אחראי להם? אזרחי ישראל מצפים למנהיגות ולפתרונות, לא להסחות דעת פופוליסטיות."

שפיר הוסיפה: "האבסורד הוא שלמרות שלמעלה מ-90 אחוז מבכירי מערכת הביטחון תומכים בדרך המדינית שאנחנו מובילים, המחנה שלנו, שבראשו מפלגת העבודה, זנח במשך שנים את העיסוק בסוגיות בטחוניות. זו שגיאה מסוכנת, אנחנו מוכרחים להביט לציבור בעיניים ולהגיד את האמת - שאם לא נפעל מהר להיפרדות מהפלסטינים נמצא את עצמנו כמיעוט דמוגרפי מהירדן לים וישראל לא תישאר יהודית ודמוקרטית".