אחרי חודשיים בתפקיד הספיק לספוג מפכ"ל המשטרה הטרי, רוני אלשיך, תלונה שהוגשה נגדו למבקר המדינה, יוסף שפירא, ולנציב שירות המדינה, משה דיין. מי שעומדת מאחורי התלונה למבקר המדינה שהתקבלה, אושרה ונמצאת בבירור כעת, היא חברת ונקו, המקדמת לגליזציה של קנאביס באמצעות מכירת מוצרי עישון ושימוש ברווחים לפעילות ציבורית בנושא

רוני אלשיך (מקור: ויקיפדיה)
רוני אלשיך (מקור: ויקיפדיה)

הסיבה לפנייה היא הפרת סעיף 2 בחוק לתיקון סדרי המנהל. עפ"י החוק, על מפכ"ל המשטרה, כעובד ציבור, חובת הנמקה כלפי פניית ציבור אליה הוא מחויב להשיב בתוך 45 ימים. מכיוון שהמפכ"ל בחר להתעלם מהפנייה והשאלות שהופנו על תפקוד המשאב ובזבוז משאביה על רדיפת צרכני הקנאביס, הגישה חברת ונקו תלונה למבקר המדינה.

בונקו התריעו בעבר כי יפנו למבקר המדינה במידה ולא תתקבל תשובה ואף כתבו לפני מספר שבועות פוסט המכוון גם למפכ"ל אלשיך וגם לשר הממונה עליו, גלעד ארדן, שגם הוא טרם השיב לפניית הציבור מטעמם ועשוי לספוג תלונה דומה גם הוא בשבועות הקרובים. במכתב למבקר המדינה כתב מנכ"ל ונקו, אייל אקרמן: "אני מבקש להסב את תשומת ליבך לכך שמפכ"ל המשטרה בחר להתעלם מהחוק, על אף היותו האדם הממונה על שמירתו".

השאלות עליהם סירב אלשיך לתת תשובה ובגינן הוגשה נגדו התלונה הן: האם בעיניך יש לשקול מחדש את מדיניות האכיפה כלפי צרכני הקנאביס בישראל? באיזה מידה, אם בכלל, יש לצמצם את כדי הפסקה של רדיפת צרכני הקנאביס? האם המשטרה בוחנת צעדים בנושא? המפכ"ל לשעבר, יוחנן דנינו, ציין כי על המשטרה לשקול מחדש את רדיפת צרכני הקנאביס, האם אתה מצטרף לדעת והאם המשטרה אכן שוקלת מחדש?

מנכ"ל חברת ונקו אייל אקרמן מסר: "נראה כי שיטות השב"כ של רוני אלשיך מלוות אותו גם בתפקידו במשטרה ואכן, בכל הקשור לרדיפת צרכני קנאביס. שיטת השושו והכוח היא מאפיין בולט במיוחד. לא ייתכן שמידי יום נחשף למעצרים אלימים, פריצות לבתים ובזבוז כוחות מיותר על אנשים שאינם פגעו באיש והמפכ"ל יסרב להתייחס לזה. החלטתו של המפכ"ל להתעלם מהמציאות בשטח היא זריעת חול בפני מליון צרכני קנאביס ישראלים וכל בני משפחותיהם, אשר נאלצים לסייע להם מול המערכת המסואבת".

אקרמן התייחס גם להחלטתו של ארדן שלא להשיב לפנייה: "גלעד ארדן הוכתר כח"כ שעונה הכי מהר לפניות ציבור, מעניין כי על פניית הציבור הזאת הוא לא ענה כבר שלוש פעמים(!). נשארו מספר ימים עד שנאלץ להגיש גם כנגדו את התלונה ואנחנו נותנים אמון מלא במבקר המדינה והמערכת המשפטית על מנת שיעשו עבודתם נאמנה ולא יבחינו בין אזרחים מן השורה ובין ח"כים, שרים ובכירים אחרים בשירות הציבורי".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

דרכים לעישון קנאביס

דרכים לעישון קנאביס

איך אתם צורכים את הקנאביס שלכם? אם עד היום התרגלתם לצרוך קנאביס רק דרך עישון, כדאי שתדעו…
Default Image

וופורייזר – למה לעזוב עוד היום את הניירות והפילטרים ולהתחיל לאדות

הרבה לפני שהיה למושא המלחמה של כל משרדי הבריאות בעולם, העישון היה נפוץ כמעט בכל מקום והיה…
גלעד אלפר (צילום:יח

190 אלף צפיות לסרטון של כלכלן שמסביר למה רודפים את הקנאביס

כיצד ומדוע נולד האיסור על עישון חשיש ומריחואנה? את הסיפור המדהים הזה מספר הכלכלן הבכיר…
חה

קנאביס רפואי - במרפאות הכאב משפילים את החולים

דיון סוער בוועדת הסמים של הכנסת על קנאביס רפואי במרפאות הכאב: טענות הרופאים: 80% מהחולים…
צילום: יח

12 סיבות להתחיל להתאמן כבר מהיום / סמנתה קלייטון

סמנתה קלייטון מנהלת ראשית לחינוך גופני ב'הרבלייף'. כול יום אנו מוצאים את התירוץ המושלם…
ירידה חדה באכיפה בחמש השנים האחרונות. צילום: אילוסטרציה

קנאביס - רוב מוחלט בוועדת ארדן בעד אי הפללה

וועדת הסמים של הכנסת בראשות ח"כ תמר זנדברג ערכה הבוקר דיון בעקבות הקמפיינים השונים בעת…