צילום: אילוסטרציה

יו"ר ועדת הכלכלה חה"כ כבל סגר את הישיבה על תקנות התוספת למכסות החלב, לאחר שמשרד החקלאות סירב לדון בהצעת פשרה של מועצת החלב. הישיבה התכנסה על מנת לעסוק גם במדיניות הפיתוח של ענפי הבקר והצאן לשנת 2017. 

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

טל אל על סגן ראש העיר באר שבע וסגן יו"ר מועצת הנגב בדיון בוועדת הכלכלה בנושא הקמת שדה משלים לנתב"ג: "מדינת חלם זה כאן. המדינה החליטה להקים נמל תעופה על ראשיהם של תושבי עמק יזרעאל ובנגב יש קונצנזוס מלא להקמתו בנבטים או בכל מקום אחר בנגב שתבחר הממשלה"

קרא עוד...

נמל תעופה בינלאומי שני בישראל. צילום: אילוסטרציה

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כבל: אלווה באופן אישי את תהליך הבחינה להקמת שדה תעופה בינלאומי משלים לנתב"ג ואוודא שלא רק עמדת מערכת הביטחון תישמע. ראש הצוות הבוחן את החלופות: נסיים את הבחינה באוקטובר 2018; סגן ראש עיריית ב"ש: חלם זה כאן – מקימים שדה על הראש של תושבי הצפון בעוד שבנגב יש הסכמה מלאה גם של הגופים הירוקים ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, דנה היום בהעברת שדה התעופה המשלים לנתב"ג מרמת דוד שבעמק יזרעאל לנגב.

קרא עוד...

מכון וולקני

איציק בן ישראל ראש המולמו"פ (לשעבר): אני הייתי נמנע מהמהלך להעתקת מכון וולקני. חיים רוסו לשאלתו של יו"ר הוועדה אורי מקלב ענה שבתנאים הנוכחיים העתקת המכון תגרום לפגיעה חמורה במחקר החקלאי. עומר ברלב שיזם את הדיון בוועדת המדע: אני חושב שהחלטה כזו עלולה להביא אותנו להצטער על אובדן הידע המחקרי והטכנולוגי שקיים למדינת ישראל אני חושב שאסור לדבר במונחים של הזזה או העתקה אלא במונחים של הקמה.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

‏עיצומים כספיים בגובה 13 מיליון שקל הוטלו על חברת חשמל אשר ניצלה מעמדה המונופוליסטי לרעה על ידי פגיעה בלקוחות שעברו להתקשרות עם יצרני חשמל פרטיים בנוסף הטילה הרשות עיצומים אישיים הנעים בין 110 ל-165 אלף ש"ח על נושאי משרה בכירים בחברה. עוד בכוונת הרשות להטיל עיצומים אישיים בסך 180 אלף ש"ח על נושא מישרה בכיר נוסף בחברה בכפוף לשימוע.

קרא עוד...

מכון וולקני

חוקרי מכון וולקני: תכלית מינויה של הוועדה על ידי נתניהו היא עקיפת הסמכות שנתונה בחוק למולמו"פ והתוצאה העגומה היא ריקון מתוכן של חוק המולמו"פ. ד"ר נירית ברנשטיין, יושבת ראש סגל המחקר במכון וולקני: "בלחץ שר החקלאות הקים ראש הממשלה צוות מייעץ שיכשיר מבחינה ציבורית את יוזמת השר להעתקת מכון וולקני, לאחר שחוות דעת ממשלתית מקצועית ואובייקטיבית שללה את העתקת המכון;

קרא עוד...

יו"ר איגוד התעשייה הקיבוצית, יונתן בשיא

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: אפעל לתיקון הקיפוח של התעשייה החקלאית בסיוע בהשקעות אפעל לתיקון הקיפוח של התעשייה החקלאית בסיוע הממשלתי להשקעות, כך אמר שר התעשייה והכלכלה, אלי כהן, במפגש שקיים עם ראשי התעשיינים.

קרא עוד...