צילום: שלמה שרביט

הוצב רמזור בצומת קורן- בכביש 89, בכניסה המערבית לאזור התעשייה מעלות תרשיחא. בחודש מאי 2016, עיריית מעלות תרשיחא דווחה כי בעקבות לחצים כבדים של ראש עיריית מעלות תרשיחא, שלמה בוחבוט, משרד התחבורה החל בתכנון עבודות לרימזור צומת קורן- פרויקט שבמשך תקופה ארוכה משרד התחבורה לא אישר לביצוע, שכן סבר שהצומת אינו מסוכן.

קרא עוד...

המנכ"ל שאול דוד והמהנדס רועי מזרחי. צילום: יח"צ

מובילים במצוינות - מכון התקנים חידש את ההסמכה לתאגיד המים והביוב "מי-רקת טבריה" לשלושה תקני ISO בינלאומיים לאחר שנבדקו תהליכי אספקת המים, סילוק הביוב אחזקת המערכות והמכונים, הגבייה ניהול החשבונות, הכספים, הגבייה ואיכות שירות הלקוחות המוענקת לציבור התושבים.

קרא עוד...

ועדת המדע והטכנולוגיה

היום בועדת המדע והטכנולוגיה: מעקב אחר הפקת גז ונפט בטכנולוגיות לא קונבנציונאליות - ארגון "מגמה ירוקה" מתריע:"היעדר חקיקת נגד מעמיד את הכנרת ומקורות המים בסכנה". ועדת המשנה לבחינה ומעקב אחר הפקת גז ונפט בטכנולוגיות לא קונבנציונליות ומתחדשות דנה בשעה זו בנושא הסידוק ההידרולי והשפעותיו על מקורות המים, זאת בעקבות דו"ח הסוכנות האמריקאית להגנת הסביבה המאשש את הטענה כי שימוש בשיטת ה- "fracking" מזהם את מקורות המים באזוררים בהם מתבצע קידוח.

קרא עוד...

חה"כ דב חנין

ח"כ דב חנין על המחסור האקוטי בנהגי תחבורה הציבורית: "למה שמישהו ירצה להיות נהג אוטובוס בתת-תנאים שכאלה?" מפעילות התחבורה הציבורית מדווחות על בריחה של נהגים מהענף 400 מתוך 500 הנהגים שנקלטו השנה באגד - עזבו 70% מאלו שנקלטו בחברת אפיקים עזבו אחרי פחות משלושה חודשים: "לנהגים אין איפה לנוח ולעשות את הצרכים שלהם" בעקבות פניות של נהגים וחברות תחבורה, ועדת המשנה לתחבורה ציבורית קיימה דיון בנושא המחסור החמור בנהגי תחבורה ציבורית.

קרא עוד...

מחסור של 3,000 נהגי אוטובוס מונע פיתוח תחבורה ציבורית ראויה בישראל

יו"ר ועדת המשנה לתחבורה ציבורית (תח"צ) ח"כ חנין: מחסור של 3,000 נהגי אוטובוס מונע פיתוח תחבורה ציבורית ראויה בישראל. יו"ר סופרבוס: המדינה מתעשרת מתח"צ על חשבון הנהגים; יו"ר ועד נהגי אגד: מתוך 500 נהגים שנקלטו בשנה האחרונה 400 עזבו – אם המצב יימשך נשבית את כל הארץ; ח"כ חנין: שר התחבורה צריך לדפוק על השולחן במשרדו של שר האוצר. ועדת המשנה של ועדת הכלכלה לתחבורה ציבורית, בראשות ח"כ דב חנין, התכנסה היום לישיבה שעסקה במחסור החמור בנהגי אוטובוס.

קרא עוד...

"מינהל המחקר החקלאי, מרכז וולקני"

אלי פיינרמן, ראש מכון וולקני במכתב לחוקרי ועובדי מכון וולקני: "מתנגד במפורש ובאופן חד משמעי להעתקת מכון המחקר" פיינרמן מונה לאחרונה לראש מכון וולקני בדחיפתו ועידודו של שר החקלאות שמקדם את היוזמה להעתקת המכון; נציגות החוקרים בדרישה לשר החקלאות: חשוף את חוות הדעת המקצועית ששללה את היוזמה להעתקת המכון פיינרמן הוסיף במכתבו:

קרא עוד...

צילום: פבל טולצ'ינסקי

הדרג המנהל בחברת נמל אשדוד קיים בשבוע שעבר את כנס תכניות העבודה לשנת 2017 ולסיכום שנת הפעילות 2016. במסגרת הכנס הוצגו על ידי הסמנכ"לים והמנכ"ל של חברת נמל אשדוד תכניות העבודה של כל חטיבה בנמל לשנת 2017.

קרא עוד...