צילום – אייל קרן

ברזל הוא מינרל חיוני לגופנו, מסבירה הנטורופתית ג'ולי ברוך. הברזל הוא חלק מההמוגלובין האחראי על נשיאת החמצן אל תאי הגוף. כמו כן הוא מרכזי בתפקוד מערכות חיוניות רבות. תופעה של חוסר בברזל נובעת בעיקר מצריכה לא מספקת של ברזל דרך המזון. חוסר בברזל יכול לנבוע בין היתר מאיבוד דם (עקב דימום וסתי מוגבר, דימומים בגוף – גלויים או נסתרים ועוד), קושי בספיגת ברזל בגלל בעיות במערכת העיכול וסיבות נוספות. התסמינים המצביעים על מחסור בברזל בגוף הם: סחרחורת, נשירת שיער, עייפות, הפרעות שינה, פגיעה בריכוז, פגיעה בהתפתחות ועוד.

קרא עוד...

גבינות טבעוניות של :משומשו" (צילום מוצרים: אביתר ניסן

מחקרים רבים בתחום התזונה מצביעים על היתרונות שבהפחתת מוצרים מן החי בתזונה. ההיבטים המוסריים והאקולוגיים של תזונה טבעונית הם ברורים מאליהם. עד לפני שנים לא רבות הבעיה המרכזית שניצבה בפני אלה הבוחרים להתנסות בתזונה טבעונית, הייתה האפשרויות הדלות לבחירה והקושי לגוון. אחרי הכל, כמה כבר אפשר לאכול ירקות, לחמים, וקטניות?

קרא עוד...

אימון כושר אישי

הקיץ כבר כאן, ועבור רבים הוא משמש כשעון מעורר של ממש. גם אתם החלטתם לנעול את נעלי הספורט שלכם ולהתחיל בשגרת אימונים לטובת חיזוק הגוף או הורדה במשקל? רגע לפני שאתם יוצאים לדרך, דעו כי אימונים המתבצעים במסגרת של אימון אישי נמצאים יעילים יותר, ולא במקרה.

קרא עוד...

אבקת חלבון גלאור

אבקת חלבון היא תוסף תזונה שמבוסס על סוגי חלבון שונים (כמו חלבון מי גבינה, חלבון קזאין וכו'). במאמר זה נסקור את הקשר שבין אבקות חלבון לחיטוב ונדבר על חשיבות שילובן עם תוספי תזונה נוספים ואימונים נכונים.

קרא עוד...

תפריט דיאטה

לא מעט אנשים מעוניינים לרדת במשקל במהלך חייהם. ניתן למצוא כיום לא מעט אופציות שונות עבור דיאטות, אשר מבטיחות כי שמירה על כלליהן, תסייע להורדה יעילה ומהירה ובמשקל. אולם, חשוב מאוד לדעת שבכדי שהירידה במשקל תשמר ותישאר לאורך זמן, יש לדאוג לתפריט דיאטה מאוזן ובריא, המכיל בו את כל מה שדורש הגוף למען חיותו ובריאותו.

קרא עוד...