קפה בריאות קפסולות נספרסו

מחקרים מדעיים מהשנים האחרונות הוכיחו שצריכת קפה מתונה אינה מסוכנת לבריאות האדם והיא עשויה להפחית את הסיכון להתפתחות מחלות שונות, ביניהן סוכרת, אלצהיימר, מחלות לב וכלי דם, פרקינסון וסוגי סרטן מסוימים.

כמובן שמדובר כאן על צריכה מתונה של קפה, בין כוס אחת ל-6 כוסות ביום. כמו בכל דבר אחר הקשור לשתייה ואכילה, גם כאן הדגש הוא על צריכה מתונה והגיונית.

קרא עוד...

חגי תשרי נגמרו והנה אנחנו כבר מתחילים להתכונן לחנוכה. זה לא קל, לא להורים שזה עתה הילדים שלהם בילו שבועיים בבית אם לא יותר ועוד מעט מחכים להם עוד שמונה ימים של חופשה ולא לכל מי שתיכנן לעשות דיאטה או לאכול נכון, אם חגי תשרי היו חגיגה לבטן, מיותר לציין שבחנוכה יש לא מעט מאכלים ומטעמים שיכולים לגרום לנו בקלות לעלות במשקל, שוב.

קרא עוד...

צילום: רשת שקדיה

הרימון, אחד משבעת המינים שבהם התברכה ארצנו, מבשיל בין ספטמבר לדצמבר, ועשיר בערכים תזונתיים התורמים לבריאותנו. אין פלא שיש "כתר" על ראשו. הרימון מספק לגוף שלל ויטמינים ומינרליים, בהם הוויטמינים C, E, B, K, ומינרלים – ברזל, אשלגן, אבץ נתרן, זרחן, סידן ועוד.

קרא עוד...

תה צמחים (צילום:יח"צ)

צום יום הכיפורים הוא הזדמנות לתת לגוף מנוחה, להתבונן בעצמנו ולעשות חשבון נפש. אולם ההימנעות מנוזלים וממזון עלולים לגרום לתופעות לא נעימות, כגון כאבי ראש, סחרחורת, חולשה, תחושת רעב והרגשה כללית רעה. כדי להפחית ככל האפשר מהתופעות הללו מומלץ להתכונן לצום בתבונה.

קרא עוד...

מילון התיאבון (צילום: סטודיו כותרת)

עדין לא הספקנו להיכנס לשגרת ימי החול מאז הסתיים החופש הגדול, וכבר מתחילה תקופה נוספת של יציאה משגרה - תקופת החגים. כמיטב המסורת, חגי ישראל מלווים בארוחות משפחתיות ומפגשים חברתיים הכוללים ארוחות או הגשה של כיבוד, בין אם כאורחים או כמתארחים.

קרא עוד...