לפני דקות אחדות כינסה מפלגת קדימה מסיבת עיתונאים מיוחדת בעקבות החלטת הממשלה לדחות הצעות חוק חברתיות בשבוע. חברי הכנסת מאיר שטרית, דליה איציק, יואל חסון, שלמה מולה, ונחמן שי אף טענו כי על יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, להיות חסר פניות ולכן לא יכול לנהל קמפיין לנשיאות בעודו מתפקד כיו"ר

"נפל היום דבר חמור מאוד בכנסת", אמר ח"כ שטרית בפתח הדיון. "יו"ר הקואליציה ויו"ר הכנסת החליטו שבגלל חג הקורבן הם מורידים את הצעות החוק של המפלגה ודוחים את ההצבעות לשבוע הבא. בנוסף גם הפעילות בוועדות הכנסת ידחו לאחרי החג. זה מה שנקרא לעשות צחוק מהכנסת. המצב הוא פשוט בושה שהכנסת לא תהיה פעילה שהרי רק עכשיו חזרנו מהפגרה".

"לצערי, יש קונפליקט בתפקידו של יו"ר כנסת בין הצורך שלו להיות ניטרלי לבין רצונו להיות נשיא המדינה הבא", אמר שטרית. "צריך לוודא שיו"ר כנסת יהיה חסר פניות ולא "יתנחמד" לכולם כדי לזכות בתפקידים עתידיים. היום יו"ר הכנסת ויו"ר הקואליציה בפאניקה בגלל שהם לא יודעים אם יהיה להם רוב להצעות החוק שלנו ולכן החליטו להוריד את הכל מסדר היום".

"עם כל הכבוד ליו"ר הכנסת בתור אחד מחברי הכנסת הוותיקים אני מעולם לא זוכר דבר כזה. הקואליציה מצאה תירוץ בשם חג הקורבן כדי להתחמק ממבול הצעות החוק החברתיות של קדימה כמו ביטול המע"מ לדירה ראשונה, הורדת מחירי מים לקשישים, הפחתת המע"מ על מוצרי יסוד ועוד".