בתאריך ה 17/6/2011 סמוך לשעה 04:00 בבוקר התקבל דיווח במשטרת אשקלון על אירוע של חשד לחטיפת אישה. על פי הדיווח הוכנסה אישה אלמונית בכוח לרכב שנמלט מהמקום. שוטרי תחנת אשקלון שהוזעקו לזירה פתחו בחקירה, ערכו סריקות והקימו מחסומים ובמהלך החקירה בזירה עלה כי מדובר ככל הנראה בתושבת רהט [המנוחה פריאל חמאיסה] בשנות ה30 לחייה אשר בילתה בבית דירות סמוך לזירה

לאחר שהושגו פרטיה והועברו , ניגשו שוטרי תחנת רהט לחפש בביתה . משלא נמצאה במקום עלה החשד כי היא נפגעה ולפיכך הוטלה חקירת האירוע על היחידה המרכזית של מרחב הנגב בפיקודו של סנ"צ דוד בואני.

כוחות ימ"ר נגב בסיוע תחנת רהט פתחו בפעולות חקירה מיידיות ובסריקות נרחבות. זמן קצר לאחר פתיחת החקירה נעצרו 7 בני משפחתה של המנוחה ובהם אחייה , אביה , אימה וקרובי משפחה נוספים בחשד כי הם מעורבים בחטיפתה והיעלמותה .

לאחר חקירה מאומצת של צוות החקירה המיוחד בראשותו של החוקר הבכיר אמיר אלעטאונה והחוקרים אבו עשיבה חאמד ובני סומך הודו שנים מהחשודים כי חטפו את הקורבן מאשקלון והביאוה לבית ברהט , חשוד נוסף – אחיה של הקורבן הודה בחקירתו כי על רקע חילול ופגיעה בכבוד המשפחה רצח את אחותו בדקירות סכין.

אחר כך קבר את גופתה בשטח פתוח סמוך לרהט. החשוד שיחזר את מעשיו בפני החוקרים ואף הוליך את חוקריו אל המקום בו קבר את גופת אחותו .

במסגרת חקירה זו של ימ"ר נגב היו עצורים כשמונה חשודים. היום הגישה הפרקליטות הצהרת תובע בתיק זה ןככל הנראה יוגשו ביום א' הקרוב כתבי אישום נגד שני החשודים בחטיפה וכנגד החשוד ברצח . צו איסור הפרסום שהוצא בפרשה זו הוסר היום.