"אור עקיבא מתכוונת לנהל מאבק חסר פשרות, כדי להבטיח הקמת תחנת משטרה בתחומה." כך אמר ראש עיריית אור עקיבא, שמחה יוסיפוב, בתום ישיבה סגורה של מועצת העיר עם מפקד משטרת חדרה, סגן ניצב בני הרנס, שהוזמן על ידי יוסיפוב לתת סקירה על נתוני הפשיעה בעיר, בה אין תחנת משטרה

"הקמת תחנת משטרה היא מחוייבת המציאות, על מנת להבטיח מתן שירות טוב יותר לתושבים ולייתר מהם את הנסיעה עד לחדרה, כדי להגיש תלונה. הדבר יתן מענה לצרכים השונים וקיום תחנה בעיר תשפר את תחושת הביטחון של תושבי אור עקיבא. לצורך הנושא החלטנו לשגר משלחת של חברי מועצה בראשותי לפגישה עם השר לביטחון פנים, על מנת להציג את תביעתנו הצודקת להקמת תחנה והגדלת מצבת השוטרים בצורה משמעותית. אנחנו מצדנו הקצנו שטח לבניית תחנת משטרה בעיר." אמר יוסיפוב.

הישיבה נערכה לאחר התרחשותם הסמוכה של מספר אירועי אלימות בעיר. ראש העיר וחברי מועצה העלו את תחושותיהם באשר למצב הביטחון באור עקיבא והיווצרות ואקום בנושא הביטחון בישוב.

בפני נציג המשטרה הועלו טענות של נבחרי ציבור, מכתבי תושבים וכתבות בעיתונות המקומית. "תחושת הביטחון לא טובה". אמר ראש העיר, "אנו עדים למה שקורה. נקודת המשטרה כאן לא פעילה באופן משביע רצון. כתבתי מכתב לשר אהרונוביץ ונעניתי שהנתונים באור עקיבא טובים יותר ממקומות אחרים. אסור שנחוש מופקרים. אנחנו רוצים תחנה עם יומנאי עם חוקרים יותר סיורים ממונעים של שוטרים וכן סיורים רגליים. אנו עברנו מהפיכה חינוכית ותדמיתית אנו דורשים לספק מרכיב ביטחון טוב יותר."

מפקד משטרת חדרה סנ"צ בני הרנס אמר לחברי המועצה: "אני בא לכאן כדי להציג עובדות לא תחושות". במשך כשעה הוא הציג וסקר את כל הנתונים וכל הפעילות של התחנה בחמש השנים האחרונות.

מהסקירה עולה כי תחנת חדרה היא הדרומית במחוז ומשתרעת על פני 174 קמ"ר. היא משרתת אוכלוסיה בת 180 אלף איש בישובים שכוללים את חדרה, אור עקיבא, פרדס חנה, אליכין, ומועצות אזוריות מנשה וכרמל.

מהנתונים שהציג מפקד התחנה עולה כי קיימת ירידה שיטתית בהיקף ובמרכיבי הפשיעה באור עקיבא וכי נרשמה ירידה של 68 אחוז. מראשית השנה אחוז הגילויים של החקירות עומד על 52 אחוז ! מעבר לממוצע התחנתי דבר שנחשב הישג מכובד.מ 2006 ועד ל 2011 נרשמה ירידה חדה של 66 אחוז בעבירות אלימות חמורות לעומת 40 אחוז בשאר הגזרה.

בכלל תחנת משטרת חדרה עומדת בעבירות אלימות פחות מהרמה הארצית. בתחום פשיעת הנוער בראשותה של קצינה מאור עקיבא נרשמה ירידה של 31 אחוז. בני הרנס שיבח את הפעילות החינוכית בעיר והמהפכה החינוכית וכן את פעילות העירייה למען בני הנוער בקיץ: "אין דוגמא בארץ לאופן שאתם מפעילים את בני הנוער בקיץ".

מסתבר כי תושבי אור עקיבא מגלים אמון במשטרה ונרשמה עליה של 25 אחוז במספר הפניות למוקד 100. תחנת חדרה מתמודדת עם פער במצבת כח אדם ותקנים לא מאוישים. מפקד התחנה קרא לחברי המועצה לסייע באיתור מועמדים לגיוס למשטרה.

הוא המליץ להגדיל את מספר השוטרים העירוניים, לדרוש להגדיל את תקציב עיר ללא אלימות, להגביר אכיפת חוקי העזר העירוני. לחברי המועצה אמר: "ראיתם את הנתונים. הם מצביעים על ירידה דרמטית בכל מרכיבי הפשיעה במשך תקופה ארוכה. עשינו כברת דרך ארוכה ומוצלחת. אין כל צורך לשדר פאניקה.

בימים הקרובים יכנס מפקד נקודה חדש לתחנה אותו הגדיל סנ"צ הרנס כ"אחד הקצינים המובילים בתחנה" במקומו של מפקד הנקודה שפרש לגימלאות.

שמחה יוסיפוב הודה למפקד התחנה על הסקירה המעמיקה והפעילות המרשימה של המשטרה. הוא אמר כי בכוונתו לעודד את פעילות משמר השכונה ולצאת בקריאה להתנדב. במקביל, הבהיר כי בכוונתו לא לגלות כל סובלנות לעבירות ונדליזם.

ראש העיר גילה בדיון כי ברחבי העיר פרוסות עשרות מצלמות חלקן מתוחכמות בעלות זום מתקדם ואיכותי. "בכוונתי להשקיע משאבים נוספים כדי לרשת את מרבית העיר במצלמות. הדבר יסייע באיתור עבריינים וישפר משמעותית את תחושת הביטחון ופענוח של מקרי כמו: ונדליזם, עבירות רכוש ועוד, ולמאמץ תצטרף ניידת חדשה שרכשה העירייה.