נכה 100% הנזקק לטיפול סיעודי מסביב לשעון קיבל צו הריסה לדירת החדר בה מתגורר. לטענת העירייה המבנה בלתי חוקי

כלים

אתמול, יום שני, בשעות הצהריים, קיבל שמריהו עמרני, נכה 100% המרותק לכיסא גלגלים, טלפון מקצין החקירות במשטרת ראש העין, המזהיר אותו כי עיריית ראש העין עומדת לשלוח לביתו פועלים להריסת חלקים מביתו.

שמריהו עמרני, 56, המתגורר בדירת חדר וחצי בראש העין, עבר אירוע מוחי ואירוע לבבי, מתנייד בכסא גלגלים ונזקק לטיפול סיעודי בכל שעות היממה. עפ"י דרישות משרד הרווחה יש להבטיח למטפלת הצמודה חדר נפרד ללינה, תנאי אשר אי עמידה בו ישלול את מתן השירות.

לפיכך, ועל מנת לזכות בטיפול הסיעודי הצמוד לו נזקק, נאלץ עמרני לבנות ללא היתר תוספת בנייה בדירת החדר על מנת לשכן את המטפלת אשר לשירותיה הוא נזקק.

לפני כשבוע, שלחה העירייה צו הריסה על בנייה בלתי חוקית בטענה כי הדירה כולה, אשר בה מתגורר עמרני מזה 50 שנה, בנויה על שטח ציבורי ועל כן המבנה אינו חוקי ומיועד להריסה.

עמרני מספר "אני מאד חושש ונסער, אין לי לאן ללכת, זה ביתי, אני לבד וחולה ואני נזקק לטיפול סיעודי צמוד שאושר לי ע"י שירותי הרווחה, אבל אף מטפלת לא מסכימה לגור איתי באותו חדר. אין לי ברירה".

חששו של עמרני מתבסס על ניסיון העבר שלו עם אותה עירייה, עיריית ראש העין. לפני כשנה, שלחה העירייה לביתו 20 פועלים, שני טרקטורים ושתי ניידות משטרה אשר החלו במלאכת הריסת גג ביתו, גדר שהציב ושביל גישה לנכה, שבנו עבורו חבריו.

"אני לא מבין מה יש להם להיטפל לאדם נכה, אני מוכן להגיע איתם להסכם שיהרסו את הבית אחרי מותי, אבל שיתנו לי לחיות ולקבל טיפול" עוד מוסיף עמרני "שלחתי להם מכתבים, פניתי אליהם שוב ושוב והם מתעקשים. מנצלים את הכח שלהם".