משלחת דרוזית הגיעה עם סגן השר איוב קרא למצפה הילה לברך את משפחת החייל החטוף גלעד שליט. בין המבקרים - נזמי ופהמיה חלבי, הורי החייל הנעדר מג'די חלבי, ועזאם עזאם, ששוחרר מהכלא במצרים

סגן השר איוב קרא יחד עם הורי החייל הנעדר מגדי חלבי, נזמי ופהמיה חלבי, וחסין פארס ראש מועצת ירכא, הגיעו לביתו של גלעד שליט לחזק אותם ברגעים הקשים של ההמתנה לרגע בו גלעד יוחזר לישראל.

באי הבית סיפרו שאלו הרגעים הקשים ביותר עבור נועם ואביבה שליט ובכל זאת הם מנסים לשדר רוגע והתחילו לחייך. נזמי חלבי, אביו של החייל הנעדר מג'די שנעדר מזה יותר מחמש שנים, אמר כי הוא ממשיך לחכות ובצפייה לכל מידע על מקום הימצאו של בנם מג'די.

המפגש היה מרגש וחם ומשפחת שליט קיבלה את האורחים בחמימות וברגשי השתתפות עם כאבה ואי הוודאות של משפחת חלבי. בין המבקרים הבוקר בבית משפחת שליט היה עזאם עזאם שהיה שבוי במצרים. משפחת שליט נראתה הבוקר עסוקה, מנקה ומכינה את הבית לקבלתו של גלעד.

גלעד חוזר: רשות השידור נכנסת למבצע שידורים מיוחד

מנכ"ל רשות השידור, יוני בן-מנחם, כינס הבוקר את הנהלת הרשות לדיון מיוחד על סיקור חזרתו של גלעד שליט במבצע שידורים מיוחד שיכלול את כל המדיות ויחל כבר היום.

בערוץ הראשון ישודרו מהדורות בוקר החל ביום ראשון מידי בוקר החל בשעה 06:30 ועד השעה 09:00, ולאורך כל הימים אולפנים פתוחים, מהדורות חדשות מיוחדות ונרחבות, מבזקים ושידורים מיוחדים בהתאם להתפתחויות וככל שידרש. הערוץ הראשון יפעיל אולפן מיוחד במצפה הילה ממנו יועברו חלק מהשידורים ובכללם מהדורת "מבט" "יומן" ועוד.

צוותי הערוץ הראשון ישדרו בפריסה מלאה ובשידורים חיים מכל הארועים ומכל מוקדי ההתרחשויות. הערב תשודר מהדורת "יומן" מורחבת עם איילה חסון, החל בשעה 19:30 ועד השעה 21:15 ובמוצ"ש ישודרו "מהדורת שבת" ו"רואים עולם" מורחבות ומיד לאחריהן התכנית "הבית היהודי" בשידור חי מהאולפן שתיוחד לנושא. משחק הכדורגל במסגרת "המשחק המרכזי" שתוכנן להיות משודר ביום ראשון, 16.10.11 ישודר בערוץ 33 החל בשעה 20:30/

ב"קול ישראל" נערכים לשידורים מיוחדים שימשכו לאורך כל הימים ויועברו מתוך אולפן מיוחד שיוקם לצורך כך במצפה הילה. כל השידורים המיוחדים ובכללם "הבוקר הזה" עם אריה גולן, "הכל דיבורים" עם ירון דקל, יומנים וכד' יועברו מהאולפן המיוחד שיוקם, כאמור, במצפה הילה.

במהלך סוף השבוע הקרוב ייוחדו כל התכניות ברשת ב' לנושא חזרתו של גלעד שליט ובכללן "עוד מעט שבת", עם ליאת רגב, "שבת עולמית" עם איציק נוי, היומנים ועוד.

הטלוויזיה הישראלית בערבית תייחד את כל שידוריה החל מהיום לנושא חזרתו של גלעד שליט. כל התכניות ישודרו בסימן הארועים וצוותי שידור מיוחדים ישדרו בפריסה מיוחדת מכל מוקדי ההתרחשויות.

"קול ישראל בערבית-רשת ד' ייחד אף הוא את כל שידוריו למבצע החזרתו של גלעד שליט ויכלול שידורים חיים, מבזקים, פריצות לשידור וסיקור נרחב וישיר מכל מוקדי ההתרחשויות ככל שידרש ובהתאם להתפתחויות.

מנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם אמר: "אני בטוח שהעובדים המצויינים והמקצועיים בכל המדיות ירתמו בכל המרץ כדי להביא לציבור את השידור הטוב, המקצועי והמהימן ביותר עם מרב האינפורמציה, כיאה לשידור ציבורי".