זוג תושבי אשדוד, שלהם ארבעה ילדים,  מנהלים מזה כמה חודשים הליכי גירושין. במסגרת הליכי הגירושין, וככל הנראה מהסתה של אבי הילדים את אמו (סבתם של הנכדים), הסבתא החלה לפגוע בילדים (נכדיה שלה). בנסיבות אלה, עתרה האישה, באמצעות עוה"ד גיל שחף, המתמחה בדיני משפחה, אל בית המשפט ובו ביקשה צו הרחקה כנגד הסבתא.

קרא עוד...

 תושב הצפון שעדר הבקר שלו הותקף ע"י 3 כלבים משוטטים באזור הר דב, ירה בכלבים והרג אותם. בעל הכלבים, שתקפו בעבר עגלים בשטח המרעה של קיבוץ שניר, הגיש תלונה במשטרת קריית שמונה וזו פתחה בחקירה נגד היורה והחרימה את כלי הנשק, בהם החזיק ברישיון.

בא כוחו של בעל העדר, עו"ד תומר שורץ ממשרד דביר, רייכרט, שורץ, פנה למשטרת קריית שמונה בבקשה לסגור את התיק וטען כי חדירת כלבי בר משוטטים מסבה נזקים עצומים בעדרי הבקר, גורמת להפצת מחלות ואף עלולה לסכן את בעלי החיים ואת בעלי העדר עצמם. עוד נטען בכתב הבקשה כי מדובר בתושב מטולה, על כל הסיכון הביטחוני הכרוך בכך, אשר חווה מלחמה יומיומית  להצלת עדר הבקר שלו מחיות טרף החודרות לשטחי המרעה ולמכלאות ומנסות, בהצלחה יתרה למרבה הצער, לטרוף את העגלים הצעירים.

לאחר בחינת הראיות והשיקולים, הוחלט בתחילת השבוע (א' 9/2/14) במשטרת קריית שמונה כי תיק החקירה ייסגר, מהיעדר אשמה וכלי הנשק שנלקחו יושבו לבעליהם. בנוסף, החליטה משטרת ק"ש לפתוח בחקירה כנגד בעל הכלבים, בגין "אי נקיטת צעדי זהירות בחיה".

עו"ד שורץ: "הצגנו בפני החוקרים תמונות המתעדות את הכלבים התוקפים, המשוטטים ללא פיקוח באזור ומהווים סכנה לא רק לעדרי הבקר והצאן אלא גם לבעלי העדרים ולתושבי הסביבה.

אני מברך על החלטת המשטרה לסגור את התיק נגד מרשי ועל ההחלטה לפתוח בחקירה נגד בעלי הכלבים ומקווה כי יושם הקץ לאיום המתמשך על אזרחים הנאבקים לשמור על מקור פרנסתם ועל חייהם שלהם, מפני תקיפות חוזרות ונשנות".

תמונת הכלבים התוקפים בקיבוץ שניר

חברת קרביץ עתרה (ב' 8/7/13) כנגד מינהל הרכש הממשלתי שבמשרד האוצר, על מנת שיורה על ביטול זכייתה הפסולה של חברת גרפיטי במכרז מרכזי מ.מ.מ 02-12 לאספקת צרכי משרד עבור משרדי הממשלה, ויכריז על הצעתה של קרביץ כהצעה הזוכה במכרז.

עניינה של העתירה, אשר הוגשה באמצעות עורכי-הדין אורן גלעדי ועמית גולד לבית המשפט המחוזי בירושלים, בשבתו כבית המשפט לעניינים מינהליים, הינו בהתנהלותו הלקויה של מינהל הרכש בנוגע למכרז – התנהלות אשר כפועל יוצא ממנה זכתה במכרז חברת גרפיטי, בניגוד לדין.

מדובר במכרז בהיקף הנאמד בעשרות מיליוני שקלים בשנה, שפרסם מינהל הרכש הממשלתי, לרכישת ציוד משרדי עבור משרדי הממשלה בכל הארץ וכן עבור יחידות הסמך של השירות הממשלתי, כדוגמת מינהל מקרקעי ישראל, הנהלת בתי המשפט ורשות האכיפה והגבייה.

בעתירה טענה חברת קרביץ כנגד התנהלות לקויה של מינהל הרכש לאורך כל הליכי המכרז. לטענת החברה מלכתחילה גיבש מינהל הרכש את תנאי המכרז באופן לא שוויוני, כך שבמכרז ניתנה עדיפות לפריטי ציוד משרדי המיובאים באופן בלעדי על-ידי חברת גרפיטי;

בהמשך, נמנע מינהל הרכש מלפסול את הצעת גרפיטי במכרז על אף שלא עמדה בתנאי הסף של המכרז ולא כללה את כל המסמכים הנדרשים במכרז;

במסגרת המכרז איפשר מינהל הרכש איפשר לחברת גרפיטי בלבד לספק בפועל פריטים זולים מתוצרת סינית ובאיכות נמוכה, על אף שדרישות המפרט במכרז קבעו כי הפריטים שיסופקו נדרשים להיות פריטים איכותיים ממותגים מובלים;

מינהל הרכש לא נקט בצעדים מתבקשים לאור תוצאת בדיקת איכות מדגמית שערך לפריטים אותם מספקת גרפיטי, לפיה נמצאו ליקויים ביותר מכרבע מהפריטים

עו"ד אורן גלעדי: "לא רק שכל פגם במכרז הינו בגדר גורם שיש בו כדי להביא לביטול המכרז בפני עצמו, אלא שכל פגם אף משקף את  ההתנהלות הבלתי שיוויונית והמפלה של מינהל הרכש, אשר פגעה באופן חמור בעקרון השיוויון במכרז זה. נוכח הפגמים שנפלו בהליכי המכרז, ולאור העובדה כי בכל שלבי המכרז פגע מינהל הרכש בעקרון השוויון העומד בלב דיני המכרזים הרי זכיית גרפיטי במכרז היא פסולה ולפיכך עתרנו לבית המשפט בבקשה לבטלה".

עת"מ 16028-07-13 קרביץ (1974) בע"מ נ' מינהל הרכש במשרד האוצר ואח'. 

4 שנים של דיונים מתמשכים, הסתיימו בסנקציה חסרת תקדים במשפט הישראלי, אותו קבעה כב' השופטת אלפסי, מבית המשפט לענייני משפחה באשדוד, סביב סוגיית הקשר בין ילדה לאביה ארבע שנים של מאבק בין זוג הורים סביב סוגיית הקשר בין הילדה לאביה, לרבות התערבות של מטפלים פרטים, פקידי סעד, וועדת תסקירים - הגיעה לסיומה.

בפסק דין תקדימי קבעה כב' השופטת אלפסי מבית המשפט לענייני משפחה באשדוד כי אב יראה את בתו בהתאם להסדרי ראיה מסודרים, ללא כל פיקוח והיה והאם תבטל מפגש ללא הצדקה וללא הודעה מוקדמת, יגרור הדבר תשלום בגובה של 10,000 ש''ח!!!

במשך השנים טען האב שהאישה, שיוצגה באמצעות עוה"ד פליקס גרודצקי, מסכלת את המפגשים בינו ובין הילדה, בכל פעם בדרך אחרת - לעתים האישה לא מביאה את הילדה למפגשים בטענה שהילדה חולה, לעתים טענה שהילדה לא רוצה, לעתים סיפרה האישה שהילדה מפחדת מאביה, לעתים האישה דיווחה כי האב אלים ועל כן הורחק, גם מהאישה וגם מהילדה.... כמו כן, צוין כי לעתים  המפגשים היו מתנהלים במרכז קשר, חלקם בליווי צד ג'.

כאמור, במשך ארבע שנים מנסה האב, באמצעות עוה"ד שירה קופמן, ממשרדו של עוה"ד גיל שחף, המתמחה בדיני משפחה, לשכנע את בית המשפט, לקיים הסדרי ראיה רגילים פתוחים שהרי הדבר עולה בקנה אחד עם טובת הילדה וכל טענותיה של האישה - כזב הן ואין מאחוריהן דבר.

בית המשפט לענייני משפחה פתח את התיק בכמות חסרת תקדים וחריגה, לרבות למעלה מ-15 דיונים ולמעלה ממאה בקשות שהוגשו על ידי הצדדים בתיק הסדרי הראיה. בימים האחרונים, בעקבות בקשות חוזרות ונשנות של האב לבית המשפט כי הסדרי הראיה לא צורך בנוכחות צד ג' וכי בית המשפט יקבע סנקציות על הפרת הסדרי ראיה מצד האם, התקבלה ההחלטה.

ממשרדו של עוה"ד גיל שחף, שחף ושות', נמסר: "לא ניתן לתת התייחסות ספציפית לגופו של המקרה, אולם באופן כללי נאמר כי מדובר בסנקציה חסרת תקדים במשפט הישראלי. ישנם פסקי דין המדברים על קנסות בגין הפרות הסדרי ראיה בגובה של 500-1,500 ש''ח, ברם סכום של 10,000 ש''ח בגין כל הפרה הינו חריג ביותר בפסיקת בתי המשפט".

ארבע שנים של מאבק בין זוג הורים סביב סוגיית הקשר בין הילדה לאביה, לרבות התערבות של מטפלים פרטים, פקידי סעד, וועדת תסקירים - הגיעה לסיומה. בפסק דין תקדימי קבעה כב' השופטת אלפסי מבית המשפט לענייני משפחה באשדוד כי אב יראה את בתו בהתאם להסדרי ראיה מסודרים, ללא כל פיקוח והיה והאם תבטל מפגש ללא הצדקה וללא הודעה מוקדמת, יגרור הדבר תשלום בגובה של 10,000 ש''ח!!

במשך השנים טען האב שהאישה, שיוצגה באמצעות עוה"ד פליקס גרודצקי, מסכלת את המפגשים בינו ובין הילדה, בכל פעם בדרך אחרת - לעתים האישה לא מביאה את הילדה למפגשים בטענה שהילדה חולה, לעתים טענה שהילדה לא רוצה, לעתים סיפרה האישה שהילדה מפחדת מאביה, לעתים האישה דיווחה כי האב אלים ועל כן הורחק, גם מהאישה וגם מהילדה.... כמו כן, צוין כי לעתים  המפגשים היו מתנהלים במרכז קשר, חלקם בליווי צד ג'.

כאמור, במשך ארבע שנים מנסה האב, באמצעות עוה"ד שירה קופמן, ממשרדו של עוה"ד גיל שחף, המתמחה בדיני משפחה, לשכנע את בית המשפט, לקיים הסדרי ראיה רגילים פתוחים שהרי הדבר עולה בקנה אחד עם טובת הילדה וכל טענותיה של האישה - כזב הן ואין מאחוריהן דבר. בית המשפט לענייני משפחה פתח את התיק בכמות חסרת תקדים וחריגה, לרבות למעלה מ-15 דיונים ולמעלה ממאה בקשות שהוגשו על ידי הצדדים בתיק הסדרי הראיה. בימים האחרונים, בעקבות בקשות חוזרות ונשנות של האב לבית המשפט כי הסדרי הראיה לא צורך בנוכחות צד ג' וכי בית המשפט יקבע סנקציות על הפרת הסדרי ראיה מצד האם, התקבלה ההחלטה.

ממשרדו של עוה"ד גיל שחף, שחף ושות', נמסר: "לא ניתן לתת התייחסות ספציפית לגופו של המקרה, אולם באופן כללי נאמר כי מדובר בסנקציה חסרת תקדים במשפט הישראלי. ישנם פסקי דין המדברים על קנסות בגין הפרות הסדרי ראיה בגובה של 500-1,500 ש''ח, ברם סכום של 10,000 ש''ח בגין כל הפרה הינו חריג ביותר בפסיקת בתי המשפט".

סנקציה חסרת תקדים במשפט הישראלי: אם שלא תעמוד בהסדרי הראייה של בתה עם אביה תשלם 10,000 ש''ח!!!4 שנים של דיונים מתמשכים, הסתיימו בסנקציה חסרת תקדים במשפט הישראלי, אותו קבעה כב' השופטת אלפסי, מבית המשפט לענייני משפחה באשדוד, סביב סוגיית הקשר בין ילדה לאביה

בימים אלה נבחנת סוגיה לפיה מזכירות בית המשפט לנוער באשדוד מסרבת לאפשר לעורכי דין המייצגים לקוחות בבית המשפט לנוער בעיר לקבל העתקים מהתיקים המתנהלים שם. עוה''ד גיל שחף שלח מכתב תלונה להנהלת בתי המשפט בישראל

קרא עוד...

מסתבר שאפילו הודאה בשימוש בסם במהלך חקירת מצ"ח, עדיין איננה מהווה בסיס מספיק להרשעה.  כתב אישום שהוגש כנגד חייל בחיל האוויר, אשר הודה בחקירתו במצ"ח בשימוש בסם מסוכן מסוג חשיש, בנסיבות אזרחיות, בוטל ע"י בית הדין הצבאי ביפו מחמת היעדר ראיות, ולמרות הודאה שמסר החייל בעת חקירתו במצ"ח.

לאור הודאתו בחקירת מצ"ח, הגישה הפרקליטות  כתב אישום כנגד החייל, וכן ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים המשפטיים. בא כוחו של החייל, עו"ד נדב גרוס ממשרד עו"ד אילן כץ, ביקש מבית הדין הצבאי ביפו לדחות את בקשת התביעה מטעמים ראייתיים, והוסיף וטען כי מעצר עד תום ההליכים, במקרה בן מדובר בשני שימושים בלבד, בנסיבות אזרחיות, הינו בגדר החלטה מרחיקת לכת שאינה תואמת את חומרת העבירה המיוחסת לחייל. בית הדין הצבאי קיבל את עמדת הסנגור ושחרר את הנאשם ממעצר.

בהמשך פנה עו"ד גרוס אל הפרקליטות בבקשה לביטול כתב האישום, ולאחר דין ודברים החליטו גורמי הפרקליטות לבטל את כתב האישום, מחמת פגמים בחומר הראיות והיעדר תמיכה להודאת החייל. כתב האישום בוטל והתיק נסגר ללא כל עונש או רישום לחייל .

עו"ד גרוס: "הגם שמומלץ להיעזר בעו"ד צבאי מייד עם המעצר, הרי שברור כי כל נחקר עשוי תחת החקירה להגיד דברים שיפלילו אותו ולכן גם אם נחקר הודה  בחקירה באישומים שנגדו, עדיין אין זה בהכרח סוף פסוק. במקרה זה חומר הראיות  כמו גם ההודאה עצמה לא סיפקו בסיס להגשת כתב אישום ואני שמח שגם הפרקליטות השכילה להבין זאת".

הערב ערך מחוז ת"א והמרכז בהובלת יו"ר המחוז, עו"ד, אפי נוה, כינוס חגיגי של 'הפרלמנט' בהנחיית דב וייסגלס, כאירוע פרידה של המחוז, ממבקר המדינה היוצא, מיכה לינדשטראוס.

קרא עוד...