עו"ד דוד פייל. צילום: רן כליף

פסק דין: 'אסף הרופא' יפצה יולדת ב-131 אלף שקלים מפני שלא הוסבר לה מהי 'לידת ואקום'. תושבת נס ציונה הגיעה עם צירים לביה"ח 'אסף הרופא', אך לאחר שהלידה התעכבה החליט הצוות הרפואי לבצע בה 'לידת ואקום'. לאחר הלידה התגלה כי ילדתה הפעוטה סובלת משיתוק בידה השמאלית.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

עורכי דינו של נתניהו לביהמ"ש העליון: יש לפסול את 19083 האזרחים שהצטרפו לעתירת אראל מרגלית. בג"צ ההמונים: עורכי דינו ובני דודו של רהמ, עו"ד שימרון ועו"ד מולכו, הגישו תגובתם לקראת דיון ביהמ"ש העליון בעתירה הדורשת לחקור את רה"מ בפרשת הצוללות וכלי השיט.

קרא עוד...

ד"ר איריס טרומן, עורכת דין

כי מציון תצא תורה - יוזמה ישראלית חדשה פועלת להקמת בית משפט בינלאומי בהאג הדן במחלוקות בין תאגידים רב לאומיים לבין מדינות – THE ICSCD INTERNATIONAL COURT OF STATE AND CORPORATE DISPUTES – יוזמה רב לאומית חדשה, להקמת בית משפט כלכלי בינלאומי, יוצאת לדרך בימים אלו בהובלתה של עו"ד ד"ר איריס טרומן, מומחית למשפט בינלאומי ויו"ר הועדה לבית משפט כלכלי בינלאומי בלשכת עורכי הדין.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

איש העסקים ועורך הדין העקשן - אשתו של איש עסקים ידוע מבאר שבע הגישה בקשה לעיקול נכסים באמצעות עוה"ד גיל שחף ממשרד "שחף ושות' – חברת עורכי דין". כאשר ביקשה לבטל את העיקולים, סירב עו"ד שחף בטענה כי זהו אינה רצונה, אלא רצון הגבר. הסירובים נמשכו גם כאשר הגיעו בני הזוג למשרדו של עורך הדין, שם דרשו בפניו לבטל את העיקולים.

קרא עוד...

עו"ד פיצויי פיטורים

לא מעט עובדים ישראלים אשר מפוטרים מעבודתם, נאלצים להתמודד אחרי הפיטורים עם תהליך ארוך ומייגע של מאבק לקבל את פיצויי הפיטורים אשר מגיעים להם על פי חוק. מעסיקים רבים מחפשים דרכים שונות כיצד להימנע מתשלום הפיטורים, מתוך תקווה שהעובדים המפוטרים יעדיפו לוותר ולא לדרוש מהם את זה יותר.

קרא עוד...

עו"ד ארז בר זיו: "החייל בשם שמואל טרבס שעובד כקבלן פדקס עצמאי יחיד בעל עסק מצליח שאינו יכול להיעדר בשעות היום זומן לקורס כלשהו בן שלושה ימים בבסיס דלק בחיפה, הגיש טפסים והסברים מנומקים והציע להגיע לשרת כל יום מאחרי הצהריים עד הבוקר וכן בחגים וסופי שבוע"

כמו שמואל טרבס שעובד כקבלן פדקס, אזרח ופטריוט, ישנם חיילי מילואים רבים שהינם עצמאיים בעבודתם ומתפקדים כיחידים בעסק של עצמם ללא גיבוי בעבודתם, אין מי שיחליף אותם בעסק, אפילו קריאה ליומיים מילואים עלולה להרוס עסק שנבנה בעמל רב ולהשליך אותו אל מחוץ למעגל התעסוקה. אזרחים טובים אלה כמו רבים אחרים נקראים לשירות מילואים זוטר (בעיתות שלום) פעמים ללא התחשבות בעיתוי נוח המאפשר להם להתארגן לפני. הבעיה מתעצמת כאשר חייל מילואים מגיש בקשה לדחיית השירות וההחלטה תלויה במקרים רבים ברצונו ובשיקול דעתו הבלבדי של מפקדו שאף אינו חייב לנמק החלטתו.

קרא עוד...

עו"ד גיא גונן, דיני עבודה

ייצוגית נגד א.ל.מ. מוצרי חשמל: "לא שילמה זכויות עובדים על בונוסים - בניגוד לחוק" שלושה עובדים ביקשו לקבל את מלוא זכויות העובד המגיעות להם מחברת "א.ל.מ סחר 2000 בע"מ" לאחר שפוטרו מהחברה. ב- א.ל.מ. דחו את בקשתם על הסף, ובתגובה הגישו השלושה, באמצעות פרקליטם עו"ד גיא גונן ממשרד עורכי הדין גונן ושות', תביעה ייצוגית בשם 600 עובדי החברה. לדברי עו"ד גונן, החברה שילמה לעובדים זכויות סוציאליות, כמו פנסיה, פיצויים ופידיון חופשה ועוד - רק על סמך שכר הבסיס הנמוך אותו קיבלו מהחברה, ומבלי להתחשב בעמלות על המכירות שהיוו חלק נכבד משכרם – בניגוד לפסיקה.

קרא עוד...