בשעות אלו מתחוללות בסילוואן מהומות ענק. תושבים פלסטיניים של הכפר, הנמצא במזרח ירושלים, סיפרו כי העימותים האלימים התפשטו היום לרוב השכונות בכפר סילוואן, בעקבות הכעס והתסכול שהתפרצו לאחר הריגתו של סאמר סרחאן על ידי מאבטח פרטי

לא ברור עדיין מה בדיוק קרה באירוע שבו נורה ונהרג אתמול סאמר סרחאן, אב ל-5, בידי מאבטח פרטי המועסק ע"י מתנחלים, אך לטענת התושבים המאבטח לא היה בסכנת חיים אלא רדף אחרי זורקי אבנים וירה בסאמר שלא היה קשור לאירוע. העימותים מתנהלים בעיקר בשכונת אל-בוסתאן, באטן אל חאווה והשכונות המקיפות את אזור ואדי חילווה. ישנם דיווחים על נפגעים רבים בקרב התושבים הפלסטינים של סילוואן, אבל לטענת התושבים, לצוותי הרפואה הפלסטיניים לא ניתנת האפשרות להיכנס לשכונות הללו ולכן הם אינם יכולים לטפל בפצועים או לדווח על מספר הנפגעים. סעיד וויסאם חמודא, מצוות ניידת השידור של תחנת הטלוויזיה אל אקצה הממוקם בבורג' אל-לקלאק אמר מוקדם יותר שכוחות הבטחון הישראלים אינם מבחינים בין המפגינים לשאר התושבים ויורים רימוני גז לכל עבר, כולל גם אל הצוותים הרפואיים. חמודא גם אישר כי ישנם לפחות חמישה נפגעים, כולל תושבים שנפגעו מכדורי מתכת מצופים גומי. רימון גז אחד אף נורה לתוך ביתה של משפחתו של ההרוג, סאמר סרחאן בשכונת אל-בוסתאן וגרם לארבעה נפגעים בבית. לטענתו ישנם גם שני נפגעים מכדורי מתכת מצופים גומי שנורו בשכונת בטאן אל חאווה.

חאמזה אבו-ראג'אב, מארגון הצלב האדום הפלסטיני, דיווח על פצוע אחד שנפגע משלושה כדורי מתכת מצופים גומי, פצוע נוסף שספג פגיעת רימון בראשו ועוד פצוע שנפגע מרימון הלם שנורה לגבו. כל השלושה טופלו במקום האירוע. בשעה זו קשה עדיין לקבוע את מספר הפצועים הכולל ואת אופי הפגיעות.

במשך היום המשיכו גם הנערים הפלסטינים תושבי השכונה להשליך אבנים ובקבוקי תבערה אל עבר חיילי צה"ל. עד ראייה דיווח שראה חייל ישראלי נפצע. על פי עדי ראייה, לפחות שני רכבים צבאיים הועלו באש.

העימותים התפשטו גם לאזור עין אל-לוזה בסילוואן והתושבים טוענים שכוחות הבטחון הישראלים החלו להשתמש גם באש חיה במקום.