נוסעי הרכבת הנוסעים באופן קבוע בקו תל אביב-באר שבע, נאלצים לסבול פעמים רבות מאיחורים, צפיפות, עיכובים ושרות מזלזל. מספר נוסעים התאגדו במהלך נסיעה- שהגיעה לאחר איחור ניכר, מזגן מקולקל ביום חמסין ועצירות מרובות ללא הסברים. הנוסעים ניסחו עצומה המיועדת למשרד התחבורה, מבקר המדינה ולהנהלת רכבת ישראל- ובה הם דורשים טיפול מיידי בבעיות ושיפור מיידי של רמת השרות

כלים
הנוסעים מנסחי העצומה החתימו מאות נוסעים, ובכוונתם להמשיך ולהחתים על העצומה בנסיעות הבאות ברכבת. ארגון הסטודנטים 'מגמה ירוקה', שפעיליו עוסקים בקידום התחבורה הציבורית, מצטרף לעצומה.

מתוך העצומה: "מזה תקופה ארוכה, קו הרכבת מת"א לבאר שבע סובל מרמת שרות ירודה ביותר: איחורים רבים ומשמעותיים, מיזוג האוויר מתקלקל לעתים קרובות, עצירות ארוכות בזמן מפגש רכבות. לעתים קרובות הרכבת עמוסה לעייפה ואנשים עומדים לאורך כל הנסיעה. במקרים של איחורים ועיכובים בנסיעה, איש לא טורח לעדכן את הנוסעים."

יצויין, כי מבקר המדינה פרסם בשנים האחרונות מספר דו"חות המציינים כשלים רבים וחמורים של רכבת ישראל, המגיעים עד לרמה של סיכון חיי אדם. האחרון שבהם ממאי האחרון, המביע ביקורת חמורה על רמת השרות לנוסע ודורש פיקוח הדוק של משרד התחבורה.