מס הכנסה

(מאמרים - כלכלה)
צילום:freepik

אני רוצה לדבר איתכם על הרגלים, חלקם מודעים, וחלקם בשליטתנו, וחלקם..לא. הרגלים כמו שטיפת ידיים ביציאה מהשירותים, הידוק חגורות בטיחות לפני נסיעה ברכב, לבדוק לעיתים תכופות מידי את הסמארטפון שלנו ללא כל סיבה נראית לעין? אתם יודעים.. הרגלים.

(מסחרי)
צילום: אילוסטרציה

בית המשפט המחוזי בחיפה קיבל את עמדת רשות המסים לפיה חישוב שווי שימוש ברכב יעשה אך ורק לפי תקנות מס הכנסה הייחודיות לשווי שימוש ברכב רוח גבית לרשות המסים מכותלי בית המשפט המחוזי בחיפה.

(כלכלה צודקת)
מחלימים מסרטן משלמים מס' הכנסה רטרואקטיבית. צילום: אילוסטרציה

הזמר אמיר פרישר גוטמן: "מחלימים מסרטן נקראים לחזור מיד לעבודה ולשלם מס הכנסה רטרואקטיבית"; ח"כים: נשנה את החוק. וועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת קיימה היום דיון על הקשיים בהם נתקלים חולים במחלות קשות בעת תהליך החלמתם. הדיון נערך ביוזמת חברי הכנסת איציק שמולי, קארין אלהרר, מסעוד גנאים, אורלי לוי-אבקסיס ועיסאווי פריג'.

(הדופק הפלילי)
יזם נדל"ן נעצר בחשד שלא הצהיר על הכנסות של עשרות מיליוני שקלים שנתקבלו כתוצאה מהרחבת זכויות בנייה בקרקע אותה מכר. צילום: אילוסטרציה

יזם נדל"ן נעצר בחשד שלא הצהיר על הכנסות של עשרות מיליוני שקלים שנתקבלו כתוצאה מהרחבת זכויות בנייה בקרקע אותה מכר. יחד עמו נעצרו שני מנהלים בחברת בנייה גדולה בחשד שלא דיווחו על מלוא סכום רכישת הקרקע. יזם נדל"ן הפעיל באזור המרכז נעצר על ידי יחידת יהלום ברשות המסים ושוחרר בערבות בבית משפט השלום בראשון לציון, בחשד כי לא דיווח על הכנסות של עשרות מיליוני שקלים בשנים האחרונות, כתוצאה מהרחבת זכויות בנייה בקרקע אותה רכש בעיר בת ים. יחד עמו נעצרו ושוחררו בערבות שני מנהלים בחברת בנייה גדולה בחשד שדיווחו למיסוי מקרקעין על קניית הקרקע המדוברת בסכום נמוך מאשר שולם בפועל.

(דרום)

רשות המסים ערכה מבצע ביקורת באילת. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה אילת, התבצעו 73 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה כי כ- 8% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין. כמו כן, נערך בעיר גם מבצע אכיפה והוצאה לפועל.

(בארץ)

בשיא עונת מעברי הדירה: רשות המסים ערכה מבצע ביקורת ארצי בקרב מובילים מוביל באילת שלא רשם הכנסות בסך של 27,000 ₪: "אני לא מסודר" מוביל מאזור ת"א שלא דיווח על הכנסותיו: "לא יודע מה לענות" רשות המסים ערכה בתחילת החודש מבצע ביקורת ארצי בקרב מובילים וחברות הובלה שונות.

(הדופק הפלילי)

המשטרה עצרה הבוקר לחקירה 12 חשודים ועיכבה 8 נוספים, בהם בכירים במועצת מטה יהודה בגין חשד למעורבותם בפרשה שעניינה חשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה, עבירות מס ועבירות נוספות. לשניים מהחשודים, בהם בכיר במועצה, מיוחס חשד לביצוע עבירות מין.

(הדופק הפלילי)

חוקרי מס הכנסה חיפה והצפון עצרו השבוע שני חשודים שעשו שימוש בחשבוניות פיקטיביות ובכך גזלו מקופת המדינה מאות אלפי שקלים

(זכויות האדם)

בג"ץ קיבל היום חלק משורת עתירות שהוגשו על ידי מועצות מקומיות, האגודה לזכויות האזרח ועדאלה, בדרישה לבטל הטבות מס שניתנו באופן מפלה ליישובים יהודיים בלבד

(כלכלה צודקת)

"זהו תיקון של עוול היסטורי", כך אמרה ח"כ ליה שמטוב (ישראל ביתנו) בתום ההצבעה לאישור הצעת החוק שלה -"נקודת זיכוי למסיים תואר אקדמי בתחום עיסוק שנדרשת בו התמחות", לקריאה שנייה ושלישית היום (שני) בועדת הכספים. התיקון לפקודת מס הכנסה אותו יזמה ח"כ שמטוב יאפשר לעשרות אלפי סטודנטים במקצועות שונים כגון פסיכולוגים, שמאים, עובדים סוציאלים, רופאים, רואי חשבון ועורכי דין - להנות מנקודת הזיכוי במס הכנסה ככל סטודנט בישראל