יזם נדל"ן נעצר בחשד שלא הצהיר על הכנסות של עשרות מיליוני שקלים שנתקבלו כתוצאה מהרחבת זכויות בנייה בקרקע אותה מכר. יחד עמו נעצרו שני מנהלים בחברת בנייה גדולה בחשד שלא דיווחו על מלוא סכום רכישת הקרקע. יזם נדל"ן הפעיל באזור המרכז נעצר על ידי יחידת יהלום ברשות המסים ושוחרר בערבות בבית משפט השלום בראשון לציון, בחשד כי לא דיווח על הכנסות של עשרות מיליוני שקלים בשנים האחרונות, כתוצאה מהרחבת זכויות בנייה בקרקע אותה רכש בעיר בת ים. יחד עמו נעצרו ושוחררו בערבות שני מנהלים בחברת בנייה גדולה בחשד שדיווחו למיסוי מקרקעין על קניית הקרקע המדוברת בסכום נמוך מאשר שולם בפועל.

יזם נדל"ן נעצר בחשד שלא הצהיר על הכנסות של עשרות מיליוני שקלים שנתקבלו כתוצאה מהרחבת זכויות בנייה בקרקע אותה מכר. צילום: אילוסטרציה
יזם נדל"ן נעצר בחשד שלא הצהיר על הכנסות של עשרות מיליוני שקלים שנתקבלו כתוצאה מהרחבת זכויות בנייה בקרקע אותה מכר. צילום: אילוסטרציה

כמפורט בבקשת המעצר, היזם, משה אהרוני, והחברה שבבעלותו "אבני החושן החזקות", ביצעו עבירות על חוק מיסוי מקרקעין בכך שלא דיווחו על שינויים בפרויקט שבמרכזו עסקת קומבינציה בבת ים, בו הוגדלו זכויות הבנייה ונמכרו דירות נוספות. על פי החשד, בשנת 2012 לא דיווח בדוחותיו האישיים אהרוני על הכנסות של כ- 51,000,000 ₪, בשנת 2013 על הכנסות של כ- 25,000,000 ₪ ובשנת 2014 על הכנסות של כ- 16,000,000 ₪, סה"כ הכנסות לא מדווחות של כ- 92,000,000 ₪.

כאמור, במסגרת הפרשה, נעצרו גם ניסים בשן, מנכ"ל חברת "נכסים ומגורים בע"מ/נוה", וירון קלזן, סמנכ"ל כספים בחברה, בחשד שביצעו עבירות על חוק מיסוי מקרקעין בכך שהצהירו על שווי עסקה נמוך ממה ששולם בפועל בהליך מכירת הקרקע של אהרוני, ונמנעו במכוון לדווח על שינויים מהותיים בעסקה.

כמו כן, במקרה של השניים, יש חשד גם לעבירות על פי מס' הכנסה.