המשטרה עצרה הבוקר לחקירה 12 חשודים ועיכבה 8 נוספים, בהם בכירים במועצת מטה יהודה בגין חשד למעורבותם בפרשה שעניינה חשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה, עבירות מס ועבירות נוספות. לשניים מהחשודים, בהם בכיר במועצה, מיוחס חשד לביצוע עבירות מין.

על פי החשד, ניהל בכיר במועצה בצוותא עם אחרים, מערכת שוחדית במסגרתה קידמו את ענייניהם של קבלנים ויזמים בתמורה לשוחד, תוך ביצוע עבירות מרמה, רישום כוזב, עבירות מס ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. כמו כן, נחקר חשד כי בעל החברה הקבלנית, שנעצר הבוקר, מעורב בפרשות נוספות שעניינן חשד לביצוע עבירות של מרמה ועבירות נוספות לפי חוק ההגבלים העסקיים.

בנוסף, נחקר חשד לכך כי הבכיר במועצה ביצע שורת עבירות מין כלפי מספר נשים.

החקירה מנוהלת על ידי המשטרה בשיתוף פעולה עם רשות ההגבלים עסקיים ורשות המסים, בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי פרקליטויות ירושלים (פלילי) ותל אביב (מיסוי וכלכלה). בשל העובדה כי מדובר, בין היתר, בחברה קבלנית הנסחרת בבורסה, מבוצע תיאום מול הרשות לניירות ערך.

הבוקר, בתום חקירה סמויה, ערכו שוטרים בשת״פ עם חוקרי מס הכנסה מרכז ברשות המסים ורשות ההגבלים עסקיים חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם, לרבות במשרדי המועצה והחברה הקבלנית ותפסו מסמכים ומחשבים וכן רכוש וחשבונות לצורך בקשת חילוט.

בהתאם להתפתחות החקירה יובאו מי מהחשודים לדיון בהארכת מעצרם בהמשך.