מחקר ופיתוח

(מדע)
מערכת ריסוס פורצת דרך ידידותית לסביבה פותחה על ידי חוקרי חברת נען דן ג'יין הישראלית

מערכת ריסוס פורצת דרך ידידותית לסביבה פותחה על ידי חוקרי חברת נען דן ג'יין הישראלית תוצג לראשונה בארץ בתערוכה החקלאית בערבה ברביעי וחמישי- 1-2.2.17 פיתוח חדשני של חברת 'נען דן ג'יין שהחל כמחקר למציאת פתרון לטיפול במחלה קטלנית במטעי הקיווי בעולם, יאפשר התמודדות עם המחסור הגדול של ידיים עובדות בחקלאות וישפר את יכולת התגובה למחלות בגידולים חקלאיים באמצעות מערכת ריסוס חדשנית וידידותית לסביבה, שתוצג לראשונה בישראל, במסגרת התערוכה החקלאית.

(השוק)
המדען הראשי אבי חסון. צילום: אמנון האס

אמש (ד'), נחתם הסכם מחקר ופיתוח בין רשות החדשנות לרשות התעשייה של מדינת ניו-סאות' ווילס שבאוסטרליה, במסגרת ביקורו של ראש ממשלת המדינה, מייק ביירד, שהגיע לישראל עם משלחת של 40 בעלי תפקידים. במקביל צפוי להיחתם גם הסכם פדרלי בין המדינות. על פי אבי לובטון, מנהל מחלקת שת"פ אסיה בלשכת המדען הראשי: "מטרת ההסכם לתמוך בתעשיות וסטארט-אפים בתחומי אבטחת סייבר, ניהול מים וטכנולוגיות חקלאות בישראל ובאוסטרליה וליצור ביניהן שיתוף פעולה".

(מדע)

נציב האיחוד האירופי למחקר, מדע וחדשנות, קרלוס מואדס (Carlos Moedas), יגיע היום (10.1) לביקור בישראל. במהלך ביקורו ייפגש עם נשיא המדינה, שר המדע, המדען הראשי במשרד הכלכלה, יו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב של האוניברסיטאות, ויבקר במספר מוסדות אקדמיים ומחקריים, בחברות וחממות טכנולוגיות.

(השוק)

קרן בירד (BIRD Foundation), הקרן הדו-לאומית למחקר ולפיתוח תעשייתיים ישראל-ארה"ב, הודיעה על אישור של תשעה פרויקטים חדשים המשותפים לחברות בישראל ובארה"ב, בהשקעה של 7.5 מיליון דולר ובתקציב כולל של כ-21 מיליון דולר.

(השוק)

ח"כ מאיר שטרית, שהתארח בכנס היי-טק בנושא: "תעשיות ההיי-טק והביוטק בדרך למינוף יישומי ומסחרי", העלה רעיון בפני ראשי המסחר והציע להקים קרן בשוק ההון אשר תשקיע במחקר ופיתוח: "כפי שיש השקעה בסלי מטבעות או סלי מניות, אני מציע שיהיה ניתן להשקיע במחקר. להקים קרן בבורסה אשר תחיל מספר מחקרים, מספיק שאחד ממכלול המחקרים יצליח ויתפתח לכדי תעשייה על מנת לקבל רווחים נאים מאד"

(השוק)

MG_7081ענקית התרופות והציוד הרפואי האמריקנית "אבוט" (Abbott) נכנסת לפעילות מחקר ופיתוח בישראל במסגרת המסלול לשת"פ במו"פ עם תאגידים רב–לאומיים בלשכת המדען הראשי. המדען הראשי במשרד התמ"ת, ד"ר אלי אופר, וסגן נשיא בכיר למוצרי דיאגנוסטיקה c באבוט, אדוארד מייקל, חתמו על הסכם לשיתוף פעולה במו"פ תעשייתי, במהלך טכס חגיגי אשר נערך היום במעמד שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר בלשכתו בירושלים

(מדע)

Fuadשר התמ"ת בן אליעזר: הגדלת תקציב המחקר והפיתוח בשילוב מומנטום היציאה מהמשבר, ישאו פירות בפיתוח מוצרים חדשניים ובהגדלת כושר התחרות של המשק הישראלי. בכנס מו"פ 2010 של המדען הראשי בתמ"ת אמר בן אליעזר כי "עלינו לפעול לעידוד החינוך המדעי והטכנולוגי בשילוב עם תמיכה בהשקעות במחקר ופיתוח תעשייתי כדי לעמוד באתגרים העתידיים בתחומי המו"פ"

(מדע)

הכינוס השנתי של המדען הראשי במשרד התמ"ת, "מו"פ 2010" יתקיים הבוקר, בין השעות 08:00 – 16:00 באודיטוריום סמולרש באוניברסיטת תל-אביב, תחת הכותרת "תעשיה עתירת חדשנות, מחקר ופיתוח", במסגרתו ייערכו שני מושבים בנושאי כלכלת מחקר ופיתוח ושיתוף פעולה בינ"ל במחקר ופיתוח, בו יישאו דברים אורחים מחו"ל. מרMark L. Hanny , סגן הנשיא לשותפויות גלובאליות ויוזמות אקדמיות בהנהלה העולמית של IBM, וסול סינגר, אחד משני מחברי הספר"Start up Nation", אשר יצא לאור בשנה שעברה ומעלה על נס את תעשיית החדשנות והיזמות בישראל

נוצר ב-03.03.2010 02:03
(מדע)

שר התמ"ת בן אליעזר החליט להאריך את כהונת המדען הראשי ד"ר אלי אופר עד לסוף השנה. מחר ייערך כנס המו"פ השנתי של לשכת המדען הראשי בתמ"ת. אופר, שכהונתו הייתה אמורה להסתיים ביוני הקרוב, נעתר לבקשתו של בן אליעזר.