אם תשאלו בעלי עסקים, רבים מהם- כמשוער וכצפוי- יגידו לכם כי מי שלזכותו נזקפת ההצלחה שלהם הוא המנטור העסקי, אשר מלווה אותם לאורך כל הדרך, משיא להם עצות מושכלות ומועילות, מתווה להם כיוון, מזהה הזדמנויות ואיומים, מאפשר להם להתרכז ולהתמקד בניהול השוטף.

קרא עוד...

זיו קינן

ייתכן שקראתם או שמעתם שמקצוע עריכת הדין עומד להשתנות בנשימה אחת עם צמד המילים "חוזים חכמים" וקרוב לוודאי שהמונח שימש במשפט אחד יחד עם "בלוקצ׳יין" או "ביטקויין". אם זה נשמע לכם עתידני או רלוונטי רק למטבעות דיגיטליים, אתם לא היחידים.

קרא עוד...

לפעמים זה קל יותר ממה שזה נראה - לחסוך כסף. צילום: Shutterstock

גם אתם יכולים להקטין הוצאות, מבלי לפגוע באופן משמעותי באיכות החיים, ולנהל תקציב משפחתי חכם יותר. אספנו לכם כמה מהטיפים הקטנים האלה, שעשויים לעשות הבדל גדול בתזרים המזומנים שלכם, והנה הם לפניכם.

קרא עוד...

פרופ' דיוויד (דוד) ניומן (צילום:יח"צ)

שר התחבורה, ישראל כ"ץ, מנסה לקדם כבר זמן רב את הקמתו של קו רכבת חדש בירושלים, מתחנת בנייני האומה ישירות לכותל המערבי - מהאתרים החשובים ביותר במדינת ישראל. "הקו החדש לכותל המערבי יחבר המוני ישראלים, יהודים ותיירים מכל רחבי העולם, היישר ללב הפועם של העם היהודי", התבטא כ"ץ בנושא. "מדובר על המקום המבוקר ביותר במדינת ישראל, והקמת קו ישיר תאפשר להגיע אליו באופן ישיר".

קרא עוד...

מהו החזר מס? מתי תוכל לדעת אם מגיע לך כסף חזרה בגין תשלומי המס להם אתה נדרש? מהו טופס החזר מס לשכירים וכיצד תוכל לממש את זכאותך לקבלת החזר מס? כל מה שרצית לדעת על החזרי מס בכתבה שלפניך.

קרא עוד...

לפני לא הרבה שנים המשקיעים אשר היו סוחרים בשוק ההון היו קהל יעד מאוד ספציפי-אנשים בעלי כיס עמוק וידע רב בעולם ההשקעות,  בשנים האחרונות אנחנו רואים כניסה של משקיעים חדשים, שונים לחלוטין מהמשקיע "הישן", אנשים ללא רקע בתחום ההשקעות, ללא שליטה מוחלטת במספרים מתמטיקה וכד' שלמרות זאת מבצעים מסחר בשוק ההון ומצליחים.

קרא עוד...

ניר נווה. צילום: יח"צ

נדרש שינוי: קיים עיוות הפוגע בקבלני הביצוע אשר נופלים בזה אחר זה. חוזים דרקוניים, מתן ערבויות, תשלום רק לאחר ביצוע ורווח שולי ונמוך במקביל לסיכונים לא פשוטים, בעיות מזג אויר, סגר על עובדי ענף הבנייה, עליות במחירי חומרי הגלם, חוסר בכוח אדם ועוד - הקבלנים המבצעים נאבקים בשוק מכשיל שמפאר ומעשיר את היזמים ולעיתים פשוט לא מאפשר לקבלנים להמשיך ולהתקיים

קרא עוד...