אם אתם בעלי עסק וותיק או קיימים מספר שנים בוודאי הצטבר אצלכם מידע עסקי חשוב על לקוחות, הזמנות, נתוני הזמנות ומכירות ואין ספור פריטי מידע חשובים שלאחר ניתוח נכון שלהם תוכלו לקבל החלטות אסטרטגיות חשובות. כיום, למידע הזה יש ערך רב משום שכאשר מזהים דפוסי רכישה ניתן להשתמש בהם על מנת להגביר את המכירות. בנוסף ניתן לגלות מי סוכני המכירות הפעילים ביותר שלכם, באילו ימים הביצועים שלהם טובים יותר ומתי כדאי לפרסם מבצעי למכירות על מוצר עונתי מבוקש.

קרא עוד...

כוח נשי - מגמת עלייה של נשים בעולם התעסוקה

לאורך השנים העולם נע קדימה, אך בכול הנוגע למעמד הנשים במעגל העבודה, הוא נע בקצב איטי במיוחד. עם זאת, כבר אין להתעלם מההישגים האחרונים שנשקפים בתחום, ולו כי בחינה מקיפה מעלה שלא מעט תחומים שנחשבו לאורך שנים כ"גבריים", כיום יותר ויותר מפנים מקום גם לנשים, כך שכבר אין זה מוזר לראות בנישת ההייטק ובמשרדי הפרסום נשים, וכבר אין זה יוצא דופן למצוא נהגות אוטובוסים, מדעניות, מרצות, שופטות, מנתחות וכדומה, ועל כן כיום נשים שייגשו ללמוד מקצועות שנחשבים "גבריים" , ימצאו לא רק חברים, אלא גם חברות לספסל הלימודים.

קרא עוד...

קרדיט : Istock

אחד התחומים המרתקים במסגרת לימודי תואר בכלכלה בכל מוסד אקדמי הוא תורת המשחקים, תחום אשר בזהירות ובביטחון סולל את דרכו ומבטיח את מקומו גם במחלקות אחרות וגם מחוץ לאקדמיה.

קרא עוד...

איך לחסוך בהוצאות השוטפות?

חודש דצמבר וההיערכות לסגירת שנה אזרחית מהווים הזדמנות מצוינת לערוך סדר בכל התשלומים השוטפים שלנו לייעל אותם ולבסוף לסגור את השנה בפלוס. אספנו עבורכם מספר רעיונות, שיסיעו לכם להבין יותר כיצד לחסוך אלפי שקלים בשנה מבלי לרדת ברמת החיים או להשתעבד להלוואות ובנקים.

קרא עוד...

איך לפתוח עסק בישראל

פתיחת עסק בישראל אינה דבר של מה בכך, לכן ישנם כמה שלבים שכדאי להקדיש להם זמן ומחשבה בכדי שתוכלו לצלוח את התהליך. תהליכי שיווק עסקיים, התנהלות הרשויות, גיוס עובדים, הנפקת רישיון לעסק ועוד. אז מאיפה מתחילים? הכנו לכם מדריך מקוצר שיעשה קצת סדר בבלגן.

קרא עוד...

איתור הלוואות לבעלי עסקים

התרחבות וצמיחה, מחקר ופיתוח, הגוונה בשירותים, חדירה לשוק חדש, מחזור הלוואות - לא משנה מה הסיבה, כל עסק צריך לפעמים אשראי, במיוחד במציאות העסקית הכל כך מורכבת לעסקים קטנים ובינוניים בישראל.

קרא עוד...

כיצד לבחור חברת שירותי עמילות מכס

כל מי שעוסקים בייצוא ובייבוא יודעים עד כמה רבה היא חשיבות שירותיהם של עמילי מכס. מכס. כל מי שעוסקים בתחום שילוח בינלאומי ודאי מודעים לקשר המחייב וההכרחי עם עמלי מכס. משלוח לחול כרוך בפרוצדורות קשיחות ומובנות וככל שבוחרים עמיל מכס מקצועי, מאומן ומיומן בסוג הסחורה שאותה אתם מתכוונים לייצא או לייבא כך גובר הסיכוי שהשירות שתקבלו יהיה ללא דופי, כזה שניתן לסמוך על מבצעיו בעיניים עצומות (אף שתמיד רצוי להשאיר אותן פתוחות, כדי לא להירדם בשמירה...).

קרא עוד...