הדמיות: אדריכל שלמה גנדלר ממשרד V5 אדריכלים. צילום: ג'קי לוי

הגיע הזמן שגם בעיר ירושליים תהיה בריכה עירונית להנאת התושבים. הבריכה תוקם בהשקעה כספית בסך 42 מיליון ₪. טקס הנחת אבן הפינה נערך במעמד ראש העיר, ניר ברקת, סגניו, מאיר תורג'מן, עופר ברקוביץ ויעל ענתבי, מחזיק תיק המינהלים הקהילתיים בעירייה, משה לאון, מנהל אגף בקרה ומבנים במפעל הפיס, קובי בנבנישתי, חברת מועצת העיר מרינה קונצביה, נציגי המינהל הקהילתי ותושבי השכונה. הבריכה ממוקמת בקרית החינוך והספורט המרכזית של השכונה והיא חלק ממרכז החיים בשכונה הכולל בתי ספר קיימים, מתנ"ס רחב ידיים ומרכז לגיל הרך, ספריה רובעית, אולמות ספורט, פארק הנבנה בימים אלו ובית תרבות המתוכנן לקום.

קרא עוד...

האנשים שמחזיקים ב- 400 מיליארד שקל משחררים עניבות ובאים לדבר בשוק

האנשים שמחזיקים ב- 400 מיליארד שקל משחררים עניבות ובאים לדבר בשוק מחנה יהודה כ-15 מנכ"ליות ומנכ"לי משרדי ממשלה, תאגידים ממשלתיים ועיריות יתקבצו ביום שלישי, ה-3.1, בשעה 20:00 בשוק מחנה יהודה, לשיחה פתוחה, אינטימית ובגובה העיניים על ממשל, כוח והשפעה. המטרה: ירושלים כעיר ממשל, בעלת חיי קהילה, תרבות ובילוי, בדומה לערי הממשל הגדולות בעולם. הכניסה לאירוע חופשית.

קרא עוד...

תום עמית פריימן

מנכ"ל חדש לגן הבוטני ירושלים - תום עמית פריימן (36) מונה השבוע למנכ"ל הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם ירושלים . עמית שמחליף את אורן בן יוסף שסיים את תפקידו, שימש עד כה כסמנכ"ל הגן. בעל ניסיון רב בעבודה באתרי טבע וקיימות, בעל תואר שני בסוציולוגיה , כיהן בעבר ברשות הטבע והגנים כמנהל אשכול האתרים בגן הלאומי ירקון, אפק ומגדל צדק, שימש כרכז הדרכה, מדריך טיולים וניהל את רשת חניוני הלילה של רשות הטבע והגנים.

קרא עוד...

המענק שהינו בלעדי וייחודי רק לעיר ירושלים, חולק לחמישה פרויקטים של התחדשות עירונית בירושלים במסגרת "קול קורא" שהוציא משרד הבינוי השיכון -הדמיה לפרויקט מרום גנים ב' הדמיות באדיבות דלה- פרגולה אדריכלים

משרד הבינוי והשיכון, משרד האוצר ועיריית ירושלים - באמצעות חברת מוריה ממשיכים לקדם באופן מואץ את תחום ההתחדשות העירונית בירושלים. משרד הבינוי והשיכון הודיע השבוע על הפרויקטים הזוכים במענק המיוחד בהתחדשות עירונית בירושלים למתחמי פינוי-בינוי בסך כולל של 30 מיליון ₪. המענק שהינו בלעדי וייחודי רק לעיר ירושלים, חולק לחמישה פרויקטים של התחדשות עירונית בירושלים במסגרת "קול קורא" שהוציא משרד הבינוי השיכון לקבלת המענק בעיר בשנה שעברה.

קרא עוד...

חן ואלון קורן - מבייק אוף לשוק מחנה יהודה

סיורים בשוק ארוחות שף בערבי שישי סדנאות בישול ואפייה - בבית עתיק בן 200 שנה על הגבול שבין שכונת מקור ברוך הוותיקה לשוק מחנה יהודה בירושלים, מתגוררים חן ואלון קורן יחד עם בנם בארי. חן, דתיה ממושב דתי בדרום, ואלון קיבוצניק חילוני. השניים הכירו בתיכון, בטיול שאחרי הצבא דרכיהם שוב נפגשו ומאז לא נפרדו לרגע. בשנה שעברה השתתפו חן ואלון ב- "בייק אוף", תכנית הריאליטי- אפייה של ערוץ 2, זכו במקום השני ובתואר חביבי הקהל, ומאז הם עושים את מה שהם הכי אוהבים - מבשלים ואופים ביחד במקום הכי ירושלמי שיש. הם חיים ונושמים את שוק מחנה יהודה, את הריחות והטעמים, את הטריות היום-יומית ואת האנשים המיוחדים. כיום, חן ואלון מעבירים סיורים קולינריים בשוק, סדנאות בישול ואפייה וארוחות שבת בליווי סיפורים, שירים ושלל מטעמים.

קרא עוד...

ראש העיר ירושלים ניר ברקת בטקס חשיפת לפיד המכביה: 2000 שנה לפני שהאו"ם בכלל הוקם, כבר נלחמו המכבים בגבורה על ירושלים

ראש העיר ירושלים ניר ברקת בטקס חשיפת לפיד המכביה בבית הנשיא: "2000 שנה לפני שהאו"ם בכלל הוקם, כבר נלחמו המכבים בגבורה על ירושלים ולכן שום החלטה לא תזיז אותנו מפה. בשנת היובל לאיחוד עיר הנצח יעלו אלפי ספורטאי העולם היהודי למכבייה בירושלים, וישדרו בכך מסר נחרץ לכל מי שמבקש להחליש את מעמדה של בירת ישראל: ירושלים המאוחדת היא לב ליבו של העם היהודי ובירתה של מדינת ישראל".

קרא עוד...

תן לי קרפיון, קילו עגבניות ואפליקציה - אבל שתהיה טרייה: ShukTech Nights JLM

תן לי קרפיון, קילו עגבניות ואפליקציה - אבל שתהיה טרייה: ShukTech Nights JLM - ביום חמישי הקרוב (22.12) בשעות הערב יתקיים האירוע הראשון של ShukTech Nights JLM. שוק מחנה יהודה האקזוטי והרב תרבותי, הפך לאחד המתחמים החמים ביותר בארץ בהקשר של חוויות קולינריות ובוודאי בעירנו ירושלים, אבל ביום חמישי, את מקומם של הניחוחות, הצלילים, התחושות בידיים, בחיך ובלשון, במקום הרוכלים בדוכני הירקות, הפירות, הדגים והתבלינים של שוק מחנה יהודה יתפסו לא אחרים מאשר מפתחים ומתכנתים.

קרא עוד...