מסיג גבול שפלש למבנה המיועד לשימור ברחוב סלמה 6 ביפו במתחם בו מתוכננים להיבנות 77 יחידות דיור, פונה ע"י מפקחי מינהל מקרקעי ישראל בסיוע משטרת ישראל. הפולש, המתגורר באזור עם משפחתו, השתמש במבנה אליו פלש לאירוח "חברתי" - ככל הנראה, של נערות ליווי

מפקחי מינהל מקרקעי ישראל, בסיוע שוטרי משטרת ישראל, פינו היום מסיג גבול שהשתלט על מבנה המיועד לשימור ברח' סלמה ביפו. הפולש, המתגורר עם משפחתו בקרבת מקום, השתמש במבנה, השייך למדינה, כדי לארח את ידידותיו.

לפני כשלוש שנים שיווק מינהל מקרקעי ישראל במכרז פומבי מספר מגרשים במתחם זה. לפני כחודשיים חדר מסיג הגבול למבנה, החליף את הדלת והמנעול והתחיל להשתמש בו לצרכיו.

מפקחי המינהל פעלו לסילוק הפולש מהמבנה לשימור לפי חוק מקרקעי ציבור פינוי מקרקעין, ואטמו את הכניסה למבנה. מפקחי מחוז תל אביב של מינהל מקרקעי ישראל עושים מאמצים רבים לשמור על המבנה בהתאם לנהלים המחמירים ומוודאים שכל החלונות והדלתות במבנה יישארו אטומים וסגורים.

"פלישה לאדמות מדינה היא עבירה פלילית שדינה עד שנה מאסר. במקרה הזה, הפולש הוסיף חטא על פשע – הוא פלש למבנה המיועד לשימור, שאמור להישאר אטום, ובכך סיכן גם את התוכנית ומטרת השימור המעוגנים בחוק התכנון והבניה" אומר יוסי כהן, הממונה על הפיקוח במחוז ת"א של מינהל מקרקעי ישראל.