קרדיט - יח"צ

בין ה-15 ל-20 באפריל, 2024, נציגי ממשלת מחוז גאנסו של סין והממשלה העירונית של Jiuquan השתתפו בפסגת האנרגיה העתידית העולמית באבו דאבי, שביקרו גם בדובאי ובערב הסעודית. במהלך תקופה זו, Gansu Hengyuan Dongli New Energy Limited Company חתמה על חוזים עם מספר קונים סולאריים בינלאומיים, ופתחה ערוצי מכירה בינלאומיים חדשים עבור מפעלי אנרגיה פוטו-וולטאיים חדשים בסין.

קרא עוד...

בתקופה מאתגרת כלכלית באקלים הנוכחי רבים מעוניינים באפיקי השקעה נוספים להרחבת הביטחון הכלכלי ומוצאים את מבוקשם בהשקעה בזהב.
זהב היא מתכת נדירה בעלת ערך רב ומי שמחפשים ערוץ להשקעה יגלו עניין רב בהשקעה בזהב. לאורך ההיסטוריה, ערכו של הזהב נשמר או אפילו עלה במיוחד בתקופות של חוסר וודאות כמו משבר הסאב פריים הגדול בארה"ב.

 

קרא עוד...

קרדיט לתמונות FREEPIK

הרגשת פעם חנוק מהסביבה המשרדית המסורתית בעלת ארבעת הקירות? או אולי אתה פרילנסר שמשתוקק לתחושה של קהילה ושיתוף פעולה? אולי הגיע הזמן להכיר את העולם המרתק של חללי עבודה משותפים. חללי עבודה משותפים תל אביב מציעים מרכזים מודרניים גמישים ומעניינים. חללי עבודה משותפים, במיוחד בתל אביב, המטרופולין של ישראל, משכו אליהם מספר עצום של אנשי מקצוע שביקשו להגדיר מחדש את פרמטרי סביבת העבודה שלהם. גישה חדשנית זו לסביבת חללי עבודה הוכחה כממריצה את רוחם של סטארט-אפים, עסקים קטנים ועצמאים.

קרא עוד...

קרדיט תמונה: freepik

בנוף העסקי הדינמי של היום, חברות עלולות למצוא את עצמן במצבים שבהם הן צריכות לפרק או לסיים את פעילותן מרצונן. פירוק מרצון מתייחס לתהליך מכוון של סיום רשמי של קיומה של חברה. מאמר זה בוחן את ההיבטים המרכזיים של פירוק מרצון, כולל הסיבות מאחוריו, הצעדים המעורבים וההשלכות המשפטיות. כקופירייטר מומחה לקידום אתרים, אספק לך תובנות חשובות ומידע מפורט שיעזור לך להבין את התהליך טוב יותר.

קרא עוד...

השקעה בנדל"ן בחו"ל היא אחת ההשקעות הפופולריות ביותר בקרב ישראלים רבים, בעיקר כשמחירי הנדל"ן בישראל ממשיכים לזנק והשלימו עלייה של כ-20% בשנת 2022, המשך לעליית מחירים חדה בעשור האחרון. מצב זה, אינו מותיר הרבה ברירות, והישראלים פונים לחיפוש אלטרנטיבות להשקעות נדל"ן בחו"ל.

 

יוון היא ללא ספק אחת הכוכבות בעת האחרונה, ומהווה קרקע נוחה להשקעה, ולא במקרה היא עלתה על הרדאר של המשקיע הישראלי. לפני שנרחיב על האפשרויות לרכוש נכס בחו"ל וכיצד כדאי לנהל אותו, נבין תחילה מדוע להשקיע בנדל"ן ביוון.

מדוע ישראלים התאהבו ומעדיפים את יוון?

ישראלים רבים מציפים את יוון וחופיה בשנים האחרונות, קבוצות ,משפחות, זוגות וצעירים. מדובר לא רק למטרות נופש אלא גם בהשקעות נדל"ן. הישראלים התאהבו ביוון, מדוע? הנה הסיבות לעניין הרב שישראלים מגלים ביוון?

קירבה גיאוגרפית ונגישות : מרחק טיסה ליוון קצר משמעותית בהשוואה למדינות אחרות באירופה. טיסה לרב היעדים ביוון עורכת עד כשעה וחצי, זהה לזמן נסיעה בין חיפה לת"א. הקירבה הגיאוגרפית לישראל היא גורם דומיננטי בהחלטתו של המשקיע הישראלי בעת השקעתו בחו"ל. קירבה תרבותית : התרבות הים תיכונית היוונית היא הקרובה ביותר מכל התרבויות האירופאית לזו הישראלית. המוסיקה, הקולינריה, האופי , המנטליות ואפילו מזג האוויר הדומה, גורמים לנו להרגיש בנוח בכל פינה ביוון. עלויות רכישת נכס נמוכות: המשבר הכלכלי שפקד את יוון בתחילת העשור הקודם, הביא לקריסת מחירים בנדל"ן וביוקר המחייה. מחירי הנדל"ן ביוון נחתכו בשיעור של 42.5% במונחים ריאליים אפילו יותר( 47.7% ) בין השנים 2007- 2017 . אמנם, הם חוו עליות מתונות מאז, אולם זה הספיק למשקיע הישראלי, המחפש הזדמנויות נוחות להשקעה. לשם השוואה, שוויה של דירה ממוצעת בת ארבעה חדרים בת"א מתקרב למיליון יורו ! לעומת דירה זהה באתונה השווה פחות מ- 200 אלף יורו בממוצע. זיהוי פוטנציאל תיירותי : ליוון פוטנציאל תיירותי רב. ההיסטוריה המפוארת והחופים המדהימים, מושכים עשרות מיליוני תיירים בשנה, בשנת 2019 רשמה יוון שיא של יותר מ 38 מיליון כניסות למדינה. בחודשי הקיץ, מיליוני אירופאים לבלות את חופשתם השנתית בערים ובאיים. היוונים החלו לשים דגש לאחרונה גם על תיירות חורף, כך שבכל ימות השנה ובמיוחד בחודשי הקיץ , קיים בערים הגדולות ובאיים בפרט, ביקוש גדול להשכרת דירות, גם באמצעות Airbnb.

רכשתי נכס, איך אני בפועל מנהל אותו?

למרות הפיתוי הרב לרכוש נדל"ן בחו"ל, לפני שקופצים למים חשוב מאוד להבין איך זה עובד בפועל, ובעיקר לאחר רכישת הנכס. רצוי שתבינו, העיסוק סביב הנכס לאחר רכישתו, לא פחות תובעני מאשר עד לרכישתו. למשל, איתור השוכר, המו"מ מולו, ומאוחר יותר האחזקה השוטפת של הנכס וההתנהלות מול השוכרים. למרות הנגישות והקרבה הגיאוגרפית, מעטים האנשים שבאפשרותם לטוס לחו"ל באופן קבוע, לכן, אחת האפשרויות אשר מפחיתה סיכונים ומאפשרת שקט נפשי יחסית, היא להסתייע בחברה המלווה את ההשקעה.

מהי למעשה חברה המלווה את ההשקעה?

ישנם פרמטרים רבים הקובעים את הצלחת רכישת הנכס, אחד מהם הוא בחירה בחברת ניהול. חברת הניהול, היא זו אשר דואגת לניהול הנכס החל מאיתור הנכס, דרך סיוע במו"מ , בחתימת החוזה, ועד לאיתור שוכרים, גביית התשלום מהם וטיפול באחזקה השוטפת. היות ורובינו אינם בקיעים בשוק הנדל"ן המקומי , ראוי לבחון התקשרות עם חברת ניהול נכסים מקומית כבר לפני רכישת הנכס, כיום מרביתן עושות שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ובאלגוריתמים כדי לאתר נכסים "חמים". מומלץ להמשיך ולהסתייע בה גם לאחר רכישת הנכס, הדבר יחסוך לנו הרבה "כאבי ראש ", בעיקר בניהול שבשגרה , באחזקה השוטפת של הדירה, ההתנהלות מול השוכר, תשלומים וכד'. נהוג לשלם עמלה בסכום של תשלום חודשי מדמי השכירות לחברת הניהול.

היכן מאתרים חברה שמלווה את השקעתנו?

ישנן כמה אפשרויות , דרך מנועי החיפוש הרלוונטיים. במקרה זה, חשוב לקרוא חו"ד גולשים של לקוחות ואף לשמוע את חוות דעתם , דרך המלצה של קרובים או מכרים עם ניסיון בתחום/ ניתן להיעזר באתר רנקו שהוקם, בדיוק בשביל מטרה אחת - לסייע למשקיעים בנדל”ן בחו”ל לבצע השקעות מעבר לים. ברנקו תמצאו מאגר של ביקורות אמינות, בהן החברות ישפטו לפי התוצאות שלהן בלבד.