ח"כ ישראל אייכלר שחזר אמש לכנסת רואה בישראל "מדינת אויב", "אסון לאומי היסטורי", "משטר רשע" ו"גטו עברי". למרות רצונו העז לכהן בכנסת, הוא סבור, ש"כל הדיבורים על דמוקרטיה הם פשוט שקר וצביעות... על כל פשעים תכסה דמוקרטיה ושלטון החוק וכל הצביעות הזאת"

כך עולה מדו"ח מיוחד שמפרסמת עמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון לרגל שובו של חבר הכנסת אייכלר לכנסת. את הדו"ח חיבר סמנכ"ל המחקר וההסברה של חדו"ש שחר אילן, מתוך דבריו של אייכלר שצוטטו בתקשורת החרדית, והוא הוגש היום (שני) לחברי הכנסת. מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אומר בתגובה כי "חשוב שכניסתו של אייכלר לכנסת מזכירה לכולנו את יחסה העוין של יהדות התורה למדינה ולשלטון בו היא שותפה".

על היחסים בין חילונים לחרדים כתב  אייכלר כי "מדובר בדו קיום בין שני עמים צאצאי היהודים החיים לפי שתי תרבויות זרות... אין יותר שום בסיס להיותנו עם אחד". הוא מתאר את החילונים כ"דור של אנשים שנראים כבהמות אדם ומתנהגים כחיות דו רגליות".

הוא מרבה לעשות שימוש בדימויים מהשואה המשווים את יריביו לנאצים. בעבר כתב שהלוחמים החילונים נגד שמירת השבת בקניון רמת אביב הם "נאצים", "נאצים ישראלים", "ניאו-נאצים" וגם "מחתרת נאצית". כן כתב על "משרפות התקשורת".

מנכ"ל עמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון הרב עו"ד אורי רגב אמר בתגובה כי "יש להגן על זכותו של אייכלר לנבל את פיו, כנגד כל היקר לרוב אזרחי המדינה. טוב שאנו חיים בדמוקרטיה מודרנית, שמאפשרת לו להביע את עמדותיו הכל כך קיצוניות נגד המדינה והדמוקרטיה ברבים". עם זאת, "חשוב שנכיר את יחסו של הח"כ החדש למדינה, לציונות ולמי שאינו חרדי, ונזכור  את יחסה העוין של יהדות התורה למדינה ולשלטון בו היא שותפה".

לדברי רגב, "כניסת אייכלר לכנסת היא תזכורת, כמה דחוף וחיוני להראות לאייכלר ולחבריו את דלת הקואליציה. הגיע הזמן להקים קואליציה אזרחית חדשה, שלא תהיה תלויה בקולותיהם של אייכלר וחבריו. רק ממשלה אזרחית כזו תוכל ליישם את השינויים הדרושים להבטחת עתיד החברה הישראלית".

הח"כ החדש / ישן ישראל אייכלר כיהן בכנסת ה-16 כהונה חלקית בין השנים 2003 ל-2005 במסגרת הסכם רוטציה ביהדות התורה. היום ישוב לכנסת במקום סגן שר החינוך מאיר פרוש בעקבות הסכם דומה. אייכלר הוא עורך ביטאונה של חסידות בעלז "המחנה החרדי". הוא מרבה לפרסם מאמרים בכלי תקשורת שונים ומגיש תוכנית ברדיו "קול חי". בציבור החילוני התפרסם כחבר הפאנל של התוכנית "פופוליטיקה". הוא עומד בראש גוף בשם "המרכז להסברה יהודית".