כ-150 תלמידי ישיבות ההסדר יתגייסו בגיוס נובמבר הקרוב במסגרת מסלול שילובים- המסלול החדש של איגוד ישיבות ההסדר המשלב שנתיים שצה"ל ושנתיים של לימוד בישיבה. מדובר במחזור השני של הפרויקט אשר התחיל עם 70 תלמידים. איתן עוזרי, מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר: "חיילי מסלול שילובים החלו את שירותם הצבאי על הצד הטוב ביותר ואנו מאחלים בהצלחה ל-150 התלמידים העומדים לפני גיוסם במסגרת המסלול בנובמבר הקרוב"

חיילי המחזור הראשון של "שילובים", המסלול החדש של איגוד ישיבות ההסדר יציינו בחודש הקרוב שנת שירות ראשונה בצה"ל. המסלול מורכב מלימוד בישיבה במשך שנה, שנתיים בצבא ושנה נוספת בספסלי ישיבות ההסדר.

לרגל פתיחת המחזור השני, קיימו ראשי ישיבות ההסדר המפעילות את המסלול היכל אליהו בכוכב יעקב, אשקלון, עפולה, בית –אל, קריית אתא, ואור עקיבא ישיבת סיכום שנה בה עמדו על ההישגים של החיילים בשטח ונערכו לקראת הגיוס הקרוב.

המחזור הראשון של חיילי "שילובים" כלל כ-70 חיילים אשר השתלבו בחטיבת גבעתי, חיל האיסוף הקרבי וחיל החימוש. בנובמבר הקרוב מספר החיילים המשרתים במסלול יוכפל ויעמוד על כ-150 תלמידים אשר ישתלבו בחטיבות גולני, נח"ל, גבעתי, צנחנים, חיל חימוש, רבנות ועוד.

ראשי ישיבות ההסדר מדגישים כי יש התרשמות חיובית מאד מצד הצבא לשירות חיילי "שילובים" וכי מספר מהם אף הוצאו לקורס מכי"ם. במהלך השנה, הקפידו ראשי הישיבות והרבנים ללוות את התלמידים בצבא, לקיים ביקורים בבסיסים וכן ימי עיון ולימוד מרוכזים בישיבות. בנוסף, יחזרו החיילים לאחר החגים לישיבותיהם לתקופה של חודש וחצי על מנת ללמוד ולקבל חיזוק רוחני ותורני לקראת המשך שירותם.

איתן עוזרי, מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר: "מסלול "שילובים" התחיל על הצד הטוב ביותר וניתן לראות כי הוא מהווה הצלחה הן בקרב התלמידים הן בקרב הגורמים הצבאיים. תנאי השירות של חיילי "שילובים" הינם זהים למחלקות הסדר רגילות, אם כי בגלל אורך השירות אנו שמים דגש על חיזוק ושימור הקשר בין החיילים לישיבותיהם. מסלול "שילובים" יחד עם מתכונת ה"הסדר" המקורית הינם יסודות איתנים לשילוב מוצלח בין עולם התורה לעשייה הצבאית. אנו מאחלים לכלל התלמידים והחיילים שלנו לנצל את הכלים שקיבלו הן בישיבה הן בצבא על מנת להמשיך לתרום לעם ישראל גם בעתיד".

לקראת גיוס המחזור השני של שילובים, יערך יום עיון שיכלול הצגת היעדים, חיזוק רוחני של התלמידים, הדרכה והכנה לשירות בשיתוף עם הצבא למתגייסים החדשים, מיונים ועוד.