4השר להגנת העורף, מתן וילנאי, ערך היום סיור עבודה מקצועי במועצה האזורית ערבה תיכונה. הסיור התקיים יחד עם אנשי המועצה האזורית ובראשם ראש המועצה, מר עזרא רבינס, אנשי משרד הביטחון ורשות החירום הלאומית וקציני פיקוד העורף. במהלך הסיור, וילנאי נסע ב"דרך השלום" למושב עין יהב, ביקר במוצבים הנטושים של צה"ל הסמוכים לגבול הירדני וצפויים להפוך לאתרי תיירות בעתיד

השר להגנת העורף, מתן וילנאי, ערך היום סיור עבודה מקצועי במועצה האזורית ערבה תיכונה. הסיור התקיים יחד עם אנשי המועצה האזורית ובראשם ראש המועצה, מר עזרא רבינס, אנשי משרד הביטחון ורשות החירום הלאומית וקציני פיקוד העורף. במהלך הסיור, וילנאי נסע ב"דרך השלום" למושב עין יהב, ביקר במוצבים הנטושים של צה"ל הסמוכים לגבול הירדני וצפויים להפוך לאתרי תיירות בעתיד

4לאחר מכן וילנאי סייר ביישוב צוקים ובנקודת התצפית של מושב פארן ממנה ניתן לראות את תוואי הגדר עם ירדן ונפגש עם תושבי הישובים וחברי יחידת החילוץ המקומית.

בסיור ליד שדות המוקשים הסמוכים לגבול הירדני, וילנאי התייחס לנושא: "אנו מקדמים את החוק לפינוי מוקשים, ונמצאים בתהליך הקמת מנהלת במשרד הביטחון. נדאג שיפנו את המוקשים המיותרים מהר ככל שניתן כדי למנוע סיכון מיותר של אנשים."

לאחר דיונים בנושא עם אנשי המועצה, וילנאי הנחה את אנשי רשות החירום הלאומית במשרד הביטחון לבחון אפשרות קליטה מוגברת של אוכלוסיה מפונה בשעת חירום במועצה האזורית ערבה תיכונה, במועצה האזורית חבל אילות ובעיר אילת.

השר וילנאי: "בשעת חירום תהיה תנועה של מאות אלפי אזרחי ישראל לכיוונים שונים ברחבי הארץ ועלינו להיערך לקליטה מוגברת של אנשים במקומות מרווחים כמו אזור הערבה התיכונה." בנוסף, וילנאי הנחה את רשות החירום הלאומית לבחון את הדרכים לסייע בהקמת מערך תשתיות ולוגיסטיקה שיאפשר קליטה של מאות אלפי תושבים באזור בשעת חירום.

כמו כן, וילנאי נפגש עם משפחות בדואיות המתגוררות בתחום המועצה האזורית וקיים נגדן צו פינוי מהשטח: "אפעל ככל יכולתי כדי שלא יפנו אתכם מהמועצה האזורית. ננסה לשלב אתכם בתוך תחומי המועצה במגורי קבע על מנת שלא תיעקרו מהאזור. צר לי על עוגמת הנפש שנגרמה לכם, אתם ישראלים לכל דבר ומשרתים במיטב היחידות של צה"ל – על המדינה להחזיר לכם באותו מטבע."