במפגן כוח חסר תקדים התקיימה לפנות בוקר בניגריה העצרת השנתית של "כנסיית האל", שבראשה עומד מי שמכונה "האפיפיור האפריקאי", אדובאיו . את ישראל ייצג סגן השר איוב קרא, מ"מ השגריר הישראלי בניגריה מר ג'ורג' דיק ונציגים מכלל עדות ישראל. כ- 5 מליון איש הריעו לסגן השר קרא שנשא נאום בעצרת, ובמיוחד כשקרא להמונים לבוא ולבקר בירושלים עיר הקודש, ולעמוד לצד ישראל במאבקה על קיומה בימים הקרובים

כ- 300 איש בראשות אדובאיו יצאו לפני סוף החודש לביקור בישראל ובמסגרת הביקור תיערך פגישה עם רוה"מ, בנימין נתניהו.

סגן השר קרא צפוי לפגוש ביום שני הקרוב את נשיא ניגריה מר גודלאק יהונתן ויפציר בו שניגריה תתנגד להצעת ההחלטה באו"מ שמביאים הפלסטינית חד צדדית.

"אסור לוותר על ארץ הקודש שהובטחה מאלוהים לעם היהודי ולקראת ספטמבר אשוחח עם רבים ממנהיגי מדינות אפריקה והעולם כדי לשכנעם לתמוך בישראל בהתנגדותה להכרזת הפלסטינים על מדינה באופן חד צדדי ", כך הודיע היום האפיפיור האפריקאי למשלחת הישראלית בראשות סגן השר איוב קרא וגרשון מסיקה ראש מ.א שומרון שהגיעו להשתתף במיסה המרכזית של הכנסייה הגדולה בעולם הנערכת בניגריה.

סגן השר קרא : " גיוס אפריקה, בעיקר המדינות הנוצריות הינו מהלך עתידי אסטרטגי החשוב ביותר כרגע לישראל במאבקה הביטחוני הקיומי, אני קורא מאפריקה ליושבי האוהלים בעיקר בשד' רוטשילד לפרק את האוהלים , לצאת לחו"ל ולהציבם ברחבי העולם   כדי למגר את הסכנות הקיומיות שבפתח, וכאשר לא יהיה צורך בתקצוב ביטחוני אגרסיבי נתפנה להביא את האיזון התקציבי החברתי המתבקש".

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) אמר הערב כי: "בחירתם של הפלסטינאים בהעדפת מהלך חד צדדי בפנייתם לאו"ם הסותר את הסכם אוסלו על פני משא ומתן לשלום, עלול לעגן את הסכסוך לתקופה ארוכה בגבולות הדמוגרפיה הקיימים היום ביהודה ושומרון וזאת בניגוד לאינטרס המשותף לעצב גבולות של הפרדה בין העמים.

על הקהילה הבינ"ל למצוא את המבוגר האחראי אשר יאפשר לפלסטינאים לפעול מתוך ראייה ארוכת תווך ולחדש מייד את המשא ומתן הישיר לטובת עמי האזור. כל מי שחושש מהמהלך הפלסטינאי, ודאגתו כינה לעתידה של מדינת ישראל ראוי שיחפש את הדרך לאיחוד השורות להגנה על האינטרסים של המדינה."