בעקבות הביקורת של מבקר המדינה בנושא ההתמהמהות בכניסתו לתוקף של חוק איסור הנהיגה בחופים, פנתה החברה להגנת הטבע לשר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, בבקשה לפעול לקידום מהיר של החוק בכנסת

כלים

"במהלך עונת הרחצה האחרונה היו חשופים המבלים בחופי הים לסכנות חמורות... יש לציין כי הנהיגה בחופים מביאה לפגיעות קשות בערכי הטבע, החי והצומח באזור החופי", נכתב בפניית החברה להגנת הטבע לארדן.

"קידום החוק יוביל לכך שאזרחי ישראל יוכלו ליהנות בעונת הרחצה הבאה מבילוי בטוח בחופי הים, והסביבה החופית תישמר". טוענים בחברה להגנת הטבע.

במשרד הפנים אמרו בתגובה לדו"ח מבקר המדינה כי: " סגירת החופים באופן הרמטי למעבר כלי רכב הינה בעייתית לכשעצמה, אשר על כן הפתרון הינו ברמה החקיקתית. לא מעט רשויות מקפידות לאכוף את איסור הנהיגה בחופי הים.

בדיונים טרם החלטת הממשלה,דובר על כך שהאחריות על ביצועו של חוק איסור נהיגה ברכב בחוף הים, תועבר ממשרד הפנים למשרד להגנת הסביבה. העיכוב בישום המעבר נגרם כתוצאה מהתדיינויות בין משרדי האוצר והגנת הסביבה, שמשרד הפנים אינו צד להם. על אף האמור, משרד הפנים הסמיך בעבר עובדים של איגוד ערים כנרת, הרט"ג, הרשויות המקומיות ומשטרת ישראל כפקחים לעניין החוק הנ"ל, הסמכות שעדיין בתוקף."

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS