הפורום המשפטי למען ארץ ישראל פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו: "לעצור את העברות הכספים לעזה ולהעבירם למיגון ישובי הדרום"

בפורום מבקשים מראש הממשלה להעביר את הכספים המיועדים לעזה למיגון ישובי הדרום: "נבקשך להורות על הקפאה של העברת כספים ממדינת ישראל לרצועת עזה ולשקול את שינוי ייעודם לתכנית מיגון מקיפה של יישובי הדרום"

עו"ד אביטל חצור, ב"כ הפורום המשפטי למען א"י פנתה לנתניהו ותבעה כי הכספים אשר מועברים לרצועת עזה אשר חלק מהם מגיע לידי ארגון חמאס ועלול לסייע בידו בהתקפות הטרור כלפי היישובים היהודיים בגבול הרצועה, יועברו לצורך מיגון היישובים מפני התקפות הטרור ולשם שמירה והגנה על שלומם וביטחונם של התושבים".

בפורום המשפטי טוענים כי העברת כספים המיועדים לרצועת עזה נעשית בהתאם להסכמים בינלאומיים אשר נחתמו בעבר בין ישראל לגורמים ברשות הפלסטינית, ועל פי שיקולים מדיניים, אולם המציאות מוכיחה כי קיימת התנערות בוטה של הצד הפלסטיני מהסכמים אלה, שביטויה העיקרי בהמשך בלתי פוסק של ביצוע פעילויות טרור כנגד מדינת ישראל ואזרחיה. במצב כזה, אומרים בפורום המשפטי, אין סיבה שמדינת ישראל תעצום עיניה ותמשיך לקיים את חלקה בהסכם בכל מחיר.

"לנוכח מצב הביטחון הרעוע בגבול הדרום, וכל עוד נשלטת רצועת עזה על ידי ארגון הטרור חמאס המשך העברת הכספים הינו אבסורדי בעליל" מוחים בפורום המשפטי, ומבקשים מנתניהו כי כחלק מהמאבק של מדינת ישראל בטרור הטילים המופעל מרצועת עזה כלפי אזרחיה, הממשלה תמנע כל סיוע שיש בו כדי לשמש בדרך כלשהי את חמאס ויתר הארגונים הפועלים ברצועת עזה בפעולות טרור כלפי אזרחי ישראל.

בפורום טוענים גם כי במידה ומדינת ישראל תמשיך בהעברת הכספים לרצועת עזה יש בפעילותה לכאורה משום סיוע ממשי במימון וחיזוק הטרור הרצחני המופעל כלפי אזרחיה.

מנכ"ל הפורום נחי אייל אומר כי העובדה שבתי הספר בדרום הארץ אינם ממוגנים כראוי בעוד שישראל מאפשרת הכנסת מליוני דולרים לעזה מידי חודש, היא עוולה מוסרית שיש לתקנה, הדבר הפשוט והנכון ביותר הוא לעצור את העברות הכספים לעזה ולהעבירם למיגון ישובי הדרום.