בתי הדין הרבניים והרבנות הראשית חייבים להיות המשענת של עגונות ולא בתי הכלא שלהן,  צילום: אילוסטרציה

במכון הישראלי לדמוקרטיה, אמרו בעקבות הדיון היום ב"בג"ץ "העגונה מצפת", כי מדובר במחזה אבסורד. ד"ר שוקי פרידמן, מנהל מרכז דת לאום ומדינה במכון אמר, כי "הניסיון לאיים על חירותה של אישה, לאחר שזו ניתנה לה לפני כשלוש שנים על ידי בית הדין האזורי בצפת הוא מזעזע.

עו"ד גיא אופיר. צילום: שרית נס

ביהמ"ש לענייני משפחה בחיפה, נענה לבקשתו של ב"כ של הבעל, עו"ד גיא אופיר, מומחה לדיני משפחה וירושה, לדחות את התביעה שהגישה האישה, וקבע כי, " פיצויים המשולמים במסגרת תביעה עפ"י חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים אינם נושא לאיזון בין בני הזוג"

מזל של כלב, יורקשייר טרייר. צילום: אילוסטרציה

דיני מזונות או דיני כלבים - הדיינים בבית הדין הרבני יצטרכו לקבוע האם האישה העדיפה את הכלב על פני הבעל - מזל של כלב. כן, יש כזה דבר, כאן, ממש קרוב לבית. "המזל" הזה הוביל את האישה לבית הדין הרבני ואת הבעל לבקש משמרות על בנם היחיד והכלב...

עוה"ד ליאן קהת. צילום: אורי ישי

משפטנים: הצעת החוק החדשה לשיוויון בתשלום המזונות בין אבות ואמהות – ברוכה – אך תביא לגל תביעות סרק ועומס על בתי המשפט כפי שהתפרסם היום, שרת המשפטים יוזמת הצעת חוק לשיוויון בנטל המזונות בין אבות לאמהות – המושתתת על חלוקת נטל ההורות ביניהם. החוק הקיים מפלה בין גברים ונשים – ומטיל ברוב המוחלט של המקרים את נטל המזונות על האב. לדברי עוה"ד ליאן קהת, העוסקת בדיני משפחה – החוק מבורך מאד, וייצור מצב של שיוויון אמיתי בין גברים ונשים, אך אם יתקבל הוא עלול ליצור גל גדול מאד של תביעות בדיעבד, ותביעות סרק מצד אבות לצמצום נטל המזונות. בנוסף החוק סותר את חזקת הגיל הרך, הלכה לפיה ילדים עד גיל 6 גדלים אצל האם כברירת מחדל.

בכתב התביעה לבית המשפט לענייני משפחה בחיפה, שהגישה האם באמצעות ב"כ עו"ד גיא אופיר, מומחה לדיני משפחה וירושה, היא מבקשת להאריך את תקופת החיוב במזונותיו של בנם שעתיד להתגייס בקרוב ובתם שאמורה להתגייס בעוד כשנה, כך שהחיוב יימשך עד לסיום שירותם הצבאי. בנוסף, מבקשת האם לחייב את  האב  לשלם את מזונותיהם של ילדיהם במידה ויחליטו ללמוד במסגרת העתודה הצבאית הכרעה משפטית. "האם נאלצת לעמוד בימים אלה בפני דילמה קשה, כאשר מחד היא חוששת  ליצירת אנטגוניזם ולקושי ביחסים בין בעלה לשעבר לבנם המשותף שחגג לאחרונה 18 שנים ומאידך, על כתפיה נופל כל הנטל הכלכלי והיא עומדת בפני שוקת שבורה וחסרת אונים משפטית", נטען בכתב התביעה שהגישה האם לביהמ"ש לענייני משפחה בחיפה, באמצעות ב"כ עו"ד גיא אופיר, מומחה לדיני משפחה וירושה ובה כאמור היא מבקשת להאריך את תקופת החיוב במזונותיו של הבן שעתיד להתגייס בקרוב לצה"ל ובתם שאמורה להתגייס בעוד כשנה, כך שהחיוב יימשך עד לסיום שירותם הצבאי.  עוד טוענת האם באמצעות ב"כ עו"ד גיא אופיר, כי, "לאחרונה, חגג בנם יומולדת 18 ומאותו מועד, חדל האב מלשלם את מזונותיו ובעוד כשנה, אמורה בתם להתגייס לצה"ל, ולכן  היא מבקשת  מביהמ"ש להפנות את הצדדים ליחידת הסיוע שליד ביהמ"ש על מנת להגיע להסכם לפיו ישולמו מלוא המזונות לילדיהם וזאת עד לסיום שירותם הצבאי".   בהעדר הסכמה בתיווך יחידת הסיוע, מבקש עו"ד גיא אופיר מביהמ"ש, להכריע ולפסוק כמבוקש על ידי האם.

בכתב התביעה לבית המשפט לענייני משפחה בחיפה, שהגישה האם באמצעות ב"כ עו"ד גיא אופיר, מומחה לדיני משפחה וירושה, היא מבקשת להאריך את תקופת החיוב במזונותיו של בנם שעתיד להתגייס בקרוב ובתם שאמורה להתגייס בעוד כשנה, כך שהחיוב יימשך עד לסיום שירותם הצבאי. בנוסף, מבקשת האם לחייב את האב לשלם את מזונותיהם של ילדיהם במידה ויחליטו ללמוד במסגרת העתודה הצבאית

עו"ד גיא אופיר. צילום: שרית נס

דייני ביה"ד הרבני האזורי בחיפה, קיבלו את עמדתו של ב"כ של האישה, עו"ד גיא אופיר, מומחה לדיני משפחה וירושה, כי, "העובדה שהבעל שינה את אורח חייו במהלך חיי הנישואין, אין בה כדי להטיל על האישה חובה לשמור על אורח חיים דתי ואם הבעל מבקש להתגרש ממנה, הרי שעליו לשלם לה את כתובתה"

עו"ד גיא אופיר. צילום: שרית נס

ביה"ד הרבני האזורי בחיפה, קיבל בהחלטה תקדימית את עמדתו של ב"כ של האישה עו"ד גיא אופיר, מומחה לדיני משפחה וירושה וקבע כי, "פירוד לתקופה של ששה חודשים, עלול אמנם מצד אחד להוביל את הצדדים למסקנה כי אפסו הסיכויים לשלום בית ביניהם, אך מאידך, ייתכן ויוביל את הצדדים הנשואים זה 10 שנים לכלל מסקנה כי הריחוק אינו מועיל להם ואף יקרב ביניהם, כמנהג שני ידידים הרחוקים זה מזה..."