אושר בקריאה שלישית: יוחמרו הסנקציות על סרבני גט

חה"כ שולי מועלם רפאלי ומנהל בתי הדין הרבניים הרב שמעון יעקובי

אושר בקריאה שנייה ושלישית יוחמרו הסנקציות על סרבני גט מליאת הכנסת אישרה היום בקריאה שנייה ושלישית החמרת הסנקציות כלפי סרבני גט. החוק שיזמה יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי מחייב את סרבני הגט שנשלחו לכלא ללבוש מדי אסיר, לא יתאפשר להם ללמוד, לקבל מזון בכשרות מהודרת ולשהות באגף התורני. החוק זוכה לתמיכת הרב הראשי. ח"כ שולי מועלם רפאלי "סרבן שישחרר את אשתו מעגינותה יוכל לשוב לחיים רגילים – זה בידיים שלו."

לכבוד פורים: בית הדין הרבני פסק שעל האישה להעביר שמלת הכלה לגרוש

עו"ד גדלי סולן

מעצב אופנה לבית הדין הרבני: אני רוצה את שמלת החתונה של גרושתי לטובת נשף פורים, המעצב: "בת זוגי הנוכחית רוצה להתחפש בנשף פורים לכלה". האישה: "יש לי ססנטימנטים לשמלה".  דייני בית הדין הרבני נדהמו לנוכח בקשת גבר, מעצב אופנה במקצועו, להורות לגרושתו להחזיר לו את שמלת הכלה שלה. "אני צריך אותה לנשף פורים ולצורכי עבודתי",

ההפרעה הנפשית התגלתה רק לאחר השידוך - והבעל דרש גט

עו"ד מיקי שיפמן. צילום: דורון לצטר

ההפרעה הנפשית התגלתה רק לאחר השידוך  - והבעל דרש גט. לדברי עוה"ד מיקי שיפמן העוסק בדיני משפחה – בקהילות מסורתיות לא מעטות בישראל נוהג השידוך עדיין מקובל – והוא גורר עימו סיבוכים ייחודיים. רוב הסכסוכים פורצים לדברי עוה"ד שיפמן, על רקע פרטים שהוסתרו ע"י אחד הצדדים – והתגלו רק אחרי הנישואין בפועל – ובהם מומים שונים, מחלות פיזיות ומחלות נפש.

עו"ד בתיה כהנא דרור: הודעת בתי הדין לוקה גם בחוסר יושר

צילום: אילוסטרציה

בתי הדין הרבניים צריכים להחליט מה הם - ערכאה שיפוטית הפועלת מתוקף החוק וע"פ החוק, או בית מדרש פרטי לדיונים הלכתיים.תגובת בתי הדין שהוצאה הערב לקראת הדיון מחר בעתירה המבקשת למנוע מהרב יוסף ובית הדין הגדול לדון בגט שניתן בבית הדין האזורי בצפת, חושפת חוסר הבנה בסיסי ביחס למעמדו של בית הדין הגדול, סמכותו וכפיפותו לעקרון החוקיות. הודעת בתי הדין לוקה גם בחוסר יושר.

חרף הסכם הממון – האישה תזכה למחצית מערך ההשבחות של הבית

עוה"ד אבי גפן

פסק דין נדיר: חרף הסכם ממון – האישה זכאית למחצית מערך ההשבחות של הבית. גבר שחתם על הסכם ממון עם אשתו, לפיו אין לאישה שום חלק בביתם – נדהם לגלות שאשתו תובעת ממנו מחצית מהבית במסגרת תביעה רכושית – לאחר שהשניים היו נשואים זה לזו כ-15 שנה.

האחיות פישביין - ביטוח לאומי סירב להכיר בהן כ"ידועות בציבור"

צילום: אילוסטרציה

האחיות פישביין מערערות על פסיקת ביה"ד האזורי לעבודה בת"א בתביעה מהמוסד לביטוח לאומי להכיר בהן כ"ידועות בציבור". היום (יום שלישי, 20.2.2017) הוגש לבית הדין הארצי לעבודה ערעור על פסק דינו של בית הדין האזורי לעבודה בת"א (ב"ל 1277-06-15) בשמן של האחיות רג'ינה ואדית פישביין על פסק דינו של בית הדין האזורי, אשר דחה את תביעתן של האחיות מהביטוח הלאומי להכיר בהן כ"ידועות בציבור"

מאבק מכוער בין בני זוג לשעבר הביא לפיטוריי הבעל מעבודתו

עו"ד מיקי שיפמן

תביעה: הגרושה סירבה לוותר על צו עיכוב היציאה מהארץ נגד בעלה לשעבר למרות שהעביר תשלומי המזונות במועדם. הבעל פוטר מעבודתו, ותובע להפחית את דמי המזונות בתביעה שהוגשה לאחרונה לביהמ"ש לענייני משפחה נחשף מאבק מכוער בין בני זוג לשעבר על חינוך ילדיהם – אשר הביא לבסוף לפיטוריי הבעל.

ממרתון ריקודי הסלסה היישר למדרגות ביה"ד הרבני בחיפה ולתשלום הכתובה בסך 360,000 ₪

דייני ביה"ד הרבני האזורי בחיפה, דחו את טענת הבעל כי רעייתו העלילה עליו כי הוא מנהל רומן עם צעירה תושבת הצפון ושהינה בסך הכל, בת הזוג שלו במרתוני ריקודי סלסה... הדיינים נענו לטיעונים שהציג בפניהם ב"כ של האישה עו"ד גיא אופיר מומחה לדיני משפחה וירושה וקבעו, כי הסברו של הבעל, "הוא בלתי סביר ולא עומד במבחן ההיגיון ודחו את הסברו מכל וכל" וחייבו את הבעל לתת גט ולשלם את דמי הכתובה

"החיוך..." של התובעת שווה 1,000,000 דולר

עו"ד גיא אופיר. צילום: שרית נס

ביהמ"ש לענייני משפחה בחיפה, הכריע כי התובעת אחות שנושלה מהירושה, תושבת הצפון, תקבל סך של מיליון דולר כמחצית מהעיזבון/הירושה שהותירה אם המשפחה, לאחר שב"כ עו"ד גיא אופיר, מומחה לדיני משפחה וירושה, הצליח לשכנע את ביהמ"ש, כי, האם המנוחה כתבה את צוואתה בנוכחות אחת מבנותיה בלבד ובה הורישה לה את כל רכושה הנאמד בשני מיליון דולר

הגרוש שילם את כל המזונות מראש - והסתבך משפטית

עו"ד מיקי שיפמן

הגרוש שילם מראש את המזונות - אך כשבנו התעקש לגור עימו, סירבה גרושתו להחזיר לו את הכספים. ביהמ"ש הורה לה לאחרונה להחזירם. אב גרוש הגיע לא מזמן אל משרדו של עו"ד מיקי שיפמן, וביקש לפתוח את הסכם הגירושין עם אשתו.