צילום: אילוסטרציה

בתי הדין הרבניים צריכים להחליט מה הם - ערכאה שיפוטית הפועלת מתוקף החוק וע"פ החוק, או בית מדרש פרטי לדיונים הלכתיים.תגובת בתי הדין שהוצאה הערב לקראת הדיון מחר בעתירה המבקשת למנוע מהרב יוסף ובית הדין הגדול לדון בגט שניתן בבית הדין האזורי בצפת, חושפת חוסר הבנה בסיסי ביחס למעמדו של בית הדין הגדול, סמכותו וכפיפותו לעקרון החוקיות. הודעת בתי הדין לוקה גם בחוסר יושר.

עוה"ד אבי גפן

פסק דין נדיר: חרף הסכם ממון – האישה זכאית למחצית מערך ההשבחות של הבית. גבר שחתם על הסכם ממון עם אשתו, לפיו אין לאישה שום חלק בביתם – נדהם לגלות שאשתו תובעת ממנו מחצית מהבית במסגרת תביעה רכושית – לאחר שהשניים היו נשואים זה לזו כ-15 שנה.

צילום: אילוסטרציה

האחיות פישביין מערערות על פסיקת ביה"ד האזורי לעבודה בת"א בתביעה מהמוסד לביטוח לאומי להכיר בהן כ"ידועות בציבור". היום (יום שלישי, 20.2.2017) הוגש לבית הדין הארצי לעבודה ערעור על פסק דינו של בית הדין האזורי לעבודה בת"א (ב"ל 1277-06-15) בשמן של האחיות רג'ינה ואדית פישביין על פסק דינו של בית הדין האזורי, אשר דחה את תביעתן של האחיות מהביטוח הלאומי להכיר בהן כ"ידועות בציבור"

עו"ד מיקי שיפמן

תביעה: הגרושה סירבה לוותר על צו עיכוב היציאה מהארץ נגד בעלה לשעבר למרות שהעביר תשלומי המזונות במועדם. הבעל פוטר מעבודתו, ותובע להפחית את דמי המזונות בתביעה שהוגשה לאחרונה לביהמ"ש לענייני משפחה נחשף מאבק מכוער בין בני זוג לשעבר על חינוך ילדיהם – אשר הביא לבסוף לפיטוריי הבעל.

דייני ביה"ד הרבני האזורי בחיפה, דחו את טענת הבעל כי רעייתו העלילה עליו כי הוא מנהל רומן עם צעירה תושבת הצפון ושהינה בסך הכל, בת הזוג שלו במרתוני ריקודי סלסה... הדיינים נענו לטיעונים שהציג בפניהם ב"כ של האישה עו"ד גיא אופיר מומחה לדיני משפחה וירושה וקבעו, כי הסברו של הבעל, "הוא בלתי סביר ולא עומד במבחן ההיגיון ודחו את הסברו מכל וכל" וחייבו את הבעל לתת גט ולשלם את דמי הכתובה

עו"ד גיא אופיר. צילום: שרית נס

ביהמ"ש לענייני משפחה בחיפה, הכריע כי התובעת אחות שנושלה מהירושה, תושבת הצפון, תקבל סך של מיליון דולר כמחצית מהעיזבון/הירושה שהותירה אם המשפחה, לאחר שב"כ עו"ד גיא אופיר, מומחה לדיני משפחה וירושה, הצליח לשכנע את ביהמ"ש, כי, האם המנוחה כתבה את צוואתה בנוכחות אחת מבנותיה בלבד ובה הורישה לה את כל רכושה הנאמד בשני מיליון דולר

עו"ד מיקי שיפמן

הגרוש שילם מראש את המזונות - אך כשבנו התעקש לגור עימו, סירבה גרושתו להחזיר לו את הכספים. ביהמ"ש הורה לה לאחרונה להחזירם. אב גרוש הגיע לא מזמן אל משרדו של עו"ד מיקי שיפמן, וביקש לפתוח את הסכם הגירושין עם אשתו.

עוה"ד שירי רובינס גולן

ביהמ"ש: האישה חטפה את שלושת ילדיה לרוסיה ועליה להחזירם לישראל. ברוסיה בוחנים האם להיענות להחלטה. פרשיה דרמטית של חטיפת שלושה ילדים קטינים לרוסיה על ידי אמם - נדונה לאחרונה בביהמ"ש לענייני משפחה בפתח תקווה.

עו"ד מיקי שיפמן גירושין, צוואות, עיזבונות, ומגשר.

נהג 'אגד' התחתן לפני מותו עם אשתו הראשונה כדי שתיהנה מהפנסיה – אך תכנונם נתקל בקשיים. סיפור אהבה יוצא דופן בין בעל ואישה שהיו נשואים זה לזו בעבר – הגיע לפתחו של בית המשפט לעינייני משפחה.

עו"ד בתיה כהנא דרור, מנהלת ארגון מבוי סתום, המייצגת את "העגונה מצפת"

בגץ קבע: צו על תנאי לדיון בערעור על הגט של העגונה מצפת בג"ץ החליט היום (רביעי) לקבל את העתירה שהגישה עו"ד בתיה כהנא דרור המייצגת את "העגונה מצפת" ולמעשה העניק צו על תנאי לבית הדין הרבני לדיון בערעור על הגט שהוגש בפניו לפני כשנתיים וחצי.