עו"ד מיקי שיפמן

ליל הסדר, אמור להיות הרגע בו כל משפחה בישראל מתאחדת סביב שולחן החג לערב חם, שמח וביתי. אך לדברי משפטנים, חג הפסח הוא דווקא המועד שסביבו פורצות המריבות המשפחתיות הסוערות ביותר, ובו גם מתגלים הבקיעים החמורים בזוגיות ובמשפחתיות. ולא חסרות דילמות קשות, בעיקר אם המעורבים הם זוגות גרושים, או ממש לקראת גירושין.

עו''ד גיא אופיר. צילום שרית נס

תביעה יוצאת דופן לגירושין, הוגשה לבית הדין הרבני האזורי בחיפה ע"י אישה, תושבת הצפון, הטוענת באמצעות ב"כ עו"ד גיא אופיר, מומחה לדיני משפחה וירושה, כי בעלה "מכור" לשידורי ספורט בכלל וכדורגל בפרט ויתרה מכך, לא מחמיץ אף משחק בית וחוץ של קבוצתו האהודה מכבי חיפה ומגלה לטענתה בשל כך אדישות הן כלפיה והן כלפי ילדיהם המשוועים לתשומת לב...

בת זוגו של המנוח, אשר היה נתון בהליכי גירושין כאשר נפטר, הגישה לאחרונה תביעה נגד חברת 'כלל-ביטוח' – בדרישה להכיר בה כמוטבת בפוליסת ביטוח החיים של המנוח. האישה החוקית של המנוח, המיוצגת ע"י עו"ד עינבר לב, הצטרפה אף היא לתביעה, אך לצדה של חברת 'כלל', בטענה כי היא המוטבת בפוליסה – וכי צרתה זייפה את חתימת בעלה על מסמכי הביטוח, כפי שעשתה זאת, לטענתה – גם על הצוואה אותה הגישה לרשם הצוואות.