דיור ציבורי

(נדל"ן)

בבאר יעקב שווק בהצלחה מתחם לבניית 348 יח"ד לבנייה רוויה, מסחר ותעסוקה (מתוכן 269 יח"ד במסלול מחיר למשתכן, 9 יח"ד לטובת דיור ציבורי והיתר בשוק החופשי). זוהר וצפריר שרבט בע"מ  הוכרזו כזוכים במכרז לחכירת מתחם למגורים בבנייה רוויה בבאר יעקב , למכרז הוגשו  2 הצעות

(זכויות האדם)

יום הדיור הציבורי בכנסת: בדיון סוער שנערך בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת, אמר סגן שר הבינוי והשיכון, ז'קי לוי (הליכוד), כי משרדו, יחד עם משרד האוצר, מגבשים "פתרון ענק, עליו טרם בישרנו", כלשונו, לבעיית הדיור הציבורי.

(נדל"ן)
תמונה: אילוסטרציה

עיקרי ההחלטות שהתקבלו אתמול בישיבת מועצת מקרקעי ישראל בראשותו של שר האוצר מר משה כחלון המועצה קבעה: יזם יתחייב לסיים בניה בתוך 4 שנים מאישור העסקה .

(נדל"ן)
תכנית רמ"י להקמת 1008 יחידות דיור חדשות במתחם האצטדיון בקרית ים

הופקדה בוועדה המחוזית חיפה - תכנית רמ"י להקמת 1008 יחידות דיור חדשות במתחם האצטדיון בקרית ים עדיאל שמרון מנהל רשות מקרקעי ישראל: התכנית שקודמה בשיתוף פעולה מלא עם הרשות המקומית, נותנת מענה לצרכי הישוב השונים ומגדילה את מלאי יחידות דיור באזור כחלק ממאמצי רשות מקרקעי ישראל בנושא.

(כלכלה צודקת)
כנס הדיור הציבורי של מכון גולדה מאיר למנהיגות וחברה

"אחרי 30 שנה שבהן לא נבנה בישראל בניין אחד בדיור ציבורי, הדיור הציבורי מתחדש". כך אמר מנכ"ל עמיגור, יובל פרנקל, בכנס הדיור הציבורי של מכון גולדה מאיר למנהיגות וחברה ו"בצלאל" שנערך בבצלאל ביום חמישי. הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אמיר לוי, שהשתתף גם הוא בכנס הדיור הציבורי של מכון גולדה למנהיגות וחברה ובצלאל, עורר סערה כשאמר: "אנחנו (משרד האוצר) בעד דיור ציבורי, אף פעם לא היינו נגד דיור ציבורי"

(כלכלה צודקת)
ראש אגף התקציבים במשרד האוצר, אמיר לוי, בכנס מכון גולדה מאיר לחברה ובצלאל

"אחת המטרות של משרד האוצר היא לצמצם את הרפואה הפרטית, שהגיעה למימדי ענק, הפכה פשוט להיות שוד", כך אמר ראש אגף התקציבים במשרד האוצר, אמיר לוי, בכנס מכון גולדה מאיר למנהיגות וחברה ובצלאל על דיור ציבורי שהתקיים היום (ה') בבצלאל. לדברי לוי: "הרפואה הפרטית יוצרת מצב שבו כל ישראלי משלם יותר על שירותי הבריאות ומקבל פחות. הרפואה הפרטית גוזלת משאבים ורופאים מהרפואה הציבורית ויוצרת מצב שבו יש שתי מערכות רפואה מקבילות שאף אחת מהן לא יכולה לענות על הצרכים של החולה, בזאת יש תורים שלא מאפשרים לה לתפקד ולזאת אין אפשרות לשרת את כולם".

(כנסים)
שובו של הדיור הציבורי: הממונה על התקציבים, מנכ"ל עמיגור, אדריכלים ואקטיביסטים בכנס מכון גולדה מאיר ובצלאל

הממונה על התקציבים, פעילים חברתיים ואדריכלים בכנס על שובו של הדיור הציבורי של מכון גולדה מאיר ובצלאל - מכון גולדה מאיר למנהיגות וחברה והמחלקה לארכיטקטורה והתכנית לתואר שני לעיצוב אורבני בבצלאל יקיימו ביום חמישי, ה-26 למאי בבצלאל כנס בנושא הדיור הציבורי. בכנס ישתתפו הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אמיר לוי, מנכ"ל עמיגור יובל פרנקל, חברי כנסת, פעילים חברתיים, אדריכלים, מעצבים, מתכננים וחוקרי מדיניות

(כלכלה צודקת)

יום הדיור בכנסת* *הכנסת מציינת היום את יום הדיור בשורה של דיוני ועדות, דיוני מליאה וכנס מרכזי בנושא הדיור הציבורי*. *ח"כ דב חנין, יו"ר עמית שדולת הדיור: "משבר הדיור הוא תוצאה של מדיניות ממשלתית.

(הדופק הפוליטי)

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס הגיב בראיון למהדורה המרכזית של רדיו 'קול חי' על ההאשמות במערכת הפוליטית לפיהן מדיניות הדיור החדשה שהכריז מעדיפה חרדים ולא תפתור את משבר הדיור

(הדופק הפוליטי)

כנס השקת שדולת הדיור הציבורי היום בכנסת: ח"כ דב חנין: "אנו דורשים את הרחבת מעגל הזכאים, הגדלת מלאי הדירות והשבת הכספים האבודים לדיור הציבורי". איציק אמסלם מפונה מאהל התקווה: "עם תקציב הנסיעות של ראש הממשלה היה אפשר לתת דירות לכל המפונים"