תנועת גוש שלום קוראת לועדת החוקה לדחות מחר את "חוק החרם". אורי אבנרי: "מטרת החוק לפגוע בדמוקרטיה ובחופש הפעולה הפוליטית; חוק זה יערער את לגיטימיות ישראל בעולם – יותר מכל פעולה של שוחרי שלום". בגוש שלום אומרים כי חרם התנחלויות איננו כנגד מדינת ישראל – אלא למענה

לקראת הדיון בוועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת הצפוי להתקיים מחר (שלישי, 15.2) בעניין חוק "איסור הטלת חרם", קוראת תנועת גוש שלום לחברי הועדה להתנגד לחוק ולא לאשרו לקריאה ראשונה. זאת, לדברי אורי אבנרי, משום שחוק זה מהווה פגיעה אנושה בחופש הביטוי הפוליטי והינו אנטי-דמוקרטי באופן מובהק.

חבר הכנסת לשעבר אורי אבנרי, פעיל תנועת גוש שלום, אומר כי: "חוק זה, אם יעבור, יהווה כתם שחור על ספר החוקים של מדינת ישראל. זהו חוק אנטי-דמוקרטי שמטרתו למנוע פעילות פוליטית חופשית של מתנגדי הכיבוש וההתנחלות, להגדיר פעילות זאת כ'סיוע לחרם על ישראל' ולהטיל על האנשים והארגונים העוסקים בה קנסות ענקיים כדי להפחיד אותם ולמנוע מהם את היכולת לפעול. יוזמי החוק הזה טוענים כי ברצונם 'לפעול נגד הדה-לגיטימציה של ישראל בעולם' – אך אין דבר שיגביר את הדה-לגיטימציה הזאת יותר מאשר העברת חוק אנטי-דמוקרטי שנועד למנוע פעילות חופשית של האופוזיציה."

תנועת גוש שלום נמנית על חלוצי המאבק הצרכני בהתנחלויות, ויצאה בקריאה לחרם על מוצרים המיוצרים בהתנחלויות בשטחים הכבושים כבר בשנת 1997. רשימת מוצרי ההתנחלויות העדכנית של גוש שלום מפורסמת באתר האינטרנט של התנועה, וכן היא מופצת בעצרות פוליטיות ובמקומות ציבוריים כגון פתחי סופרמרקטים. בתנועה טוענים כי זוהי פעולה לגיטימית ודמוקרטית, ותנועת גוש שלום גאה בה וממשיכה לעמוד מאחוריה גם לאור ההתקפות והחקיקה המתגבשת בעניין.

"תפיסתנו היא כי כל הרוכש מוצרי התנחלויות מסייע ישירות בכספו לכיבוש ודיכוי העם הפלסטיני, לחסימת כל סיכוי לשלום, להרס עתידה של מדינת ישראל ולהפרה בוטה של החוק הבינלאומי. זאת, בניגוד לדעתם של תומכי החרם הבינלאומי על ישראל, המאמינים כי באופן זה תיאלץ המדינה לסיים את הכיבוש. גישה זו היא צעד של ייאוש מדעת הקהל והחברה הישראלית; אמנם אין היא תואמת את עמדות תנועת גוש שלום, אך בכל זאת למדינת ישראל אין זכות לסתום את פיותיהם של המחזיקים בה באמצעות קנסות דרקוניים." אומרים בגוש שלום.

"הצעת החוק הנדונה עכשיו בכנסת קובעת קביעה שקרית כי "חרם על יהודה ושומרון" כמוהו כחרם על מדינת ישראל. ההיפך הגמור הוא הנכון – חרם על ההתנחלויות בשטח שנקרא בפי המתנחלים ועוזריהם "יהודה ושומרון" הוא חרם עבור מדינת ישראל, כדי להבטיח את שלומה ועתידה. " נאמר בפניית גוש שלום לח"כים.