בעקבות הפיגוע במוסקבה, שר התחבורה פנה הערב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בבקשה להעלות בדחיפות בישיבת הממשלה הקרובה את הצעתו להקים רשות ממלכתית לאבטחת התעופה הישראלית, זאת לנוכח התגברות איומי הטרור על המטוסים ושדות התעופה בעולם

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, שיגר הערב מברק תנחומים לשר התחבורה הרוסי, איגור לביטין, בעקבות הפיגוע בנמל התעופה דומודדובו שברוסיה, בו נהרגו עשרות בני אדם.

השר כץ הביע את צערו על מותם של עשרות בני אדם חפים מפשע ופציעתם של רבים אחרים, לאחר שמחבל מתאבד פוצץ את עצמו באולם הנוסעים הנכנסים של נמל התעופה הבינלאומי דומודדובו שבמוסקבה. השר כץ קרא לכל מדינות העולם הנאורות להגביר את שיתוף הפעולה במאבק כנגד טרור המתאבדים בתעופה האזרחית.

"פיגוע הטרור הרצחני שאירע בנמל התעופה דומודדובו ממחיש את הצורך הדחוף של כל מדינות העולם להילחם ללא כל פשרות בטרור הקיצוני", אמר כץ.

שר התחבורה פנה הערב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בבקשה להעלות בדחיפות בישיבת הממשלה הקרובה את הצעתו להקים רשות ממלכתית לאבטחת התעופה הישראלית, זאת לנוכח התגברות איומי הטרור על המטוסים ושדות התעופה בעולם.

שר התחבורה הדגיש כי מדינת ישראל חייבת ליטול לידיה את כל האחריות על אבטחת הטיסות לישראל. "רשות ממלכתית לאבטחת התעופה תוכל לתת מענה הולם לאיומי הטרור בתעופה האזרחית", הוסיף כץ.