צילומי סטילס: טיבור יגר

פסח בספארי - מנקים את החצרות, מחליפים את הלחם של בעלי החיים במצות והשנה, גם שמים סוף לפקקים. חג הפסח הוא הזדמנות מצוינת לנקות את חצרות בעלי החיים ביסודיות, את מקורות המים ובתי הלילה. הניקיונות מתקיימים גם במהלך השנה, אולם, לפני החג מקרצפים ומנקים ממש כמו שאנחנו מנקים את בתנו לפני החג מתוך ידיעה ברורה שבחלק נרחב של הבית אין חמץ וזו רק הזדמנות פז לניקיונות יסודיים.

קרא עוד...

צילום: אלכס ליבק

"כך נראית ציונות בשנת 2017" - 4 רפתות חדשות ומכון חליבה משותף נחנכו במושב עידן שבערבה התיכונה. מיכל קראוס, מנכ"לית מועצת החלב: "הרבה שנים לא הוקמה רפת בערבה והיום אנחנו חונכים כאן לא פחות מארבע רפתות חדשות, ולצדן גם מכון חליבה משותף. אני גאה היום להיות במושב עידן, יחד עם כל העוסקים במלאכה. לאחר לא מעט קשיים בדרך, הצלחנו להגיע לרגע הנכסף הזה. כך נראית ציונות בשנת 2017"

קרא עוד...

צילום: גן החיות התנ"כי

אל תחכו לחול המועד! חוגגים בשבוע שלפני פסח בגן החיות התנ"כי, הדרך היעילה ביותר להתכונן לחג – ביעור חמץ יחד עם הפילים, סיפור בלשי מרתק, בו המבקרים צריכים לסייע ולאתר את ביצי העזנייה האחרונות שהוחבאו בגן, פגישה עם מטפלי גן החיות המסבירים כיצד מלמדים פינגווינים לשחות ועוד סיפורים מרתקים ובנוסף, מפגשים מודרכים עם בעלי חיים ידידותיים, מופע קרקס מסעיר האכלות מודרכות ועוד

קרא עוד...

צילום: עיריית חולון

יוזמה הומנית וחינוכית ראשונה במעלה של עיריית חולון - הווטרינר מגיע לבתי הספר בחולון - במסגרת הפעילות לומדים הילדים על התעללות בבעלי חיים ודרכים למניעתה - במסגרת פעילות המחלקה הווטרינרית בקהילה, יזמה המחלקה מפגשים של רופאים ווטרינרים עם ילדים בבתי הספר היסודיים, לפעילות הסברתית ומניעתית חשובה.

קרא עוד...

עיקור וסירוס כלבים חובה מוסרית וחסכון עצום. צילום: אילוסטרציה

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה שנייה ושלישית: משרד החקלאות יחויב להקצות 4.5 מיליון שקל לעיקור וסירוס כלבים. היו"ר כבל: מדובר בהישג מאוד גדול למען זכויות בעלי החיים; היוזמת ח"כ נורית קורן: ההצעה תחסוך למדינה 30 מיליון שקל בעלות הטיפול בכלבים.

קרא עוד...

יצירותיו של האמן וולטר פרגסון

רשות הטבע והגנים תקיים תערוכה מציוריו של וולטר פרגסון – מהאמנים הבולטים בעולם בתחום ציור בעלי החיים. התערוכה תציג מציוריו ואיוריו של וולטר פרגסון לאורך השנים ותיפתח ב- 18 במרץ 2017 בגן לאומי ירקון-תל אפק כחלק מאירועי שבוע שמירת הטבע שרשות הטבע והגנים תציין בישראל, כחלק מאירועי שבוע שמירת טבע, שיצוין במהלך חודש מרץ, תקיים רשות הטבע והגנים תערוכה ממבחר יצירותיו של האמן וולטר פרגסון, להוקרת האיש שהיה מהאמנים הבולטים בעולם בתחום ציור בעלי חיים.

קרא עוד...

עצירת המשלוחים החיים. צילום: אילוסטרציה

הופסק לאלתר יבוא הבקר והצאן מרומניה לישראל - בעקבות הפרות וליקויים אחר מילוי דרישות השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות לגבי יבוא מקנה לישראל, הופסק יבוא הצאן והבקר מרומניה עד לתיקון הליקויים. במקביל, המשרד ממשיך לפעול גם לקידום רווחת בעלי החיים ופועל להרחבת היקפי היבוא של בשר טרי לישראל ולהארכת תוקף חיי המדף של בשר טרי, כאלטרנטיבה שעשויה להוביל לצמצום המשלוחים החיים.

קרא עוד...