יו"ר סיעת העבודה ח"כ איתן כבל תקף הערב (ה') בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות דבריו שנחשפו בערוץ 2 - "אנחנו בעולם גלובלי, נביא רופאים מהודו". לדברי כבל, "דבריו של ראש הממשלה מוכיחים כי אין לו שום בעיה לחסל את הרפואה הציבורית בישראל." ח"כ ד"ר רחל אדטו: "יחסו האמיתי של שר הבריאות נתניהו למערכת הבריאות התגלה במלוא כיעורו"

"נתניהו מתייחס לנושא הרפואה בשיקולים קרים של רווח והפסד כאילו מדובר בבורסה ולא בחייהם של בני אדם. דבריו מעידים על כשל בהבנת הצרכים האמיתיים של אזרחי ישראל. נתניהו הוא כישלון הן כשר בריאות והן כראש ממשלה". אמר ח"כ כבל.

בנוסף הגיש ח"כ כבל בקשה לקיים דיון דחוף בנושא במליאת הכנסת. לדבריו, "כל יום שעובר עלול לעלות בחייהם של חולים נוספים ולכן על הכנסת להעלות את הנושא לראש סדר היום הציבורי וללחוץ על ראש הממשלה לסיים את המשבר".

ח"כ ד"ר רחל אדטו (קדימה), ראש שדולת הבריאות, הגיבה בהמשך לתוכניותיו של ראש הממשלה שנחשפו הערב: "יחסו האמיתי של שר הבריאות נתניהו למערכת הבריאות בכלל ולרופאים בפרט התגלה היום במלוא כיעורו. לאחר תשעה חדשים בהם מתנהל המשבר הגדול ביותר בתולדות המדינה אשר בימים אלו הגיע לידי אנרכיה מוחלטת, מבלי שממשלת ישראל והעומד בראשה ניסו ברצינות למצוא פתרון ראוי למרות קריאות חוזרות ונשנות להתערבותו בפתרון המשבר יצאה האמת לאור.

לראש הממשלה ושר הבריאות נתניהו פשוט לא איכפת מהרופאים וקרוב לודאי גם לא מהחולים. זה הזמן להקמת ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את המחדל בניהול המשבר במערכת הבריאות ובמקביל עליו להניח מפתחות על השולחן להודות בכשלון."

ח"כ דב חנין (חד"ש), יו"ר הועדה המשותפת לסביבה ובריאות, תקף הבוקר את דברי נתניהו: "דברי נתניהו הם תמצית הקפיטליזם העכשווי בשלוש מילים:

בייצור - מעבירים את המפעלים למקומות זולים; בשירותים - מייבאים עובדים ממקומות זולים. נתניהו רק רוצה שגם הרופאים ירגישו את מה שכבר הרגישו פועלות הטכסטיל. וכשהרופאים ההודים ילמדו עברית ולהתארגן ויהיו יקרים יותר - נביא במקומם רופאים מסין!"