ראש ממשלת ישראל ח"כ בנימין נתניהו הודיע היום בפתח ישיבת הממשלה על ההחלטה להקמת אתר הנצחה לאומי בנתניה לזכרם של חללי הצבא האדום כפי שהבטיח לראש ממשלת רוסיה ולדימיר פוטין. "סיכמתי עם ראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, בביקורי האחרון במוסקבה שממשלת ישראל, תקים אתר הנצחה לאומי בנתניה, שבו ניתן כבוד לחללי הצבא האדום. אנחנו התחלנו בהקמת האנדרטה הזאת עכשיו. אנחנו גם דואגים, ונמשיך לדאוג, לרווחתם של הווטרנים וכמובן של ניצולי השואה. אני מבקש לברך אתכם ב"חג ניצחון שמח": "סדניום פובדי"

כלים
כזכור הייתה זו ראש ממשלת נתניה הגב' מרים פיירברג-איכר שערכה מסע שתדלנות להביא את אתר ההנצחה הלאומי לעיר נתניה ולא בי-ם כפי שתוכנן במקור.

ראש העירייה בפגישה אותו ערכה עם ראש הממשלה, ח"כ נתניהו ומנכ"ל משרד ראש הממשלה מר אייל גבאי ציינה כי בעיר נתניה הקהילה הגדולה ביותר של יוצאי ברה"מ לשעבר בעיר וכי רק ראוי ונכון שאתר ההנצחה יהיה בעיר בה יש קבוצת ווטרנים גדולה כל כך. עפ"י תוכנית העבודה , בימים הקרובים תוציא ממשלת "ישראל קול">ישראל קול קורא לאומן או אומנים שיעצבו את האנדרטה.

ראש העירייה הגב' מרים פיירברג-איכר ביקשה להודות לראש הממשלה וציינה בסיפוק כי " ההודעה היום על הבחירה של נתניה כאתר לאומי להנצחת חללי הצבא האדום היא בשורה חשובה לציבור בעיר בכלל וליוצאי חבר העמים בפרט. אני מניחה שהאתר יהווה מוקד עלייה לרגל לתיירות חוץ ופנים.זו אטרקציה לעיר שאני שמחה שהתעקשתי והנה זה קם!"