אמש  (יום ב') קיימה ועדת הכלכלה של הכנסת דיון בנושא הפצת שידורי הערוץ הייעודי בשפה הערבית במזרח התיכון, שאמור לשמש את ההסברה הישראלית מול תושבי מדינות ערב, על פי הצעה לסדר של ח"כ ד"ר נחמן שי (קדימה). בדיון התברר כי הן הערוץ הייעודי בשפה הערבית והן רשות השידור אינם ערוכים לשידור

בתום הדיון אמר ח"כ שי כי "מדינת ישראל נכשלה כישלון חרוץ בנושא של הפצת שידורים בשפה הערבית והאנגלית. אנו מבודדים את עצמנו במרחב שאנחנו נמצאים בו ואחר כך נגיד שכל העולם נגדנו. אין שום סיבה שהזרוע הממלכתית והפרטית לא מסוגלות להוציא מתוכן שידורים בשפה הערבית והאנגלית ולסייע לנו להשתלב במרחב העצום בו אנו חיים היום שמשופע באמצעי שידור שישראל אינה שותפה בו. בושה לחשוב שאנו מפגרים אחרי ההתפתחות העצומה שחלה במערכות הטכנולוגיות".

"שמענו בדיון שחייב להיות קשר בין הרפורמה לערוץ הייעודי. ולא ברור מאיפה צמח הקשר הזה. רשות השידור מגלגלת את תפוח האדמה הלוהט ממקום למקום שנים על גבי שנים. אין קשר בין השידור בערבית ובאנגלית ולבין הרפורמה ברשות השידור. אם רוצים להכשיל, תמיד אפשר להכשיל".

בנוסף, הוסיף ח"כ שי כי ימשיך לקדם את הצעת חוק שיזם במטרה לחייב את רשות השידור לקיים ערוץ הפצה ייעודי בשפה הערבית והאנגלית. כמו כן, הודיע כי יבחן את הדרכים לסייע לזכיין להוציא את השידור מתחומי הארץ.