בית המשפט יצא במסר הרתעתי כנגד גופים אשר מטילים עיקולים שלא כדין. תמונה: אילוסטרציה

עיריית ראשון לציון התעקשה לעקל שלא כדין חשבונו של כונס נכסים וחוייבה לשלם פיצויים בסך עשרות אלפי שקלים! השבוע פסק בית משפט השלום בבאר שבע נגד עיריית ראשון לציון בתביעה שהוגשה על ידי עוה"ד אלישע כהן ממשרד כהן ערב ושות'. כהן, ששימש ככונס נכסים על דירה בראשון לציון תבע את העירייה לאחר שאלה הטילו עיקול על חשבונו הפרטי ואף על של אמו, בת ה-92, (אשר כהן משמש כמיופה כוח בחשבונה) בניגוד לחוק. עו"ד כהן הגיש תביעה כנגד עריית ראשון לציון בגין לשון הרע אשר קיבל את תביעתו ופסק כי העירייה תפצה בסכום של 40 אלף ש"ח.

קרא עוד...

עו"ד עמנואל יוזוק

משפטנים: "החוזה מול הדיירים בפרויקט מחיר למשתכן בראשל"צ עמוס בתנאים מפלים – ומאפשר לקבלן להרוויח מהדחת זוכים בהגרלה ומכירת דירתם"כ-150 זוכים בפרויקט מחיר למשתכן בראשון לציון, פנו לאחרונה לעו"ד עמנואל יוזוק ממשרד יוזוק-מלכין-אשל - על מנת שיבחן את החוזה והמפרט הטכני של המכרז – וזאת עקב אי בהירויות רבות בניסוחים שהובאו בו. לדברי עו"ד יוזוק, הוא ניסה להגיע למו"מ עם הקבלן ומשרד השיכון, אך לצערו לא זכה לשיתוף פעולה, ופגמים רבים נותרו ללא מענה בחוזה.

קרא עוד...

עו"ד אילון אורון

סירב להיבדק בבדיקת ינשוף וזוכה מעבירה של נהיגת רכב בשכרות - כידוע נהג אשר מסרב להיבדק ע"י מכשיר הינשוף לאיתור אלכוהול בגופו יחשב שיכור וזאת בעקבות הסירוב. הוראת החוק בנושא ברורה והגיונית, באשר לא ניתן לכפות באופן פיזי על חשוד להיבדק ולנשוף בינשוף. כן יש לציין כי כל נהג עלול להידרש להיבדק במכשיר גם אם לא הוכח חשד להיותו שיכור וזאת להבדיל מדרישה למתן שתן לאיתור סם שזו בדיקה פולשנית ולגביה יש להוכיח חשד.

קרא עוד...

עו"ד רן שפירא

תביעה נגד ביה"ח לניאדו: היולדת יצאה עם צלקת מכוערת על עכוזה – כתוצאה משימוש לקוי בחומרי חיטוי - אם צעירה נדהמה לגלות מיד לאחר לידתה השניה - כי פצע מכוער מעטר את עכוזה. למרות שהפצע טופל תרופתית - הוא מיאן להחלים – ומבדיקה נוספת התברר כי מדובר בכוויה בדרגה 3 – שנגרמה מחומרי החיטוי בהם השתמש הצוות הרפואי במהלך הזרקת האפידורל. מומחה לכירורגיה פלסטית, שבדק את האישה, קבע כי היא סובלת מצלקת מכוערת בקוטר של כ-6 ס"מ בעכוזה השמאלי, שלא תירפא לעולם – והעריך את נכותה האסתטית בשיעור של 10%.

קרא עוד...

החוק עלול ליצור מצב אבסורדי שבו תוכן מצונזר אך ורק בישראל וממשיך להיות מופץ במדינות אחרות

המכון הישראלי לדמוקרטיה קורא לשרים להתנגד לחוק הפיסבוק של שרת המשפטים והשר לביטחון פנים: חוק בלתי ישים במרחב האינטרנט, מנוגד לחוק במדינות אחרות בעולם ושמציב עבירות פליליות לפתחו של בית משפט מנהלי לקראת הדיון היום (א') ב"חוק הפיסבוק" בוועדת השרים לענייני חקיקה, נשלחה אמש לשרים חוות דעת מפורטת מטעם המכון הישראלי לדמוקרטיה הגורסת כי מדובר בחוק בלתי ישים, העלול ליצור צנזורה בלתי מידתית בהליך משפטי בלתי תקין וכן ללא תקדים או התאמה מול חקיקה במדינות אחרות בעולם.

קרא עוד...

ביהמ"ש גזר קנסות בסך מצטבר של 240 אלף שקל על חברת ד.רותם ומאור (2009) ובעליה בגין הפעלת אתר קומפוסט ללא רישיון. צילום: טטיאנה טלמן, המשרד להגנת הסביבה

ביהמ"ש גזר קנסות בסך מצטבר של 240 אלף שקל על חברת ד.רותם ומאור (2009) ובעליה בגין הפעלת אתר קומפוסט ללא רישיון זאת, בעקבות כתב אישום שהגיש המשרד להגנת הסביבה כנגד חברת ד. רותם ומאור (2009) בע"מ ובעליה בגין גרימת מפגעים סביבתיים באתר קומפוסט בבעלותה והפעלתו ללא רשיון - ביהמ"ש גזר על הנאשמים קנס בסך כולל של 240 אלף שקל ואף הטיל עליהם התחייבות כספית בסך כולל של 550 אלף שקל להימנע מביצוע העבירות שבהן הורשעו - כמו כן, ניתן לאתר צו סגירה אשר ייכנס לתוקף ביום ה-29 במארס 2017 בית משפט השלום באשקלון גזר על חברת ד. רותם ומאור (2009) בע"מ קנס כספי בסך 120 אלף שקל בגין גרימת מפגעים סביבתיים באתר קומפוסט שבבעלותה והפעלתו ללא רישיון, והטיל עליה התחייבות כספית בסך 250 אלף שקל נוספים להימנע במשך שלוש שנים מביצוע העבירות בהן הורשעה.

קרא עוד...

עו"ד מיקי שיפמן

הבעל גילה את המאהב - אך העדיף לשמור על הנישואין- סיפור בגידה שכמעט הגיע להכרעתו של ביהמ"ש לענייני משפחה, הסתיים בימים אלה בפשרה, ובהסכם שלום-בית ולחלופין גירושין. הבעל והאישה, שניהם שכירים בתפקידי ניהול ומכירות המשתכרים היטב, נהנו מחיי זוגיות מאושרים. אך לאחר לידתה השלישית של האישה, החלו יחסיהם של בני הזוג להתערער, בעקבות היחלשות המשיכה ביניהם.

קרא עוד...