שיוויון זכויות בעבודה לבעלי מוגבלויות

המודעות החברתית לצורך לשלב אנשים עם מוגבלות בכל תחומי החיים, וכן לתרומה החשובה של שילובם המלא בתוך חיי קהילה תקינים והוגנים, פועלת גם לטובת השגת שיווין זכויות בעבודה, המתבטא באופן ברור בחקיקה הישראלית. במעגל התעסוקה המתקיים בכל ענפי המשק כמעט, עובדים אנשים עם מוגבלויות מסוגים שונים. המדינה מצידה, מעודדת את ההעסקה בכך שהיא מעניקה מימון וסבסוד עבור בעלי עסקים המעוניינים לשלב נכים בעבודה, זאת בכדי להקל הן על המעביד והן על העובד עם המוגבלות, לצורך שילוב מיטבי ושיתוף פעולה פורה וארוך טווח.

קרא עוד...

מאבק מול חברת ביטוח הוא אף פעם לא דבר פשוט. בין אם מדובר בתביעה במהלכה אנחנו מבקשים פיצויים על גניבת רכב, פריצה לדירה, רשלנות רפואית וכן כשאנחנו מבקשים לתבוע חברת ביטוח על אובדן כושר עבודה.

קרא עוד...

קשה להמעיט בחשיבותו של עורך דין בעת הליך גירושין. מלבד הדאגה לאינטרסים הכלכליים של כל אחד מהצדדים, עורך דין דואג גם למגוון רחב של דברים בעת ההליך, והוא יכול להקל משמעותית על בני הזוג.

קרא עוד...

ברגע בו נקלע אדם לקשיים כלכליים, עד כדי צבירת חובות לרשויות ומוסדות פרטיים כאחד, עתידים להיפתח כנגדו הליכים בהוצאה לפועל , במטרה לפרוע את החוב או החובות המדוברים, אך עוד לפני שנפתח התיק בהוצאה לפועל, מוצא עצמו החייב בסחרור כלכלי ממנו אין הוא יכול או מצליח לבדו לצאת.

קרא עוד...

מדינת ישראל כמו כל מדינה נורמטיבית ומסודרת הסדירה את הכניסה, ההגירה וההתאזרחות בכפוף לחוקים שונים שמאפשרים לשמור על סדר וארגון בכל מה שנוגע למהגרים ארצה. בכל מדינה ישנם חוקים אחרים אשר מסדירים את ההגירה אליה ואת השהייה בה. ישנן מדינות אשר כלל לא מאפשרות להגר אליהן ומטילות מגבלות קשות על כל מי שמבקש לעשות זאת.

קרא עוד...

תקופת השירות הצבאי מעצבת את חיינו. בדרך כלל, לראשונה עלינו להתמודד עם מורכבות ואתגרים, שונים מכל מה שנחשפנו להם בעבר. שעות עבודה לא שגרתיות, לחצים ומתחים, מפקדים ופקודים, חוקים, כללים, מבצעים, סודיות וכן הלאה והלאה. גאוות ההשתייכות לצבא והתרומה למדינה בדרך כלל מסייעות להתמודד עם קשיי שירות החובה. לצד החובות, כמובן שלחיילים מגיעות זכויות יסוד. ואחת החשובה שבהן היא הזכות לקבל תגמולים ושיקום מכוחו של חוק הנכים. ולפיו, כל פגיעה הנגרמת בעקבות השירות הצבאי (או לעיתים במהלכו), מזכה את הנפגע או הנפגעת בזכות להגשת תביעה לאגף שיקום נכים במשרד הביטחון לצורך קבלת פיצוי כספי.

קרא עוד...

התעללות פסיכולוגית, התנכלות או הצקה במקום העבודה, או כפי שהיא ידועה היום בכינוי "התעמרות בעבודה" היתה תופעה לא מוכרת בישראל, עד לפרסום הספר "המגפה השקטה במקומות העבודה - התעמרות, הצקה, התנכלות, התעללות פסיכולוגית" של איתן מאירי, פסיכולוג תעסוקתי, שעוסק וחוקר את הנושא. מאז, נפרצה הדרך להבנת התופעה, לטיפול בה ולמניעתה.

קרא עוד...