מימין פרופ' ומשפחתו של ס. יזהר דב אלבקדורדון ופרופ מיכל סלר נשיאת מכללת לוינסקי

מכללת לוינסקי לחינוך העניקה היום פרס הוקרה לחקר הספרות העברית והוראתה על שם ס. יזהר. בטקס החגיגי השתתפו פרופ' מיכל בלר נשיאת המכללה, הסופר א.ב יהושוע ובני משפחת סמילנסקי והושק הספר "ילד חולות" לכבוד שנת המאה להולדת יזהר

קרא עוד...

להקפיא את הזמן מאת מיכל חמו-לוטם

הוצאת עולם חדש גאה להציג: "להקפיא את הזמן" מאת מיכל חמו-לוטם - "כשיצאתי למסע הכתיבה שלי," היא כותבת, "לא רציתי להתפכח. פחדתי לפגוש גם חלקים אחרים של אבי ושלי. הרי מי רוצה להיפרד מן הפנטזיה? ומי רוצה להיפגש בחלקיו המורכבים, האפלים והקשים?" וכך, בסופו של מסע הכתיבה, 'להקפיא את הזמן' הוא ממואר פוקח עיניים ומרגש, של בת המבקשת להבין את סיפוריהם של הוריה, כדי לחבר, סוף-סוף, את סיפורה שלה.

קרא עוד...

צילומים: אלי נאמן

"אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה" – גן סיפור חדש בחולון - עיר הילדים. מבוסס על ספרו המצליח של אשכול נבו והמאייר דיויד הול. גן סיפור חדש, "אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה", המבוסס על ספרו המצליח של אשכול נבו והמאייר דיויד הול – מצטרף לפרויקט במרכזו פסלי סביבה, אותם עיצבו אמנים בהשראת סיפורי ילדים מוכרים ואהובים, המוצבים בעשרות גנים ציבוריים ברחבי העיר חולון.

קרא עוד...

ספרו של עמנואל

ספרו של עמנואל - מדריך לחיים נינוחים ביקום. לוקט על ידי פט רודגסט וג'ודית סטרנטוןאיורים: רולנד רודגסט, תרגום: דרה, הקדמה: ראם דאס, עורך: א. בן מרדכי - הוצאת אסטרולוג - 286 עמודים, 98 ש"ח. ״ספרו של עמנואל״ הוא מתנה יוצאת דופן שהעניק לנו היקום"

קרא עוד...

אהבה זמנית - ד"ר מירה משה

בספרה האקדמי החדש: "אהבה זמנית" Temporal love, חקרה ד"ר מירה משה מאוניברסיטת אריאל את השפעת תפיסות הזמן על יחסים רומנטיים ובכך מתווה דרך חדשה לבחינת הזוגיות שלנו' קשרים רומנטיים נתפסים בעיננו פעמים רבות כספונטניים, כטבעיים וכמתרחשים מאליהם. אלא, שבמידה רבה קשרים רומנטיים מבוססים על תפיסות והטיות זמניות של בני הזוג המעורבים בקשר.

קרא עוד...

צילום: צוות פארק נאות קדומים

'צמחים, שדים ונפלאות' השקת הספר מאת פרופ' אמוץ דפני וסלאח עקל ח'טיב - סיור והרצאה בפארק נאות קדומים ביום שישי, כ"ו באדר, 24 במרץ, בין השעות 9:00-12:00. אנחנו נתקלים בצמחים מדי יום, הם מקיפים אותנו מכל עבר, אך כמה מאתנו יודעים כי יש צמחים מבורכים וכאלה מקוללים? יש ששדים וכשפים קשורים בהם ואחרים שמלווים אותם דווקא סגולות והבטחות.

קרא עוד...

צילום: סיוון צרפתי

ספר חדש: "ביישנים נוטים לדיכאון ולאובדנות. ביישניות עלולות ליפול קורבן להטרדות מיניות מתמשכות" 'הרואה ואינו נראה - מדריך מעשי להתמודדות עם ביישנות' הינו ספר חדש החושף את מימדי תופעת הביישנות והחרדה החברתית ואת הדרכים לאבחון והתמודדות עימן. מחבר הספר גילי רוזן-כץ, פסיכותרפיסט התנהגותי קוגניטיבי המתמחה בטיפול בחרדה חברתית ובביישנות - מעיד על עצמו כי גם הוא סובל מהתופעה הקשה.

קרא עוד...