סליחה שניצחנו

ענקי הסאטירה וההומור, קישון ודוש, נפגשים שוב בספר: "סליחה שניצחנו". במלאת 50 שנה למלחמת ששת הימים יוצא לאור ספרם הבלתי נשכח של אפרים קישון וקריאל גרדוש-דוש במהדורה מחודשת. בשנת 1967 יצרו אפרים קישון וקריאל גרדוש (דוש), את ספרם הנודע "סליחה שניצחנו".

קרא עוד...

מימין פרופ' ומשפחתו של ס. יזהר דב אלבקדורדון ופרופ מיכל סלר נשיאת מכללת לוינסקי

מכללת לוינסקי לחינוך העניקה היום פרס הוקרה לחקר הספרות העברית והוראתה על שם ס. יזהר. בטקס החגיגי השתתפו פרופ' מיכל בלר נשיאת המכללה, הסופר א.ב יהושוע ובני משפחת סמילנסקי והושק הספר "ילד חולות" לכבוד שנת המאה להולדת יזהר

קרא עוד...

להקפיא את הזמן מאת מיכל חמו-לוטם

הוצאת עולם חדש גאה להציג: "להקפיא את הזמן" מאת מיכל חמו-לוטם - "כשיצאתי למסע הכתיבה שלי," היא כותבת, "לא רציתי להתפכח. פחדתי לפגוש גם חלקים אחרים של אבי ושלי. הרי מי רוצה להיפרד מן הפנטזיה? ומי רוצה להיפגש בחלקיו המורכבים, האפלים והקשים?" וכך, בסופו של מסע הכתיבה, 'להקפיא את הזמן' הוא ממואר פוקח עיניים ומרגש, של בת המבקשת להבין את סיפוריהם של הוריה, כדי לחבר, סוף-סוף, את סיפורה שלה.

קרא עוד...

צילומים: אלי נאמן

"אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה" – גן סיפור חדש בחולון - עיר הילדים. מבוסס על ספרו המצליח של אשכול נבו והמאייר דיויד הול. גן סיפור חדש, "אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה", המבוסס על ספרו המצליח של אשכול נבו והמאייר דיויד הול – מצטרף לפרויקט במרכזו פסלי סביבה, אותם עיצבו אמנים בהשראת סיפורי ילדים מוכרים ואהובים, המוצבים בעשרות גנים ציבוריים ברחבי העיר חולון.

קרא עוד...

ספרו של עמנואל

ספרו של עמנואל - מדריך לחיים נינוחים ביקום. לוקט על ידי פט רודגסט וג'ודית סטרנטוןאיורים: רולנד רודגסט, תרגום: דרה, הקדמה: ראם דאס, עורך: א. בן מרדכי - הוצאת אסטרולוג - 286 עמודים, 98 ש"ח. ״ספרו של עמנואל״ הוא מתנה יוצאת דופן שהעניק לנו היקום"

קרא עוד...

אהבה זמנית - ד"ר מירה משה

בספרה האקדמי החדש: "אהבה זמנית" Temporal love, חקרה ד"ר מירה משה מאוניברסיטת אריאל את השפעת תפיסות הזמן על יחסים רומנטיים ובכך מתווה דרך חדשה לבחינת הזוגיות שלנו' קשרים רומנטיים נתפסים בעיננו פעמים רבות כספונטניים, כטבעיים וכמתרחשים מאליהם. אלא, שבמידה רבה קשרים רומנטיים מבוססים על תפיסות והטיות זמניות של בני הזוג המעורבים בקשר.

קרא עוד...