אהבה זמנית - ד"ר מירה משה

בספרה האקדמי החדש: "אהבה זמנית" Temporal love, חקרה ד"ר מירה משה מאוניברסיטת אריאל את השפעת תפיסות הזמן על יחסים רומנטיים ובכך מתווה דרך חדשה לבחינת הזוגיות שלנו' קשרים רומנטיים נתפסים בעיננו פעמים רבות כספונטניים, כטבעיים וכמתרחשים מאליהם. אלא, שבמידה רבה קשרים רומנטיים מבוססים על תפיסות והטיות זמניות של בני הזוג המעורבים בקשר.

קרא עוד...

צילום: צוות פארק נאות קדומים

'צמחים, שדים ונפלאות' השקת הספר מאת פרופ' אמוץ דפני וסלאח עקל ח'טיב - סיור והרצאה בפארק נאות קדומים ביום שישי, כ"ו באדר, 24 במרץ, בין השעות 9:00-12:00. אנחנו נתקלים בצמחים מדי יום, הם מקיפים אותנו מכל עבר, אך כמה מאתנו יודעים כי יש צמחים מבורכים וכאלה מקוללים? יש ששדים וכשפים קשורים בהם ואחרים שמלווים אותם דווקא סגולות והבטחות.

קרא עוד...

צילום: סיוון צרפתי

ספר חדש: "ביישנים נוטים לדיכאון ולאובדנות. ביישניות עלולות ליפול קורבן להטרדות מיניות מתמשכות" 'הרואה ואינו נראה - מדריך מעשי להתמודדות עם ביישנות' הינו ספר חדש החושף את מימדי תופעת הביישנות והחרדה החברתית ואת הדרכים לאבחון והתמודדות עימן. מחבר הספר גילי רוזן-כץ, פסיכותרפיסט התנהגותי קוגניטיבי המתמחה בטיפול בחרדה חברתית ובביישנות - מעיד על עצמו כי גם הוא סובל מהתופעה הקשה.

קרא עוד...

 ד"ר יריב שולם, מחבר הספר החדש "מסע פיננסי, המפה להצלחה פיננסית של המשפחה הישראלית",

כיצד התנהלות פיננסית יכולה להביא אותנו לחיי עוני או לחיי רווחה, מאת: ד"ר יריב שולם. - "מה שאתה לא יודע, לא יכול להכאיב לך". גם אם זה נכון, הרי שבתחום הפיננסי, "מה שאתם לא יודעים, יכול גרום לכך שתעבדו מאוד קשה כל חייכם ועדיין תסבלו חרפת רעב כשתגיעו לגיל פנסיה"

קרא עוד...

צילום: אייל מרילוס

על רקע גילויי האנטישמיות בארצות הברית: ספר חדש של היזם מייקל אייזנברג מזהיר את יהדות ארה"ב: עלו לישראל או שתיעלמו. ספר חדש של היזם מייקל אייזנברג מציג פרשנות חדשה לסיפור מגילת אסתר וקורא ליהדות ארצות הברית להסיק את המסקנות ולעלות לישראל. הספר מופץ בימים אלה בחנויות הספרים

קרא עוד...

דותן עברי, סופר. מחבר הספר "איפה אלוהים היה. בשואה"

ספר ביכורים של דותן עברי - "איפה אלהים היה. בשואה. או האם היטלר היה פרעה מודרני" הספר סוקר את ההתרחשות ההסטורית של מלחמת העולם השנייה בראייה תיאולוגית השזורה בפילוסופיה סובייקטיבית של המחבר. בספרו הטעון עולות שאלות נוקבות וכואבות תוך חיטוט כירורגי בפצע הפתוח של העם היהודי מצד ומאידך מניב הספר תשובות מנקודת מבט פנורמית וממרחק רב על השואה.

קרא עוד...

"כסף שחור" מאת דורון ארבלי - לשעבר מנהל רשות המיסים וראש מינהל המכס

גופה, פתק מוזר ופעילות כלכלית חריגה - חקירות המס הגדולות בישראל נחשפות בספרו של דורון ארבלי "כסף שחור" מעלימי המס' הגדולים נוהגים ביצירתיות שקשה לדמיין, אולם התשוקה לכסף קל לעיתים מעוורת את השכל הישר ולא רק את המוסר. התאווה לממון כשאינה יודעת שובע היא תחילתה של שרשרת טעויות מפלילה. בצד הטעויות נחשפים פשעים חמורים אשר לא היו מתוכננים מלכתחילה ע"י מעלימי המס'.

קרא עוד...